Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Thorium Space przedstawiło plany na przyszłość. Priorytetem ważna umowa komercyjna

Thorium Space

21 maja 2024 roku odbyło się podsumowanie dokonań rocznych spółki Thorium Space. Podczas wydarzenia przedstawiono również plany na przyszłość. Kluczowa będzie realizacja umowy na dużego satelitę geostacjonarnego.

Thorium Space to spółka, która tworzy zaawansowane systemy komunikacji satelitarnej. Produkuje również nowatorskie rozwiązania technologiczne zakresie tworzenia pojazdów kosmicznych oraz inteligentnych anten macierzowych. Jej rozwiązania są stosowane w branży kosmicznej i w sektorze obronności. Firma kieruje je do kontrahentów przemysłowych, którzy korzystają w pracy z komunikacji satelitarnej.

Podczas odbywającego się w Muzeum Wojska Polskiego podsumowania rocznych dokonań spółki, jej prezes Paweł Rymaszewski przedstawił również plany na najbliższą przyszłość.

Warto przeczytać: Latający samochód coraz bardziej realny? Chiński producent podał datę premiery

Zmiany Thorium Space

W ostatnim czasie Thorium Space rozpoczęło budowę pierwszego payloadu geostacjonarnego. Wcześniej ukończono budowę obecnie funkcjonujących terminali. Działania rozwojowe niejako wymusiły zmiany w strukturze, a także modelach biznesowym i technicznym spółki. Przeprowadzono rozbudowę laboratorium w Warszawie oraz stworzono nowe działy sprzedaży i jakości. Spółka wprowadziła również metodologię procedur i standardów Europejskiej Agencji Kosmicznej. Dzięki temu może w łatwiejszy sposób podjąć współpracę z największymi firmami sektora kosmicznego.

Priorytetowa współpraca

Obecnie Thorium Space chce oferować nie tylko same urządzenia terminali. Jej strategia zakłada tworzenie oferty kompleksowej. W jej skład wchodzą terminale wraz z łącznością (pasmem). 

„Przeszliśmy z etapu R&D na etap oferowania produktów rynkowych, co znacznie zmieniło naszą strukturę i plany na przyszłość. To sprawiło, że staliśmy się globalnym graczem, drugim w Europie producentem takiej technologii po Francji” – tłumaczy Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.

Takie działania przyniosły już pierwsze efekty. Spółka obecnie finalizuje negocjacje z europejskim komercyjnym operatorem. Ich przedmiotem jest stworzenie całego satelity geostacjonarnego w paśmie Ku/Ka. Firma podtrzymuje swoje plany giełdowe, jednak obecnie priorytetem jest finalizacja wyżej wymienionej współpracy.

„Dalej idziemy rytmem, jaki zapowiadaliśmy, ale z pewnym przesunięciem, gdyż kończymy negocjacje z klientem komercyjnym na całego, dużego satelitę, na którym cały payload będzie od nas. Nasze satelity posiadają funkcje anty-jammingowe, lokalizację interferencji oraz możliwość dowolnego kierowania sygnału i mieszania serwisów, co czyni je wyjątkowo funkcjonalnymi i atrakcyjnymi dla operatorów. Jesteśmy już bardzo blisko celu” – podsumowuje Rymaszewski.

Warto przeczytać: Przełom dla polskiego sektora kosmicznego. Największy polski satelita zostanie wystrzelony w tym roku

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.