StartWiadomościPomysł na biznesPolak potrafiHistorie sukcesuStart-upPoradnikiBiznesplanZakładam firmęNiezbędnikForum
Wywiady Wydarzenia Pamietaj Fundusze UE Akty prawne Formularze Kapitał Tagi Przykład biznesplanu

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pożyczka (kredyt) na rozpoczęcie działalności gosp., Gdzie ją można uzyskać?
kad48
post Feb 10 2009, 10:02 PM
Post #1

Średniozaawansowany
**

Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 555

Potrzebuję dość sporo pieniędzy (kilkadziesiąt tys.) na rozpoczęcie działalności gosp., a nie mam ich za bardzo skąd wziąć. Czy istnieją jakieś kredyty lub pożyczki nisko oprocentowane dla osób, które zatrudnione są jedynie na umowę o dzieło?
Dopytywałem się już w wielu miejscach, ale jak do tej pory nie udało mi się znaleźć chętnej instytucji, która chciałaby mi pożyczyć na ten cel pieniądze.

Wiecie coś na temat takich pożyczek itp.?

Tylko nie piszcie o dofinansowaniach na rozpoczęcie działalności, bo w tej kwestii jestem w miarę dobrze zorientowany.

--------------------
Maty masujące, urządzenia dla domu w sklepie Allego 2.
Produkty finansowe banków potrzebne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
Kursy biznesowe, które pomogą niedoświadczonemu przedsiębiorcy w skutecznym działaniu.
Go to the top of the page

+Quote Post
Plotuś
post Feb 11 2009, 05:55 PM
Post #2

Średniozaawansowany
**

Nr użytkownika: 498

Z tego co ja wiem to trudno o taką pożyczkę. W Get in Banku oferują pożyczki dla firm, ale firma musi funkcjonować przynajmniej pół roku. W MBanku dają podobno 10tys., ale nie o taką kwotę Ci chodzi. Nie spotkałem się jeszcze z wyższą pożyczką na rozpoczęcie działalności. Sam potrzebuję około 30tys., więc także będę zainteresowany odp. w tym temacie.

+Quote Post
kad48
post Feb 11 2009, 06:17 PM
Post #3

Średniozaawansowany
**

Nr użytkownika: 555

CYTAT(Plotuś @ Feb 11 2009, 05:55 PM) *
Z tego co ja wiem to trudno o taką pożyczkę. W Get in Banku oferują pożyczki dla firm, ale firma musi funkcjonować przynajmniej pół roku. W MBanku dają podobno 10tys., ale nie o taką kwotę Ci chodzi. Nie spotkałem się jeszcze z wyższą pożyczką na rozpoczęcie działalności. Sam potrzebuję około 30tys., więc także będę zainteresowany odp. w tym temacie.

No właśnie mnie też chodzi o mniej więcej taką kwotę. A jeśli chodzi o mBank - masz na myśli te 10 tys., które bank proponuje po otwarciu konta biznesowego u nich? Czy o czymś innym slyszałeś?

--------------------
Maty masujące, urządzenia dla domu w sklepie Allego 2.
Produkty finansowe banków potrzebne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.
Kursy biznesowe, które pomogą niedoświadczonemu przedsiębiorcy w skutecznym działaniu.

+Quote Post
Plotuś
post Feb 14 2009, 06:01 PM
Post #4

Średniozaawansowany
**

Nr użytkownika: 498

Dokładnie o tych 10tys.

+Quote Post
strusiu
post Apr 17 2009, 12:43 PM
Post #5

Początkujący
*

Nr użytkownika: 708

w sieci co chwila powstają jakieś porównywarki usług są w nich kalkulatory pożyczek skorzystaj z takiego narzędzia i będziesz wiedział który bank oferuje najkorzystniejsze warunki dla ciebie.

+Quote Post
xawas
post Apr 25 2009, 11:22 AM
Post #6

Początkujący
*

Nr użytkownika: 733

najlepiej skorzystaćz usług doradców podatkowych oni dobiorą kredyt dopasowany do twoich potrzeb

+Quote Post
michalson
post Jun 9 2010, 08:28 AM
Post #7

Początkujący
*

Nr użytkownika: 1,518

Nie jest łatwo dostać kredyt, szczególnie jeśli rozpoczynasz działalność gospodarczą, bo jesteś wtedy mało wiarygodny dla banku. Ja po dwóch próbach otrzymania kredytu na rozwój firmy dałem sobie po prostu spokój. Jeśli nie masz ogromnych dochodów i odpowiedniego zabezpieczenia pożyczki to można sobie pomarzyć o pożyczce. Dlatego zacząłem starania o przyznanie mi dotacje z funduszu unijnego. Starałem się podejść do tego w miarę rzetelnie bo tylko staranna dokumentacja ( wniosek itp. ) są gwarancją otrzymania dotacji. Zgłosiłem się do jednej firmy, a w zasadzie biura rachunkowego które zajmuje się pozyskiwaniem dotacji dla przedsiębiorców. Wszystko się udało, dotację otrzymałem i jestem zadowolony. W sumie jest to lepsze wyjście niż płaszczenie się przed pracownikami banku, którzy i tak mają nas w głębokim poważaniu ...

