Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polak sprzedaje wieszaki do nart na cały świat. Pomogła unijna dotacja

Polak potrafi – to znana fraza, którą po raz kolejny w życie wcielił w życie pomysłodawca specjalnego wieszaka do nart. Wychodząc naprzeciw potrzebom narciarzy stworzona przez Polaka firma QBL System sprzedaje innowacyjne mocowania.

Dzięki unijnemu wsparciu firmie udało się rozpocząć produkcję, a klientów zainteresowanych polską innowacją nie brakuje także poza naszymi granicami.

Wieszak na narty pomysłem na biznes

Przedsięwzięcie realizowane na śląsku pomaga wypożyczalniom maksymalnie skrócić czas odłożenia nart na miejsce. Założona przez Polaka firma postanowiła zmodyfikować oferowane dotychczas rozwiązania tak, aby finalny uchwyt pozwolił na przechowywanie na regale nart różnego typu oraz pozwolił na skrócenie czasu pobrania i odłożenia nart. Uchwyt jest tak zmodyfikowany, że daje możliwość odłożenia równoczesnego odłożenia dwóch par nart bez wykonania dodatkowych czynności i ruchów. TZ pozoru proste rozwiązanie powoduje, że właściciele wypożyczalni mogą w tym samym czasie obsłużyć większą liczbę klientów, co przekłada się na wyższe przychody. Z etapu pomysłu do realizacji innowacyjne wieszaki przeszły dzięki unijnej dotacji pozyskanej przez autora projektu. Środki otrzymane przez małą firmę z Goldeszowa zostały przyznane z dotacji na rozwój produktów przez wzornictwo

Dzięki unijnemu wsparciu przedsiębiorca ze śląska sfinansował zakup urządzeń. Wsparcie pomogło ruszyć z produkcją innowacyjnego produktu. Pieniądze potrzebne też były na przygotowanie wyjścia z ideą poza Polskę i sprzedaż na zagranicznych rynkach. Wsparcie zostało także przeznaczone na analizę rynku i potencjału produktu oraz sfinansowanie udziału w międzynarodowych targach.

Klienci firmy Pana Wojciecha to przede wszystkim wypożyczalnie nart. Dla nich bardzo ważnym aspektem jest czas potrzebny na obsługę klienta. Na wieszakach jednak firma ze śląska nie zamierza poprzestać. Założyciel już zapowiada powstanie nowych produktów. Do oferty niedługo zostaną dołączone specjalne szafy depozytowe do przechowywania sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz siedzisk ze stojakiem do zmiany obuwia. Przedsięwzięcie wzornicze zostało wsparte z unijnego programu i w ten sposób do klientów trafią designerskie meble do przechowywania sprzętu narciarskiego.

Dotacje dla innowatorów w nowej perspektywie unijnej

Przykład firmy Goldeszowa pokazuje, że Polak potrafi skorzystać z funduszy europejskich, by zrealizować swój pomysł na biznes. Ważne, aby osoby, które dopiero myślą o sięgnięciu po te środki pamiętały, że trwające i zbliżające się programy nacisk kładą przede wszystkim na produkty i usługi będące efektem prac badawczo-rozwojowych. Także nowe projekty wzornicze są traktowane priorytetowo. W ramach tych programów z unijnego wsparcia innowatorzy mogą współfinansować różne etapy powstawania nowego produktu czy usługi. Wsparcie zaczyna się na etapie prac koncepcyjnych przez testowanie aż po realizację i wejście z produktem na rynek nie tylko polski.

Obecna perspektywa unijna dobiega końca, ale w ramach nowego rozdania na lata 2021-2027 unijne programy jeszcze bardziej będą stawiać na wspieranie innowacyjności – zarówno przez B+R jak i nowoczesne wzornictwo. Dotacje na innowacje znajdziemy zarówno w programie krajowym FENG – Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, jak i programach regionalnych (dedykowanych konkretnym województwom). Oferta dotacji dla firm, chcących inwestować w nowoczesne wzornictwo zarezerwowana została dla firm działających w makroregionie Polski Wschodniej (do którego zalicza się również Mazowsze bez Warszawy i otaczających go powiatów).

 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.