Automaty vendingowe to dobry biznes

Do niedawna automaty kojarzyły nam się wyłącznie z puszkami i gorącymi napojami. Dziś można w nich kupić szeroki asortyment produktów. Słodkości, kanapki, prasa, papierosy to tylko wybrane produkty dostępne w automatach. Osoby znające specyfikę tego biznesu twierdzą, że kluczowe znaczenie dla jego powodzenia ma miejsce ustawienia automatu. Jeżeli lokalizacja jest dobra to automat vendingowy zamienia się w maszynkę do robienia pieniędzy.

Choć prawie każdy z nas widział automat vendingowy i wielu z nas miało okazję z niego korzystać to w porównaniu do sytuacji zagranicą nasz rynek jest jeszcze mocno nienasycony. Według ekspertów monitorujących ten rynek, najbliższe lata będą się charakteryzowały dynamicznym rozwojem sprzedaży za pośrednictwem automatów. Branżę czekają dobre lata i wielu przedsiębiorców już dziś szykuje się do „żniw”. Dla kolejnych podmiotów na rynku jest jeszcze miejsce. Warto wiec, pomyśleć nad rozpoczęciem tego biznesu zanim będzie za późno. Konkurencji przybywa z dnia na dzień dlatego im szybciej się zdecydujemy tym lepiej. Oczywiście zaistnienie na rynku nie będzie łatwe, ale z odpowiednimi środkami i głową na karku możemy być niemal pewni, że swój kawałek tortu uda nam się zdobyć.

Produktów przybywa

Od momentu, kiedy automaty vendingowe oferowały wyłącznie zimnie i gorąca napoje minęło już sporo czasu. Dziś klient może kupić w maszynie o wiele więcej artykułów. Jeżeli męczy go głód może sięgnąć po kanapkę lub batonik. Gdy doskwiera mu pragnienie automat oferuje napoje. Chwilę przerwy w pracy lub na uczelni, klient może wykorzystać czytając najnowszą gazetę kupioną w pobliskim automacie. Oferta produktowa jest więc szeroka i tylko czekać jak kolejne produkty znajdą swoje miejsce na półce maszyny vendingowej.

Klientów również

Szeroki asortyment, wygoda, brak czasu i nadmiar obowiązków powodują, że automaty vendingowe zyskują coraz większe rzesze zwolenników. Kiedyś byłoby nie do pomyślenia ,żeby przeciętny Polak chciał kupić kanapkę w maszynie. Dziś nie ma już w tym nic dziwnego. Czasy się zmieniają a wraz z nimi zmienia się nasz styl życia. W dobie pracoholizmu i permanentnego braku czasu rośnie liczba osób, które coraz chętniej korzystają z oferty dostępnej w automatach. Rozwojowi rynku sprzyja także fakt, że inaczej niż kiedyś, posiłki spożywamy najczęściej poza domem zazwyczaj w dużym pośpiechu.

Automaty vendingowe są odpowiedzią na potrzeby, które pojawiły się razem z rozwojem społeczeństwa. Maszyny stały się nieodzownym elementem krajobrazu niemal każdego biurowca i większej firmy. To w stronę automatu udaje się pracownik, który ma tylko chwilę przerwy by coś przekąsić lub zrobić łyk kawy. Także student, który ma 15 minut czasu między zajęciami coraz częściej korzysta z automatu.

Przez pewien czas panowało przekonanie, że maszynę vendingową można spotkać tylko w wielkich korporacjach. Ten mit jest obalany przez małe firmy, które coraz częściej ustawiają u siebie automaty. Także przedsiębiorcy trudniący się tym biznesem widzą w małych i średnich firmach potencjał i okazję do zarobku. Jak mówią pracodawcy, osoby zatrudnione chętnie korzystają z maszyn. Pan Jacek Wójcik śmieje się, że zainteresowanie automatem w jego firmie wzrosło, gdy postanowił finansować swoim pracownikom zakup niektórych artykułów. Każdy pracownik ma miesięcznie konkretną kwotę do wykorzystania. Gdy jego potrzeby przewyższają ustalony budżet wówczas musi dołożyć z własnej kieszeni – mówi właściciel firmy.

