Oura planuje IPO. Może dojść do niego już we wrześniu

Informacje o autorze

25 sierpnia 2026
Udostępnij:

Do 3 mld dolarów w ramach pierwszej oferty publicznej planuje pozyskać fiński startup Oura. Producent inteligentnych pierścionków chce zrealizować swój plan, nawet pomimo ostatnich negatywnych informacji medialnych.

Oura planuje IPO

Startup Oura nie miał ostatnio dobrej prasy. Wiadomości dotyczące tego projektu zostały zdominowane przez informacje związane z pozwem zbiorowym przeciwko producentowi inteligentnych pierścionków. Te, zdaniem grupy klientów, miały w rzeczywistości nie oferować obiecywanych przez twórców funkcjonalności związanych z pomiarem snu. Ewentualne sądowe rozstrzygnięcie tej kwestii nie wstrzymało jednak innego z planów projektu.

Oura chce wejść na giełdę

A ten dotyczy giełdowego debiutu. Już w maju firma poinformowała o złożeniu poufnego wniosku o IPO. Agencja Bloombergo dowiedziała się niedawno o najnowszych szczegółach związanych z tym procesem. Ten, jak się okazuje, jest coraz bliżej realizacji.

Zdaniem źródła, do pierwszego dnia notowań startupu na giełdzie w Nowym Jorku może dojść już we wrześniu. Co więcej, firma zakłada, że w wyniku tego procesu uda jej się pozyskać nawet do 3 mld dolarów. To przyczyniłoby się z kolei do wyceny na poziomie 16 mld dolarów.

Jak widać, mający swoje siedziby w San Francisco i w Finlandii projekt, nie obawia się negatywnych konsekwencji związanych z niedawnymi medialnymi doniesieniami. Ostatnia wycena startupu Oura miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to po rundzie finansowania serii E projekt osiągnął wartość 10,9 mld dolarów.

Polecamy

Więcej w tym dziale: