Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

5 nietypowych pomysłów na biznes z automatu

Automaty vendingowe to biznes, który znamy ze sprzedaży przekąsek, kanapek czy gorących napojów. Okazuje się, że urządzenia te mogą być wykorzystywane w dużo większym zakresie niż byliśmy dotychczas przyzwyczajeni. Oto kilka przykładów, co można jeszcze sprzedawać z automatu.

1.Automat zamiast księgarni

Po zakup nowej książki zazwyczaj idziemy do księgarni.  Alternatywą dla tradycyjnego sposobu zakupu bestsellerów może być maszyna vendingowa. Czynna 24 godziny na dobę i dostępna bez kolejek jest interesującą propozycją dla miłośników dobrej lektury. To także atrakcyjna oferta dla osób myślących o własnym biznesie. Automat z nowościami książkowymi, w dobrej lokalizacji, który nie wymaga zatrudniania sprzedawcy może być ciekawym pomysłem na biznes.

2. Wino z maszyny

Kto powiedział, że dobrego wina można się napić tylko w restauracji? Ten stereotyp postanowili przełamać twórcy maszyny o nazwie Skybar.  Automat serwuje koneserom wina wysokiej jakości trunki w odpowiedniej temperaturze. Maszyna ma trzy przedziały, w których przechowywane są butelki w optymalnej temperaturze dla każdego rocznika. Po naciśnięciu przycisku elegancki dozownik przelewa wybrane wino do szklanego kieliszka. 

3. Po jeansy do automatu

Producenci jeansów marki Closed tradycyjną sprzedaż sklepową postanowili wzbogacić nietypowym kanałem dystrybucji. Maszyny vendingowe ze spodniami niemieckiej firmy stanęły na lotniskach i dworcach kolejowych, tak aby pasażerowie i osoby dojeżdżające do pracy mogły kupić czyste, nowe spodnie w podróży. Co ciekawe, pierwsze maszyny działającego od 1978 roku przedsiębiorstwa stanęły nie w Niemczech a we Florencji.

4. Zostaw Twoją kosmetyczkę

Salony piękności czy studia urody przez ten pomysł zapewne nie są zagrożone. Nie zmienia to jednak faktu, że automat drukujący ozdoby na paznokcie jest innowacyjnym podejściem w kobiecej branży. Fingerstar to maszyna wyposażona w drukarkę wysokiej rozdzielczości przenoszącą wybrane wzory na naklejkę. Wykonany nadruk można w łatwy sposób przykleić do paznokcia. Oprócz 3000 ilustracji dostępnych w bazie urządzenia istnieje możliwość zrobienia naklejki z własnym zdjęciem. Propozycja Fingerstarter odbiega zapewne jakością od oferty salonów piękności, ale i cena jest dużo niższa.

5. Apteka samoobsługowa

Jeśli po lekarstwo to tylko do apteki? Niekoniecznie. Za sprawą pomysłu firmy InstyMeds pacjenci mogą zakupić farmaceutyki na receptę w specjalnym urządzeniu. Automaty firmy przeznaczone są do umieszczenia w przychodniach, na pogotowiu i innych zakładach opieki zdrowotnej. Każda maszyna posiada 100 najczęściej stosowanych leków, od tabletek przez syropy po maści i inne medykamenty.

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Daro 3 paź 2016 (22:14)

Szukacie ciekawych pomysłów, znajdźcie je
http://allegro.pl/geniusz-suplement-diety-pamiec-kreatywnosc-i6538132340.html