Lokalizacja, klucz do sukcesu

Gdy decydujemy się na ten biznes musimy pamiętać, że kluczowe znaczenie dla jego powodzenia ma miejsce, w którym ustawimy automaty z przysmakami. Dobra lokalizacja to na starcie bardzo duże szanse na sukces. Dobrze jednak powiedzieć, ale trudniej zrealizować. Nie jest bowiem łatwo znaleźć atrakcyjne miejsce, które nie jest jeszcze zajęte przez automat. Przedsiębiorcy prześcigają się, więc w poszukiwaniu idealnej dla tego biznesu lokalizacji. Doświadczeni gracze mówią, że takich miejsc jest jeszcze sporo. Trzeba po prostu dobrze poszukać – śmieje się Pan Jacek Wójcik. Najbardziej pożądane wśród przedsiębiorców są oczywiście punkty, w których przebywa w ciągu dnia dużo ludzi.

Na celowniku są więc np.:

– firmy,
– urzędy,
– biurowce,
– szkoły i uczelnie wyższe,
– szpitale,
– hale widowiskowe ,
– dworce PKP i PKS

Za miejsce dla automatu trzeba jednak zazwyczaj zapłacić. W instytucjach i urzędach przeważnie odbywa się to na zasadzie dzierżawy, na mocy której co miesiąc uiszcza się ustaloną wcześniej kwotę. Przeważnie koszt wynajęcia powierzchni dla jednej maszyny to min. 100-200zł. Jeżeli natomiast automaty chcemy ustawić w zakładzie pracy to najczęściej zrobimy to bezpłatnie. Firmy zainteresowane współpracą udostępniają za darmo niezbędną powierzchnię a ich pracownicy mogą dzięki temu korzystać z oferty automatów. Zanim jednak zdecydujemy się na lokalizację dla naszej maszyny warto rzetelnie przeanalizować, czy nie lepiej zapłacić za dzierżawę miejsca, które będzie miało większy potencjał biznesowy. Czasami po prostu bezpłatne oznacza dużo gorsze przez co automat nie wykorzystuje całego potencjału.

Diabeł tkwi w szczegółach

Rozpoczynając biznes na automatach musimy mieć świadomość, że wymaga to nie małych nakładów początkowych. Z jedną czy dwoma maszynami nie warto bowiem zaczynać takiej działalności. Doświadczeni przedsiębiorcy twierdzą, że biznes ten staje się opłacalny dopiero przy minimum 10 posiadanych automatach. Przy mniejszej ilości nie ma co liczyć na realne zyski – mówi Pan Jacek Wójcik. Liczba maszyn ustawionych w atrakcyjnych lokalizacjach ma kluczowe znaczenie a koszt jednej sięga 14-16 tys. zł.

Rozwiązaniem sytuacji, w której nie stać nas na tak duży wydatek jest wzięcie automatu w leasing. Nie musimy wówczas wykładać od razu na początku tak dużej kwoty tylko płacimy określone miesięczne raty. Zaletą takiego wariantu jest fakt, że najczęściej operator dostarczający maszynę odpowiada również za jej zatowarowanie. Efekt jest taki, że nie musimy się martwić o zaopatrzenie do automatów bo robi to firma zewnętrzna.

Zakup automatu to tylko jeden z wydatków, który nas czeka, gdy decydujemy się na taką działalność. Pamiętajmy, że prowadzenie tego biznesu pochłonie także szereg innych środków. Potrzebny nam będzie samochód do przewożenia automatów oraz przystosowany do tego celu wózek. Nie obejdzie się bez zatrudnienia pracownika oraz wydatków na utrzymanie(serwisowanie) sprzętu. Nie małe koszty pochłoną także: wynajęcie biura, dzierżawa powierzchni oraz opłaty za media(głównie wodę).

Co i jak sprzedawać?

