Konsumencka wygoda w logistyce dla biznesu

Prostota i wygoda korzystania z usług w sieci kojarzy się przede wszystkim z segmentem B2C. Nie wyobrażamy już sobie codziennego życia bez zakupów online. Kilka kliknięć i towary są w naszych domach, sprawnie dostarczane przez kurierów. Z wygody zarezerwowanej początkowo dla konsumentów mogą korzystać także firmy, w tym małe i średnie. Mogą zlecać online transport, nawet ten „większy”, jak przesyłki paletowe, bez zbędnych formalności.

Bezproblemowa wysyłka palety dla MŚP

Dane potwierdzają, że 2020 rok był przełomowy, jeśli chodzi rozwój usług online. Choć wiele zmian było w znacznej mierze wymuszonych przez pandemię, to dostępność i wygoda wprowadzonych rozwiązań cyfrowych sprawia, że pozostaną one z nami na dłużej. Rekordowe obroty odnotował e-handel, który wobec ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w dużym stopniu zastąpił tradycyjne zakupy w marketach czy małych, lokalnych sklepach. Jego funkcjonowanie było możliwe dzięki dopracowanym systemom informatycznym i sprawnej logistyce. Z podobnych, bardzo wygodnych rozwiązań mogą teraz korzystać także przedsiębiorcy, którzy potrzebują wysłać towary do swoich kontrahentów. Do tej pory wysyłka palety kurierem wiązała się z wieloma problemami.

„Wysyłka palety może być sporym wyzwaniem dla wielu przedsiębiorców, szczególnie z grupy mniejszych firm. Wprowadzona przez nas nowoczesna platforma internetowa Connect4Land upraszcza proces obsługi tego typu zleceń na terenie całej Europy” mówi Piotr Gola, Head of Revenue and Product Management w DB Schenker. „Rozwiązanie pozwala za pomocą komputera czy smartfona na natychmiastową wycenę usługi, zdefiniowanie oczekiwanego czasu odbioru i dostawy, zlecenie transportu, a także śledzenie przesyłki online” dodaje.

Connect4Land od DB Schenker

Platforma Connect4Land jest szczególnie korzystna dla firm, które poszukują prostych i szybkich rozwiązań. Nie wymaga podpisywania osobnych umów ani dodatkowego kontaktu telefonicznego. Umożliwia szybkie zapoznanie się z przejrzystą ofertą i gwarantuje elastyczność, szczególnie ważną w czasach pełnych wyzwań.

„Przy prostocie obsługi i komforcie znanych z rozwiązań konsumenckich nasza platforma daje dostęp do najbardziej rozbudowanej sieci transportowej w Europie. Dzięki niej z profesjonalnych usług logistycznych i najlepszych czasów dostaw mogą korzystać zarówno większe przedsiębiorstwa, jak i start-upy” mówi Tomasz Pyka, Chief Commercial Officer North & East Europe w DB Schenker.

Doświadczony partner logistyczny

Połączenia samochodowe DB Schenker pokrywają Europę gęstą siecią. Transport lądowy obsługiwany jest aż w 430 oddziałach w 38 krajach, dzięki czemu wysyłka palety w Polsce jak i za granicę nie stanowi żadnego problemu. Przesyłki klienta są dostarczane praktycznie wszędzie, w wystandaryzowany sposób, na tym samym poziomie jakości i szybko. Regularny i stabilny system codziennych połączeń transportowych jest zintegrowany z możliwością wyboru różnych opcji, np. dostaw w określonym czasie i dniu.
Tego typu systemy zleceń online jak Connect4Land są rozwijane także pod kątem innych rodzajów transportu. Funkcjonuje już Connect4Ocean dla klientów zainteresowanych frachtem morskim. DB Schenker posiada też Connect4Air – ułatwiający zamawianie transportu lotniczego.

Sprawdź jakie możliwości daje platforma Connect4Land od DB Schenker https://www.dbschenker.com/pl/connect

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*