Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Bracia stworzyli „polskiego Facebooka” dla miłośników uprawiania sportu

Pandemia odcisnęła piętno na i tak nie najlepszej formie Polaków. Na szczęście od 12 lutego amatorzy wreszcie mogą skorzystać ze stoków, boisk oraz kortów i na wolnym powietrzu zadbać o aktywność fizyczną. Co może im w tym pomóc? Startup LocalPlay został stworzony dzięki wsparciu ICEO Ventures z myślą o zachęceniu nas do ruchu w towarzystwie znajomych. Dzięki platformie na osiedlowym orliku szybko zorganizujemy mecz piłki nożnej. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć na ekranie smartfona.

Aplikacja umożliwia organizację wydarzeń, wynajem obiektów i rozwijanie sportowej kariery. Skorzystają z niej zarówno profesjonaliści, amatorzy, jak i opiekunowie młodych miłośników sportu oraz trenerzy i managerowie klubów. W planach twórcy mają również system reklamowy dla właścicieli obiektów oraz tokenizację, która zrewolucjonizuje finansowanie klubów i zawodników.
Choć pandemia nie ułatwia bycia aktywnym, a kolejne okresy lockdown’u bardzo ograniczyły wysiłek fizyczny Polaków, nie ma wątpliwości, że zachęcanie do uprawiania sportu i wspieranie szkolenia zawodników ma sens. Według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego z sierpnia 2019 koszt braku aktywności wśród naszych obywateli wynosi 7 mld PLN rocznie. Pandemia z pewnością nie zmniejszyła tej kwoty. W 2019 roku zaledwie co czwarty mieszkaniec Polski (28 proc.) deklarował w miarę regularne uprawianie sportu. Z powodu lockdown’u wprowadzonego wiosną niemal 50% miłośników sportu przyznało, że ograniczyło swoje treningi.

Platforma powstała z pomysłu dwóch braci Bartka i Kamila Hudeckich, pasjonatów piłki nożnej i programistów z Limanowej. Po przeprowadzce do dużego miasta sami szybko przekonali się, że znalezienie miejsca i kompanów do towarzyskiego spotkania na boisku jest bardzo trudne. Dzięki wsparciu ICEO Ventures w sfinansowaniu i realizacji projektu, LocalPlay został uruchomiony w wersji beta jesienią ubiegłego roku. Potrzeba aktywności fizycznej wśród Polaków przerosła oczekiwania twórców. Już po dwóch tygodniach od startu na LocalPlay zarejestrowało się ponad 10 000 użytkowników, którzy utworzyli ponad tysiąc wydarzeń.

Aplikacja docelowo połączy ze sobą graczy różnych dyscyplin (piłka nożna, siatkówka, tenis, gry karciane czy nawet planszowe) tak, aby mogli wygodnie umawiać się na wspólne rozgrywki oraz rozwijać sportowe umiejętności. Platforma wspiera zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych graczy poprzez dostarczanie im takich funkcjonalności, jak:

● dodawanie ogłoszeń o wydarzeniach, wspólnej grze i brakujących zawodnikach,
● interaktywna mapa wydarzeń w okolicy,
● możliwości budowania indywidualnego profilu sportowca,
● strefa dla trenerów i managerów klubów ułatwiająca wyszukiwanie zawodników,
● informacje na temat wynajmu obiektów sportowych,
● wizytówki klubów, szkół, stowarzyszeń sportowych.

Bracia Hudeccy mają już pomysły na dalszy rozwój platformy i ubiegają się o pozyskanie finansowania na ich realizację.  Pierwszym celem inwestycyjnym jest rozbudowa funkcjonalności wynajmu obiektów. Już w 2021 planowane jest uruchomienie bezpośrednich płatności online za najem sal czy boisk w aplikacji. Obecnie na LocalPlay znajdziemy ponad 3000 obiektów sportowych.
Po drugie, twórcom aplikacji zależy na wsparciu właścicieli obiektów w sprawnym pozyskiwaniu i obsłudze reklamodawców. System reklamowy LocalPlay ma ułatwić zarządzanie przestrzeniami reklamowymi i zwiększenie przychodów zwłaszcza mniejszych obiektów sportowych.

Po trzecie tokenizacja. Bracia Hudeccy zamierzają zrewolucjonizować rynek sportu i sposób jego finansowania dzięki tokenizacji. Z wykorzystaniem technologii blockchain chcą ułatwić wszystkim fanom wspieranie swoich ulubionych sportowców i drużyn. Posiadacze tokenów otrzymają szereg korzyści takich, jak prawo głosu w niektórych kwestiach związanych z aktywnością kluby czy karierą zawodnika. A to nie wszystko! Twórcy platformy mają pomysł na jeszcze szersze zastosowanie tokenizacji.

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.