Nie zbadane są gusta klientów. Tak chciałoby się powiedzieć o osobach, do których skierowana jest oferta w automatach. Klienci mają bardzo różne upodobania dlatego ważne jest aby wachlarz oferowanych produktów był jak najszerszy – przyznaje Jacek Wójcik. Także miejsce ustawienia maszyny decyduje o tym jaki asortyment najlepiej się sprzedaje. Inne produkty kupowane są w firmach a inne w szkołach. Młodzież woli zimnie napoje z kolei pracownicy gustują w napojach gorących. Takie elementy trzeba wziąć pod uwagę przygotowując „menu” dla każdego automatu.

Zawsze świeże

Jeżeli mowa o asortymencie to istotną kwestią jest termin ważności produktów. Oferując szeroki wachlarz produktów powinniśmy mieć na uwadze fakt, że ich przydatność do spożycia bardzo się od siebie różni. Inny jest bowiem termin spożycia kanapki a inny napoju w puszce. Dlatego ważne jest odpowiednie uzupełnianie i opróżnianie automatów. W maszynach z produktami o długich terminach ważności możemy to robić rzadziej(np. raz na miesiąc, chyba, że popyt jest większy). Natomiast sprzedaż produktów z krótszym terminem ważności(np. kanapek) wymusza częstsze uzupełnianie maszyn. Do tych czynności niezbędny nam będzie będzie pracownik Oczywiście częstotliwość uzupełniania automatów zależy także, a może przede wszystkim od popytu na poszczególne produkty.

Ile wydać żeby zacząć?

Zakładając każdą firmę niezbędne jest poniesienie wydatków początkowych. W przypadku biznesu na automatach vendingowych koszty te są znaczące. Pamiętajmy, że szacunki mają wyłącznie zarysować potencjalne wydatki ponieważ faktyczne koszty rozpoczęcia tego biznesu zależą od bardzo wielu czynników. Ile więc orientacyjnie musimy wydać, aby rozpocząć ten biznes?:

– 10 automatów – 140-160 tys. zł
– samochód do przewożenia maszyn – 20-30 tys. zł
– wózek do transportowania automatów – 6-9 tys. zł
– zatrudnienie pracownika – 2000zł/mc
– opłaty za biuro, wynajem powierzchni, media, benzynę, utrzymanie automatów – 2500-3500zł/mc

Opinie przedsiębiorców i ekspertów co do przyszłości vendingu w Polsce są zgodne. Klientów na usługi świadczone za pośrednictwem automatów będzie przybywało. Perspektywy rynku są bardzo dobre i jeszcze sporo kawy:-) upłynie zanim ten biznes stanie się nieopłacalny. Na dzień dzisiejszy automaty to dobry pomysł na biznes.

– Jak założyć sklep internetowy?

– Jak założyć prywatne przedszkole?

– Otwieramy własny pub

– Jak zarabiać na domenach?

Alicja Rozłucka
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Jacek

6 sierpnia 2008 Odpowiedz

Rzeczowe dane.
Należałoby jeszcze wspomnieć, że nie zawsze trzeba wykładać tyle pieniędzy do tego biznesu.
Można bowiem skorzystać z oferty franchisingu.
Franczyzodawca finansuje wiele kosztów początkowych dając często w pakiecie know how i markowe produkty.
Oczywiście wiąże się to często z wyższymi kosztami za dzierżawę automatów czy niektóre produkty.

Avatar

Jacek

6 sierpnia 2008 Odpowiedz

Przepraszam, że znowu ja 🙂 ale przypomniałem sobie jeszcze, że potencjał polskiego rynku rynku wydaje się być naprawdę olbrzymi.
Za granicą ( zwłaszcza w Japoni ) można kupić z automatów nawet kwiaty, pizzę czy sushi.
Niestety są też dwa poważne mankamenty dotyczące rynku polskiego – bardzo wolna zmiana nawyków konsumenckich i słaba siła nabywcza ludności.
Dlatego często można spotkać się jeszcze z sytuacją, że przeliczany jest każdy grosz i przynosza w torebce własna, najtańsza sklepowa kawa w torebce.
Rzadkim przypadkiem są też dopłaty ze strony pracodawców.

