Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Butelka w 100 proc. z plastiku zebranego z oceanów podbija Kickstarter

Butelka wytworzona z plastiku w 100 proc. odzyskanego ze śmieci zbieranych z oceanu podbija serwis Kickstarter. Jej pomysłodawcom w ciągu kilku dni udało się osiągnąć cel zbiórki, ale kwota ciągle rośnie. Misją projektantów butelki firmy jest stworzenie alternatywy dla produktów jednorazowego użytku.

Jeszcze 24 dni będzie trwała kampania crowdfundingowa produktu o nazwie Buoy Bottle. Autorzy pomysłu potrzebują pieniędzy na wprowadzenie na rynek nowej butelki, która wyprodukowana jest wyłącznie z surowca pochodzącego z recyklingu.

Butelka wielokrotnego użytku

Boja jest zastąpienie produktów jednorazowego użytku wykonanych z materiałów pierwotnych nowoczesnymi i wysoce funkcjonalnymi produktami wielokrotnego użytku, wykonanymi z materiałów pochodzących z recyklingu. Pierwszym produktem w linii produktów firmy jest Buoy Bottle – butelka na wodę wielokrotnego użytku wykonana w 100% z przetworzonego plastiku znalezionego na dnie oceanów lub u i ich wybrzeży.

Oceany wytwarzają do 70% tlenu, którym oddychamy – dlatego musimy je chronić. Butelka Buoy to najbardziej ekologiczna butelka na wodę wykonana w 100% z plastiku znajdującego się w oceanie, przechwyconego z oceanów i rzek – informują na stronie kampanii pomysłodawcy produktu. Trzyczęściowy produkt został stworzony przez wielokrotnie nagradzanego architekta i projektanta przemysłowego Pascala Schallera. Butelka zaprojektowana jest w minimalistycznej stylistyce, która łączy trwałość z funkcjonalnością.

8 mln ton plastiku w oceanie

Jak informują twórcy butelki każdego roku do oceanu trafia 8 milionów ton plastiku. Ich celem jest zmniejszenie tej ilości poprzez wprowadzenie gospodarki o obiegu zamkniętym. Do produkcji butelki używany jest wyłącznie plastik pochodzący w 100% z recyklingu poużytkowego. Pomysłodawcy podkreślają, że gdy butelka osiągnie koniec okresu eksploatacji, bez względu na to, czy jest stara czy zepsuta, klient może ją odesłać do producenta. Otrzymuje wówczas zniżkę na zakup kolejnego produktu, a firma oddaną butelkę poddaje ponownie procesowi przetwarzania.

Kampania na Kickstarterze wystartowała kilka dni temu. Minimalnym celem zbiórki było osiągnięcie wpłat na poziomie 14,5 tys. dolarów. Tą kwotę udało się zebrać błyskawicznie, ale pomysłodawcy nie spoczywają na laurach. Do końca kampanii zostały jeszcze 24 dni.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
vefvefvv 7 paź 2020 (11:38)

Pisać o czymś i nie podać nawet linku do źródła to trzeba być ograniczonym.