Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Student z milionem w kieszeni

Alex Tew, student z Uniwersytetu w Nothingham jest chłopcem jak każdy inny: mieszka w akademiku, pierze sobie skarpety i pije dużo coli. Jedyna rzecz, która go wyróżnia to stan jego konta, na, którym jest okrągły milion dolarów. Pewnego dnia postanowił, że zarobi te pieniądze i zrobił to. Bez kapitału i wsparcia za to z pomysłem i determinacją zrealizował projekt, który przyniósł mu sławę i pieniądze.

Nocne czuwanie

Wszystko zaczęło się, gdy 21 letni absolwent liceum z Wiltshire otrzymał pewnego dnia potwierdzenie przyjęcia go na studia. Szczęście mieszało się z obawami o koszt studiów, 7000 funtów rocznie to było zdecydowanie ponad możliwości rodziców Alexa (na zdjęciu z potwierdzeniem z uczelni). Niepokoiła go perspektywa pożyczek, jakie były konieczne, aby mógł rozpocząć naukę na wymarzonych studiach.

Położył się do łóżka z myślą jak w szybkim czasie zarobić na studia? Jak sam mówi, wieczór tuż przed snem to dla niego czas kiedy przychodzą mu do głowy najlepsze pomysły. Zaczął od notatki na kartce, „Jak mogę zostać milionerem przed pójściem na studia?”. Do ambitnego pytania o pomysł po chwili dołączył niezbędne cechy, jakie idea winna posiadać. Przedsięwzięcie musiało być: proste w realizacji, zrozumiałe dla odbiorców, interesujące i nośne medialnie.

Kup Pan pixel

Po tych zwykłych czynnościach przyszła mu do głowy niezwykła myśl. Wspomina, że moment ten nie był czymś nadzwyczajnym, „po prostu pomysł wpadł mi do głowy”. Postanowił, że założy stronę internetową „Million dollar homepage”, na, której będzie sprzedawał pixele po 1$ za sztukę. Stronę podzielił na 1milion pixeli, co miało mu w rezultacie przynieść milion dolarów. Pomysł polegał na tym, że reklamodawca na wykupionym przez siebie miejscu na stronie umieszczał będzie logo firmy i link do jego strony internetowej. Zachętą dla potencjalnych reklamodawców miał być fakt uczestnictwa w tym niecodziennym przedsięwzięciu.

Jak świeże bułeczki

Pierwsze pixele chłopiec sprzedał rodzinie i znajomym, ale o pomyśle młodzieńca z Wiltshire robiło się coraz głośniej. Za pierwsze zarobione1000$, Alex wykupił artykuł prasowy w BBC. To był strzał w dziesiątkę, który rozpoczął „pocztę pantoflową”. Wiele firm chciało mieć swój udział w tak niezwykłym, medialnym wydarzeniu. Liczba zainteresowanych, chcących wspomóc studenta przy tym się reklamując rosła z dnia na dzień.

Przez pierwsze cztery tygodnie Alex sprzedał 300tyś. pixeli. Reklamodawcy prześcigali się w tym, kto wykupi największy obszar na stronie, przez co będzie najbardziej zauważalny. Rekordzista, który wykupił 19300 pixeli mówi, że warto było wydać te pieniądze. „Oglądalność mojej strony internetowej i obroty wzrosły kilkukrotnie” wspomina z zadowoleniem reklamodawca.

Sold out

Zainteresowanie pomysłem Alexa przerosło jego najśmielsze oczekiwania. Przyznaje, że na początku traktował to jako zabawę, ale gdy widział rosnącą sumę na koncie dotarło do niego, że znalazł odpowiedź na pytanie postawione pamiętnego wieczoru. W trzy miesiące sprzedał milion pixeli przedsiębiorcom z całego świata. Statystycznie zarabiał 11 111$ dziennie. Niezła pensja jak na studenta, śmieje się Alex.

Przeczytaj o innych ciekawych historiach sukcesu

Dziś na jego stronie www.milliondollarhomepage.com możemy już tylko ujrzeć ogromną liczbę reklam i informację, „Sold out” – wyprzedane. Pytany o to, co zrobi z tymi pieniędzmi, odpowiada, „Opłacę studia i kupię sobie nowe skarpetki, bo te które mam obecnie są już lekko przetarte” Z pewnością zostanie mu jeszcze jakaś reszta:-)

– Historia sukcesu wyszukiwarki Google

– Jak powstał największy na świecie e-sklep Amazon.com

– Jak zrodziła się potęga Allegro?

– Zarobili miliony na niezwykłym pomyśle

Grzegorz Marynowicz

MamBiznes.pl

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
pascalus 6 cze 2017 (17:12)

Coś podobnego jest bliżej nas.

Z pewnością zaciekawi was lektura:

http://www.superporadniki.pl/jakzdobycmilion