Avatar

Adam

3 listopada 2008 Odpowiedz

Jest jeszcze jeden minus polskiego rynku, a dokladnie prawa – w Polsce niedozwolone jest sprzedawanie w automatach vendingowych papierosów, a w popielniczkach jest napewno wiecej kiepow niz kubkow po kawie w koszach.

Avatar

były pracownik vendingu

13 grudnia 2008 Odpowiedz

Rynek pewnie się rozwinie… ale różnice są… a Anglii to nie firma vendingowa płaci za miejsce do umieszczenia automatu, a firma/biuro w którym umieszczona jest maszyna uiszcza opłatę za możliwość umieszczenia automatu u siebie… i są to naprawdę grube kwoty… czasami większy przychód uzyskiwany jest z tej opłaty, niż ze sprzedaży produktów z maszyny, który czasami jest symboliczny… ale to Anglia…

Avatar

Dawid - obecny pracownik vending

11 stycznia 2009 Odpowiedz

w anglii placi się za dzierżawę automatu, produkty potem sa zazwyczaj dodawane przez samych pracownikow danej firmy…

Avatar

Tujak

12 lutego 2009 Odpowiedz

Witam, co Panowie myślicie o automatach sprzedających prezerwatywy? Czy zda to egzamin w naszym kraju?

Avatar

Jacek 31

14 marca 2009 Odpowiedz

powinien. w Angli oprocz prezerwatyw kupisz wibratory i kajdanki, sam widzialem w pubie w toalecie;)

Avatar

Pytanie

11 maja 2009 Odpowiedz

„Opinie przedsiębiorców i ekspertów co do przyszłości vendingu w Polsce są zgodne. Klientów na usługi świadczone za pośrednictwem automatów będzie przybywało.” – a gdzie sa jakies dane na potwierdzenie powyzszych stwierdzen? Dla mnie jest to jedynie opinia autora…

Avatar

WC Kaczor

12 sierpnia 2009 Odpowiedz

Z tego co pamiętam, to w toalecie na poznańskim dworcu głównym można znaleźć automaty z prezerwatywami.

Avatar

Orangutanu

29 września 2009 Odpowiedz

Kiedyś słyszałem o pomyśle na automat ze zniczami ale taki na pewno nie zyskałby aprobaty ludzi handlujących w okolicach cmentarzy a co za tym idzie mógłby zostać zdewastowany .

Avatar

dada

14 grudnia 2009 Odpowiedz

Prezerwatywy jak najbardziej. Ja kupuje w automatach umieszczonych w centrach handlowych na śląsku. są tam też tabletki przeciwbólowe i gumy orbit. Udało mi się znaleźć stronę firmy polen-pro.pl . hihi fajna sprawa. Tylko czemu ich nie ma jeszcze w Silesi??

Avatar

bekerek

15 stycznia 2010 Odpowiedz

Witam.Z tym wstepnym kosztorysem to sprawa mocno przesadzona…
moimi pierwszymi maszynami były stare,poczciwe venezie LX,które do tej pory działaja bez zarzutów!!oczywiście dzieki dobremu serwisowaniu:D:D:D Vending to dobry biznes jednak wbrew pozorom bardzo czasochłonny….

Avatar

Pikuś

23 stycznia 2010 Odpowiedz

Witam. cytat z artykułu – „Rozwiązaniem sytuacji, w której nie stać nas na tak duży wydatek jest wzięcie automatu w leasing. Nie musimy wówczas wykładać od razu na początku tak dużej kwoty tylko płacimy określone miesięczne raty. Zaletą takiego wariantu jest fakt, że najczęściej operator dostarczający maszynę odpowiada również za jej zatowarowanie.” koniec cytatu. To chyba jakaś pomyłka, od kiedy to firma leasingowa towaruje automat. Druga sprawa po co wózek do transportu automatów? Nie kupuje lawety tylko dlatego, że mam samochód.

