Popularność tarczy finansowej systematycznie rośnie, stając się jednocześnie jednym z najważniejszych form wsparcia biznesu. Przypomnijmy, mogło być to w przypadku mikrofirm do 324 tys. zł, zaś w przypadku małych i średnich przedsiębiorców do 3,5 mln zł.
Po wysłaniu stosownego wniosku za pośrednictwem strony internetowej banku przedsiębiorca mógł otrzymać odpowiedź:
- Pozytywną
- Częściowo pozytywną
- Odrzuconą
W pierwszym przypadku, a więc gdy odpowiedź była pozytywna to wnioskowana kwota subwencji zostaje przekazana na konto firmy. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku odpowiedzi częściowo pozytywnej. W takiej sytuacji przyznana zostaje część wnioskowanej kwoty subwencji. Jednak przedsiębiorca może się odwołać za pośrednictwem banku, w którym składany był wniosek (maksymalnie dwa razy, w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy).
Pamiętaj, że po otrzymaniu decyzji częściowo pozytywnej, masz prawo złożyć wniosek odwoławczy w banku, w którym składany był wniosek pierwotny. Taka możliwość zostanie uruchomiona po 18 maja. #TarczaFinansowaPFR pic.twitter.com/xv1s1j84CE
— Grupa PFR (@Grupa_PFR) May 12, 2020
Negatywna odpowiedź w sprawie przyznania środków również pozwala na odwołanie się od tej decyzji. Jak wskazuje PFR, po wyjaśnieniu wskazanych powodów odmowy, wniosek można złożyć ponownie w dowolnym momencie, ale za pośrednictwem tego samego banku.
Sprawdź, także jak skorzystać z różnych rozwiązań ujętych w tarczy antykryzysowej
- Świadczenia postojowe dla samozatrudnionych i pracowników – jak uzyskać?
- Jak uzyskać dofinansowanie wynagrodzenia pracownika z powodu koronawirusa?
- Jak uzyskać zwolnienie z ZUS z powodu koronawirusa?
- Jak uzyskać wsparcie finansowe od państwa na ratowanie firmy?
- Dofinansowanie działalności osób samozatrudnionych – jak uzyskać?
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)