Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Robert i Ania Lewandowscy mają nosa do biznesu. Oto, na czym zarabiają

Ania i Robert Lewandowscy to para, która także w biznesie radzi sobie bardzo dobrze. W tegorocznej edycji rankingu 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost” majątek małżeństwa oszacowano na pół miliarda złotych. Jakie biznesy prowadzi słynne małżeństwo?

Państwo Lewandowscy w corocznym zestawieniu tygodnika Wprost zajęli 80 miejsce. Wspólny portfel biznesów i inwestycji jest zróżnicowany. Od nieruchomości, przez napoje i sklep ze zdrową żywnością aż po start-upy.

Wszystkie biznesy Lewandowskich

W maju roku 2020 Robert Lewandowski za pośrednictwem funduszu, którego jest udziałowcem zainwestował w aplikację, która pozwala sprzedawać i kupować używane ubrania. Napastnik reprezentacji Polski wsparł projekt wspólnie z grupą inwestorów. Projekt, który wpadł w oko zawodnikowi Bayernu Monachium jest aplikacja Less. Start-up umożliwiający handel używaną odzieżą zadebiutował 10 miesięcy. Pomysłodawcami projektu są Mateusz Oleksiuk(wcześniej Deloitte) oraz Dawid Urban, anioł biznesu i współtwórca takich projektów jak e-Smoking World czy Take&Go. Od startu mobilną aplikację pobrało ponad 450 tys. użytkowników. Rosnąca liczba instalacji oraz przyrost transakcji dokonywanych za pośrednictwem platformy skusiły grupę inwestorów do wyłożenia 12 mln zł na dalszy rozwój.

Zdrowa żywność i napoje izotoniczne

Na początku tego roku w sieci sklepów Kaufland pojawiły się opakowania kawy sygnowane inicjałami RL9. Pierwszym rynkiem, na którym zadebiutowała nowa marka były Niemcy. Niespełna miesiąc kawy RL9 trafiły na półki sklepowe w Polsce. Produkt dostępny jest w kilku smakach crème, espresso, gold. Klienci mogli wybierać między kawą RL9 w słoikach oraz opakowaniach. Pod koniec października ubiegłego roku na łamach Businessinsidera jego wspólnik Jacek Trybuchowski poinformował o planach otwarcia nowej restauracji. Lokal o powierzchni 1,3 tys. mkw ma rozpocząć działalność w październiku roku 2020. Według zapowiedzi miejsce zlokalizowane w Browarach Warszawskich pochłonie około 5 mln zł inwestycji. Za te środki powstanie lokal z barem sportowym, restauracją, oraz salą przystosowaną do organizacji różnych wydarzeń.

Tegoroczny król strzelców Bundesligi zaangażował się także w projekt o nazwie RL9pro. Pomysł polega na sprzedaży produktów przeznaczonych dla sportowców i osób aktywnych fizycznie. Pierwszym produktem, który trafił do sprzedaży był napój izotoniczny sygnowany inicjałami gwiazdy. Produkt wedle pomysłodawców nie zawiera barwników, konserwantów ani ulepszaczy. Receptura na bazie naturalnych składników plus rozpoznawalność RL9 mają być gwarancją powodzenia projektu. Jeśli seria napojów zdobędzie grono klientów planowane są kolejne produkty z brandem RL9pro.

Z kolei Anna Lewandowska w maju 2018 roku wystartowała z własnym start-pem. Żona Roberta Lewandowskiego stworzyła projekt Baby By Ann wspólnie ze swoją przyjaciółką Ewą Puchowską. Baby by Ann to portal, na którym będzie można przeczytać wiele porad dotyczących macierzyństwa, ale również zakupić wiele różnych produktów. W listopadzie tego samego roku Anna Lewandowska otworzyła swój sklep ze zdrową żywnością o nazwie Foods by Ann. W sklepie oprocz produktów marki, klienci mogą liczyć na szeroki wybór przygotowywanej na miejscu zdrowej żywności, takiej jak funkcjonalne smoothies, superfood bowls, czyli śniadaniowe miski z pożywnymi dodatkami czy soki wyciskane metodą cold press.

E-biznes i szkółka piłkarska

Gwiazda Bundesligi jest także właścicielem akademii piłkarskiej, a za pośrednictwem funduszu Protos VC inwestuje w start-upy. Król strzelców Bundesligi posiada także udziały w firmie deweloperskiej LS Investments. Pod koniec 2017 rok Robert Lewandowski za pośrednictwem spółki RL Investments kupił 49 proc. udziałów w RL Media. Agencja mediowa swój pierwszy pełny rok działalności zakończyła zyskiem netto na poziomie 2,2 mln zł. W podobnej branży działa podmiot Store9, który do życia wspólnie powołało małżeństwo Lewandowskich. Firma zajmuje się działalnością public relations.

W ubiegłym roku tygodnik Wprost uplasował małżeństwo Lewandowskich na 94 miejscu z majątkiem szacowanym 353 mln zł. W tegorocznej edycji para awansowała na 80 pozycję z majątkiem oszacowanym na pół miliarda złotych.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.