Avatar

Bożena

3 lutego 2010 Odpowiedz

Witam! Mam pytanie. Słyszałam,że z chwilą rozpoczęcia biznesu za pomocą maszyny vendingowej, należy przeprowadzić tzw. odbiór hacapowski(coś w rodzaju odbioru sanepidowskiego przy sprzedaży żywności itp.)Czy ktoś orientuje się gdzie taki odbior się robi, gdzie się trzeba zgłosić i co dokładnie załatwić w związku z rozpoczęciem biznesu na automatach z ŻYWNOŚCIĄ? Z góry dzięki za jakieś wskazówki!

Avatar

Rafał

22 lutego 2010 Odpowiedz

Witam serdecznie:) Czy przy sprzedaży a automatów potrzebna jest kasa fiskalna? Ile czasu mniej więcej trzeba na rozkręcenie biznesu oraz ile czasu trzeba poświęcić np. a tygodniu na biznes? pozdrawiam serdecznie:)

Avatar

sagoma.pl

23 lutego 2010 Odpowiedz

@pikuś: To że nie masz lawety nie znaczy że z niej nie korzystasz, do transportu obecnych maszyn vendingowych wymagany jest wózek widłowy – patrz http://sagoma.pl a tutaj http://blackcoffee.com.pl/

Avatar

Mardi

6 marca 2010 Odpowiedz

Od czego zacząć taką działalność? Gdzie można wynająć/ kupić taką maszynę?

Avatar

Pikuś

13 marca 2010 Odpowiedz

@sagoma: mało, że spamujesz podając linki do sredniej jakości strony to jeszcze wprowadzasz w błąd. Przez kogo jest wymagany wózek widłowy i po co?
@Rafał: przy sprzedaży z automatów nie ma obowiazku instalacji kasy fiskalnej.
@Mardi: może zacznij od przejrzenia reklam firm vendingowych, nawet na tej stronie jest ich kilka.

Avatar

Rafał

16 marca 2010 Odpowiedz

Dzięki za odpowiedź:)

Avatar

ipix

19 marca 2010 Odpowiedz

hallo, witam, mam do zaoferowania rozne gadzety i inne do automatow produkty … przy zainteresowaniu prosze o kontakt na maila : [email protected]

Avatar

jooseph

19 kwietnia 2010 Odpowiedz

Witam serdecznie ze względu na zmianę branży mam do sprzedania:
9 maszyn vendingowych na lokalizacjach, w
Warszawie. Nasze
urządzenia są obecne na tych miejscach od 10-15 lat. Umowy zawarte są na
czas nieokreślony.
5 maszyn jest 2-3 letnich, kolejne 4 maszyny są 6-8 letnie. Czynsze za 9
maszyn wynoszą łącznie 1350 pln miesięcznie. Sprzedaż roczna w poprzednim
sezonie z tych 9 maszyn
wynosi ok.100.000 napojów . Ceny wahają się od 0.8-1.2 pln w dwóch
lokalizacjach oraz od 0.8-1.5 pln na pozostałych lokalizacjach.
KAWA CAPP. CZEKO HERB
1.30 1.50 1.50 0.80
1.00 1.20 1.20 0.80

proszę o kontakt [email protected]

Avatar

Damian

29 maja 2010 Odpowiedz

Tylko zawsze z leasingiem zapłacimy w sumie drożej, ale przynajmniej nie wrzucimy dużych pieniedzy na start. Ciekawy jestem czy faktyczni tak sie to rozwinie,.

Avatar

Nova

25 czerwca 2010 Odpowiedz

Zapraszam do odwiedzenia strony producenta automatów / maszyn vendingowych NOVA http://www.novavending.pl

Avatar

damianp

7 września 2010 Odpowiedz

Ja też zastanawiam się nad automatami do prezerwatyw. Jest na poznanskim dworcu, ale jakies podrobki. W Eskulapie widzialem durexy z fajnej kolorowej maszyny. Dobrze przyciąga. Czy ktoś korzystał w firmy pjpvending.com ? Ceny też mają dobre.

