Przez koronawirusa handel zamarł, a wraz z nim przychody wielu przedsiębiorców. Jednak wiele kosztów stałych pozostało, jak chociażby czynsz za lokal. Jednak część obiektów handlowych rozpoczęła rozmowy ze swoimi najemcami, dotyczące obniżki czynszu.
Właściciele ponad 200 małych centrów i parków handlowych prowadzą od kilku tygodni rozmowy z przedsiębiorcami, którzy są najemcami ich powierzchni.
– Najważniejsze jest wspólne zarządzanie płynnością. Pomożemy naszym najemcom zachować ciągłość finansową i wykorzystać zapasy magazynowe. Pracujemy nad rozwiązaniami indywidualnymi, które różnicujemy ze względu na kondycję finansową danej firmy oraz jej branżę. Innej pomocy potrzebują bowiem drogerie, sklepy z elektroniką czy odzieżowe. Dziś należy zadbać przede wszystkim o to, aby koszty czynszu nie zabrały naszym najemcom środków na zatowarowanie i pozwoliły prowadzić operacje w tym trudnym dla gospodarki okresie — mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Polska.
Ustalenia i aneksy umów najmu będą obejmowały okres działalności parków handlowych w czasie najostrzejszych obostrzeń wynikających z walki z pandemią, a dla branż, które tego oczekiwały – także w okresie po jej zakończeniu. Zakładają one zwrot kosztów ponoszonych teraz przez właścicieli obiektów w bardziej stabilnej gospodarczo przyszłości.
Sprawdź, także jak skorzystać z różnych rozwiązań ujętych w tarczy antykryzysowej
- Świadczenia postojowe dla samozatrudnionych i pracowników – jak uzyskać?
- Jak uzyskać dofinansowanie wynagrodzenia pracownika z powodu koronawirusa?
- Jak uzyskać zwolnienie z ZUS z powodu koronawirusa?
- Jak uzyskać wsparcie finansowe od państwa na ratowanie firmy?
- Dofinansowanie działalności osób samozatrudnionych – jak uzyskać?
Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy :)