Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jak zarobić na dzieciach? 5 ciekawych pomysłów na biznes

Branża dziecięca należy do najbardziej dochodowych. Rynek produktów dla pociech rośnie z roku na rok bijąc kolejne maksima. To z kolei zachęca pomysłodawców do szukania swojej niszy w tym obszarze. Oto 5 ciekawych pomysłów na biznes w branży dziecięcej.

Inteligentne skarpetki dla noworodków

Skarpetka dla noworodków firmy Owlet pomaga nowym rodzicom sprawdzić tętno, poziom tlenu we krwi oraz oddech u dziecka. Skarpetki synchronizują się ze smartfonem, gdzie można odczytać wszystkie dane podawane w czasie rzeczywistym.

Lineable

Lineable to urządzenie lokalizujące dla dzieci, który ma postać opaski na nadgarstek. Wykorzystuję technologię Bacon, dzięki czemu można łatwo zlokalizować zagubione dziecko. Dzięki temu urządzeniu można śledzić dziecko w czasie rzeczywistym. Lineable jest podłączony do aplikacji, którą rodzice mogą używać do zgłaszania zagubionego dziecka, w przypadku zdjęcia opaski lub jej zgubienia. Spowoduje to powiadomienie innych użytkowników aplikacji Lineable znajdujących się w pobliżu, budując sieć rodziców wzajemnie sobie pomagających.

DockATot

Inteligentny leżak, DockATot jest wyposażony w wiele zaawansowanych technologicznie funkcji , które pozwolą monitorować prawie wszystkie informacje o niemowlęciu w momencie kiedy ono śpi. Dane zbierane przez inteligentny leżak przesyłane są na smartfon rodzica, który może analizować jakość snu pociechy.  Dodatkową innowacją jest system CloudTot. Jest to tkanina, która znajduje się w pokrywie materaca. Charakteryzuje się tym, że jest wstanie wykryć wilgoć w momencie, gdy pieluszka jest przemoczona.

TROBO


TROBO działa w połączeniu z aplikacją, która pozwala czytać na głos swoim dzieciom. Ponadto w aplikacji znajduje się wiele interaktywnych gier dotyczących poznawania świata, które dodatkowo zaciekawią dziecko. Jedną z dodatkowych funkcjonalności jest możliwość stworzenia własnego awatara. Może się to przyczynić do jeszcze większego zaangażowania dzieci.

Robotic Blocks

Robotic Blocks to koncepcyjna kolekcja zabawek opracowanych przez Ethana Hubera i Haggai Levi, aby uczyć dzieci logicznego myślenia. Zabawka składa się z małej ciężarówki i kilku różnych rodzajów klocków. Klocki rozkazów składają się z prostych instrukcji, takich jak np. poruszanie się do przodu.

Więcej pomysłów na biznes znajdziecie tutaj

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.