Avatar

Vendor

6 października 2010 Odpowiedz

Lepiej zainteresuj się automatami na prezerwatywy firmy Polen-Pro. Są dobrze wykonane angielskiej produkcji. Można je już spotkać na Śląsku w Szczecinie i Poznaniu. Tu masz adres http://www.polen-pro.pl

Avatar

damianp

30 października 2010 Odpowiedz

Dzieki za linka. Ale przyznam ze bardziej mi pasuja automaty pjpvending. Polen pro maja takie wielkie skrzynki i jeszcze trzeba jakas wajche pociagnac zeby produkt wydalo a pjpvending ma ze po prostu naciskasz przycisk. no i kosmiczna roznica jest w wygladzie. Jesli jest to biznes ktory polega na przyciagnieciu klienta to ja zamierzam niedlugo postawic na pjpvending. Wtedy zdam dokladna relacje. pozdrawiam wszystkich w temacie.

Avatar

jooseph

20 listopada 2010 Odpowiedz

Witam serdecznie,

mam do sprzedania następujące typy automatów do gorących napojów:
1. Aurora firmy Omnimatic ilość 3 sztuki: + cashflow 560. Cena 500 euro za
sztukę.
2. Venezia firmy Zanussi ilość 6 sztuk + caschflow 560 lub Coinco Global 2.
Cena 400 – 500 Euro za sztukę.
3. Sagoma firmy Rhea ilość 3 szuki + Coinco Global 2. Cena 450 euro za
sztukę.

Automaty wyprodukowane w latach 1996-2004
Automaty są sprawne i gotowe do zainstalowania u klienta. Automaty sprzedają
od 8 do 11 rodzajów napojów.
Odbiór z Warszawy w dowolnym terminie. Proszę o kontakt [email protected]

Avatar

Zjk

7 stycznia 2011 Odpowiedz

Witam . A jak wyglada sytuacja z automatami do papierosow? Mozna sprzedawac papierosy z automatu?

Avatar

xd

8 stycznia 2011 Odpowiedz

nie cierpie artykułów Alicji :/ ciągle niedokładnie i się powtarza, czemu te artykuły są dopuszczane do publikacji w takiej niedopracowanej formie? :/

Avatar

Wroclawiak

13 stycznia 2011 Odpowiedz

Jak w każdej branży, tu też jest walka o dobre lokalizacje i czasem nawet nowatorskie pomysły też się sprawdzają. Widziałem już takie automaty na bazarze we Wrocławiu (chyba z firmy hog-vending.pl).

Avatar

apacz

27 stycznia 2011 Odpowiedz

Może ktoś wie gdzie można najtaniej kupic nowe automaty sprzedające napoje,słodycze i kawę?

Avatar

baka

30 stycznia 2011 Odpowiedz

z jakiej firmy braliscie automaty , jakie firmy mozecie polecic. pozdrawiam

Avatar

Vendor

11 lutego 2011 Odpowiedz

Damian pierwszy raz słyszę żeby ktoś zachwalał ten automaty. Nasłyszeł się onich tyle że dziękuje. Jedna z rewelacji mnie najbardziej rozwaliła. Automat 4 kolumnowy po wsadzeniu prezerwatyw zmienia się 2 kolumnowy bo już nie ma więcej miejsca. Automaty firmy Autonumis (dystrybutor http://www.polen-pro.pl) są wysokiej jakości. Jest to potwierdzone przez firmę SSL Healthcare, właściciela marki DUREX, która sama je kupuje. We Francji i Anglii rozwiesili już takich kilka tysięcy.

Avatar

Król K.

23 lutego 2011 Odpowiedz

ps./ Pracuję na automatach Autonumis.

Avatar

Vending-partner

1 marca 2011 Odpowiedz

Wszystkich zainteresowanych automatami do sprzedaży zniczy i wkładów do zniczy zapraszam na stronę http://www.vending-sklep.pl

http://www.vending-sklep.pl/Automat_vendingowy_do_sprzedazy_zniczy_i_wkladow-337.html

Avatar

Ibisss

19 marca 2011 Odpowiedz

Rozumiem, że Vendor to firma związana z Polen-Pro skoro robi im taką reklamę? A to ciekawe, bo ja zamawiam z pjpvending automat 4-kolumnowy i będę sprzedawał prezerwatywy, alkotesty i gumy do żucia. Zastanawiam się nad elektronicznymi. Czy ktoś zainwestował w elektronikę? Jeśli można sprzedawać 10-produktów, to jest to już ciekawa propozycja.

