Młody krezus sprzedał internetowy biznes za 900 mln dolarów

Swój pierwszy milion zarobił w wieku 18 lat, a kilka dni temu stał się miliarderem. Divyank Turakhia, wschodząca gwiazda globalnego biznesu sprzedał projekt Media.net za kwotę 900 milionów dolarów.

Pochodzący z Indii przedsiębiorca kupca  znalazł w Chinach.  Nowym właścicielem rosnącego w szybkim tempie internetowego biznesu zostało Chinese Consortium. Firma z Państwa Środka zapłaciła hinduskiemu biznesmenowi kwotę 900 mln z w gotówce. Jak zapowiedział Divyank Turakhia środki m.in. zasilą inne przedsięwzięcia, które milioner rozwija wspólnie z bratem Behavinem  Turakhia.  

Sprzedany projekt Media.net to platforma  reklamowa, która daje właścicielom serwisów internetowych możliwość monetyzacji publikowanych treści.  Za pośrednictwem platformy w ubiegłym roku zrealizowano kampanie reklamowe na łączną kwotę sięgającą 450 mln dolarów. Ponad połowa tej kwoty generowana jest przez m-commerce a więc przez reklamę mobilną. Media.net zanotowała w roku 2015 przychody na poziomie 232 mln dolarów z czego aż 90 proc.  pochodziło z USA. Mająca główną siedzibę w Dubaju spółka zatrudnia 800 osób i ma biura m.in. w Los Angeles, Nowym Jorku ,Zurychu, Bengaluru i Bombaju.

Divyank Turakhia pierwszą firmę założył w 1996 roku, gdy miał 14 lat. Pierwszym milionem na koncie mógł się pochwalić w wieku 18 lat. Jego majątek sięgnął 100 mln dolarów, gdy miał 23 lata a miliarderem został kilka dni temu – czytamy w komunikacie sprzedanej spółki.

– Sprzedali swój portal za 120 mln zł

– Milionerzy, którzy sprzedali swoje biznesy

– Zarobili 20 mln dol. w 3 miesiące

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

abc

1 września 2016 Odpowiedz

I po co mu tyle bogactwa ?

PcMan 37

2 września 2016 Odpowiedz

Kiedy wreszcie dziennikarze wbija sobie do głowy, że nie ma takiego miasta jak BOMBAJ???!!!!Jest MUMBAJ… to tak jak szlag mnie trafia jak mówią ABU ZABI a nie ABU DHABI. Nawet mieszkaniec ZEA nie mówi o swojej stolicy ABU ZABI. Litości…a wracając do tematu to ma chłopak głowę na karku i tyle:-)

SM

2 września 2016 Odpowiedz

Pewnie dlatego że nie każdy ma 18 lat, a większość zna poprzednią nazwę jaka obowiązywała do 1995r
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mumbaj

Clex

6 września 2016 Odpowiedz

Wtedy kiedy przestaną używać nazwy Londyn. Nie ma takiego miasta Londyn , jest London. I nie ma miasta Paryż, jest Paris.

zatroskany-europejczyk

7 października 2016 Odpowiedz

Gratulacje… Mógłby dokapitalizować upadający Deutsche Bank http://tlustekoty.pl/deutsche-bank-coraz-blizej-dna-dzienne-minimum-ponizej-10-euro/

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*