Avatar

vip vending

8 kwietnia 2011 Odpowiedz

Witam.Właśnie otwarłem swoją firmę (Vip Vending) zajmującą się automatami vendingowymi. Jak myślicie co jeszcze mógłbym dodać do strony o mojej firmie http://www.vip-vending.ssl2.pl

Avatar

zając

9 kwietnia 2011 Odpowiedz

ile można zarobić z jednego automatu?

Avatar

APC

25 czerwca 2011 Odpowiedz

ile trzeba automatów na rozruch ?

Avatar

Pamelka

15 lipca 2011 Odpowiedz

Pomysł może i dobry, ale czy u nas takie coś wypali. Może lepiej zastanów się nad czymś bardziej pewnym i przyszłościowym. U nas ciągle brakuje lokali typu http://www.kbprojekt.pl/projekty_domow_weselnych.php , w których można organizować wesela. Na takim interesie można nieźle zarobić.

Avatar

PHU ASS

5 września 2011 Odpowiedz

Automaty wendingowe, Automaty sprzedające do kawy, Automaty do sprzedaży kanapek. Automaty do przekąsek. Butelkomaty. Ceny. Roczna gwarancja. http://www.automaty-ass.pl/

Avatar

polbiznes

30 lipca 2012 Odpowiedz

najpopularniesze automaty w Polsce vendingowe to tzw kawomaty (gorące napoje) i snakowce (na przekąski, puszki, itp.)Z zainteresowanym podzielę się uwagami i wiedzą. Odpowiem na e-male (ale proszę bez spamu): [email protected].

Avatar

pjpbiznes

24 sierpnia 2012 Odpowiedz

Serwusik ! Jaka forma rozliczenia podatku dochodowego z US obowiązuje przy sprzedaży z automatu i czy obowiązuje VAT ? Może ktoś wie?

Avatar

AKIKI

31 stycznia 2013 Odpowiedz

AUTOMAT NA ZNICZE
FIRMA ” ZNIKEN „

Avatar

vidbiz

13 kwietnia 2013 Odpowiedz

Zniken takich klamotów to nigdy nie widziałem !!!aż wstyd

Avatar

PAWEL

18 kwietnia 2013 Odpowiedz

JEST U NAS NA CMENTARZU I DUZO LUDZI Z NIEGO KORZYSTA

Avatar

Mirek

18 czerwca 2013 Odpowiedz

Mocno przesadzona kwota. Fajny biznes , ale dochód…? W zależności ile kto musi zarobić. Na początek można kupić używane maszyny w granicach 1000-3000 zl Najlepsze są stare maszyny, ktore maja wielką pojemność. Dobrze dobrana folia na oklejenie automatu i juz działa. Zysk z jednego w miarę dobrym miejscu ok 300 zł. (gimnazja są najlepsze, ale zakaz chipsów i coli) najlepiej jak nie mają sklepu w poblizu. Mój miesięczny maxymalny zarobek z jednego automatu 1200 zł /miesiąc. całkiem nieźle, ale przy 15 sztukach cały dzień w tygodniu zajęty, a nawet dwa. Niestety nie mogłem sobie czasowo na to pozwolić i sprzedałem wszystkie z lokalizacjami. Kupujący zaniedbał temat i wyrzucili go z wiekszości. Trzeba niestety przy tym chodzić. Nawiązując , zakupy robiłem w nocy , bo w dzień nie starczało czasu. Biorąc pracownika musimy sie liczyc z tym , że będzie dokładal swój towar. Reasumując biznes fajny , ale trzeba sie nachodzić i zyski w granicach 5000 przy 30 automatach.

Avatar

Zosia

24 sierpnia 2013 Odpowiedz

Świetna sprawa, wygoda dla ludzi . Zamiast straganów i bałaganu wokół cmentarza powinny stać takie automaty , zachowanie godności i ciszy w miejscu spoczynku . U nas stoi już od jakiegoś czasu i bardzo dobrze funkcjonuje . Powinien być na każdym cmentarzu i służyć społeczeństwu . Super pomysł !!! 🙂

Avatar

mark

2 lutego 2014 Odpowiedz
Avatar

as

4 lutego 2014 Odpowiedz

skad brac towar do automatów (napoie,batony itp.)kupuje sie w hurtowni?

Avatar

Alicja1234

1 marca 2014 Odpowiedz

Witam, mam do sprzedania automaty vendingowe z obrotowymi talerzami, w których sprzedawane były kanapki. Osoby zainteresowane proszę o kontakt : [email protected] lub pod nr tel : 694-736-411

Avatar

LOPEZ

5 marca 2014 Odpowiedz

HAHAH NIEMA TO JAK POLSKI ZNIKEN

NA KŁÓDKI BUEHHE NO NIE MOGE JAK ZOBACZYLEM ZNIKENA TO CZASY 60TE KOWAL JE WYKUL HAHHA

Avatar

Ann

11 marca 2014 Odpowiedz

Zastanawiam się nad zakupem automatów vendingowych, mam dylemat co myślicie o automatach tej firmy?
http://www.ivm.com.pl/s,automaty-do-przekasek,12.html

ktoś kiedyś posiadał taki?

Avatar

JANEK

17 marca 2014 Odpowiedz

Miałem bardzo podobny sprzęt do kawy, ale niestety nie z tej firmy.
Ann nie zastanawiałaś się może nad sprzętem używanym??

Avatar

Jacek

18 marca 2014 Odpowiedz

nie motaj dziewczynie, chce kupić nowy sprzęt niech kupuje, będzie miała normalnie gwarancję i serwis. a tak kupi stare padło i będzie miała tylko problem.

Avatar

MIrek

28 marca 2014 Odpowiedz

Ann ja posiadam automaty do kawy oraz ekspres do kawy z IVM. Polecam dobra firma, zapewniona odpowiednia gwarancja oraz serwis. Polecam.

Avatar

Ann

3 kwietnia 2014 Odpowiedz

OK
dziękuję ślicznie za odpowiedzi, pomimo to jeszcze muszę się poważnie zastanowić. Kurde no ciekawa jestem czy te automaty ivm są takie bezawaryjne….

Avatar

gość

16 czerwca 2014 Odpowiedz

pewnie że dobry biznes a tym bardziej te automaty z http://www.ivm.com.pl są super. mam kilka lat i są bez awaryjne!

Avatar

Paweł

3 września 2014 Odpowiedz

Automaty Vendingowe po renowacji http://vendingcafe.eu/

Avatar

perl ji

5 września 2014 Odpowiedz
Avatar

Tymos

21 października 2014 Odpowiedz

Jasne, że dobry! O tym dlaczego warto się tym zainteresować, tutaj: http://zniczomaty.com.pl/7,pl,dlaczego-warto.html

Avatar

G8 vending

2 grudnia 2014 Odpowiedz

poszukuje osob, ktore uwazaja, ze w ich firmie,szkole, urzedzie, szpitalu mozna postawic automat samosprzedajacy.
proponuje udzial w obrocie jako wynagrodzenie.
moge obslugiwac teren calej Polski.
czekam na informacje.

Avatar

WK B2B

16 grudnia 2015 Odpowiedz

Witam, nawiaże współprace z firmami uzupełniajacymi napoje do automatów, stała współpraca nowy zdrowotny napój bez dodatków dla fitnessu – tylko powazne propozycje i powazna oferta cała Polska kontakt [email protected]

Avatar

WK B2B

16 grudnia 2015 Odpowiedz

Witam, nawiaże współprace z firmami uzupełniajacymi napoje do automatów, stała współpraca nowy zdrowotny napój bez dodatków dla fitnessu – tylko powazne propozycje i powazna oferta cała Polska kontakt [email protected]

Avatar

Natala

12 września 2016 Odpowiedz

my mamy w biurowcu takie automaty z Gastrom z tej stronki http://mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/295/automaty_vendingowe_to_dobry_biznes

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*