+Quote Post
ivers
post Nov 23 2010, 05:42 PM
Post #8

Początkujący
*

Nr użytkownika: 2,239

Witam,

rozpoczynanie działalności od kredytu to nie jest dobry pomysł tym bardziej, że na początku dzielności firmy raczej przynosi straty i trzeba dokładać niż kolosalne zyski, jeżeli kredyt jest jedyną możliwością otwarcia własnej firmy najlepiej postarać się o kredyt na rozpoczęcie działalności w urzędzie pracy, najlepiej zrobić to na samym początku roku gdy urząd otrzymuje pieniądze na ten cel, należy przygotować dobry biznesplan oraz 2 żyrantów i sprawa załatwiona.
Drugim sposobem uzyskania pieniędzy na uruchomienie firmy jest uzyskanie dotacji EU, w tym celu najlepiej udać się do najlepszej w danej miejscowości firmy pomagającej w uzyskaniu funduszy ponieważ sami raczej nie poradzimy sobie w wypełnianiu wniosków o dotacje a dodatkowo firmy takie posiadają znajomości łatwiej uzyskamy taką dotację ,potrzebny będzie również dobry biznesplan,wadą tego sposobu jest dzielenie się kwotą dotacji z firmą pomagającą w jej uzyskaniu

Trzecim sposobem są pożyczki społecznościowe internatowe takie jak np. kokos , wadą tego sposobu jest na początku stosunkowo niski kredyt jaki możemy uzyskać a dodatkowo należy przekonać ludzi do udzielenia pożyczki

Pozdrawiam:
ivers

Bardzo zapraszam na mojego bloga o inwestowaniu www.inwestycja-ivers.blogspot.com

+Quote Post
JoeySmith
post Dec 21 2010, 10:54 AM
Post #9

Początkujący
*

Nr użytkownika: 2,139

Dla mniejszych przedsiębiorców przydatna jest mała pożyczka, np. z funduszu mikro. Tutaj coś na ten temat pożyczka na start firmy

+Quote Post
mag1987
post Dec 30 2010, 02:14 PM
Post #10

Początkujący
*

Nr użytkownika: 2,353

Mogę polecić skorzystanie z porównywarki finansowej, tylko sprawdzonej i wiarygodnej. Wystarczy zaznaczyć że ma to być kredyt na rozpoczęcie działalności i podać kwotę. W razie problemów albo wątpliwości można napisać albo zadzwonić do doradcy. Z reguły dla nowo powstających działalności można znaleźć coś atrakcyjnego.

+Quote Post
Wiseman85
post Dec 31 2010, 11:43 AM
Post #11

Początkujący
*

Nr użytkownika: 2,356

Tak masz rację dzięki porównywarkom znajdziemy korzystne i aktualne oferty kredytowe i to w bardzo krótkim czasie.

+Quote Post
piotr223
post Mar 15 2011, 04:08 PM
Post #12

Początkujący
*

Nr użytkownika: 5,681

Więcej informacji o kredytach na rozpoczęcie działalności na stronie kredyt gotówkowy

+Quote Post
marcin_953
post Sep 12 2011, 11:41 AM
Post #13

Początkujący
*

Nr użytkownika: 7,440

z pożyczkami jest teraz bardzo ciężko, znajomy ubiegał się, ale niestety nie otrzymał jej. Warto poszukać jakiś innych opcji uzyskania pieniędzy na naszą inwestycje

+Quote Post
pisii35
post Feb 1 2012, 08:47 PM
Post #14

Początkujący
*

Nr użytkownika: 7,856

też polecam inne formy uzyskania kapitału niż pożyczka .. Może Anioły Biznesu, wspólnik?rozejrzyj się troszkę - jest sporo możliwości.

+Quote Post
Firma
post Mar 2 2012, 12:30 AM
Post #15

Średniozaawansowany
**

Nr użytkownika: 7,760

Kredyty na start to jedynie Idea Bank i FM Bank.
Zadaj pytanie na forum kredyty dla firm - a doradcy ci od razu wyliczą zdolność i doradzą czy masz jakie kolwiek szanse na kredyt

--------------------

+Quote Post
blednik
post Jun 26 2012, 10:49 AM
Post #16

Ekspert

Nr użytkownika: 7,888

Wszystkie pożyczki hipoteczne są dość tanie jeśli mamy nieruchomość - to na start też jest dobra opcja, porównań co niemiara w internecie jest http://www.porownaniekredytowhipotecznych.com.pl/ samy ofert też pełno http://direct.money.pl/kredytymieszkaniowe/ . Ponadto w mBanku można ilmit w koncie mieć też na start.

+Quote Post
Szary_Polak
post Jul 2 2012, 02:46 PM
Post #17

Zaawansowany

Nr użytkownika: 7,956

Akurat o pożyczce hipotecznej myślałbym w ostateczności.

Czasami dom czy mieszkanie to jedyne cenne dobro jakie mamy w życiu, i zastawiać go dla niepewnego biznesu.
A jak nie wyjdzie to co? na bruk?

--------------------

+Quote Post
blednik
post Jul 14 2012, 07:05 PM
Post #18

Ekspert

CYTAT(Szary_Polak @ Jul 2 2012, 03:46 PM) *
Akurat o pożyczce hipotecznej myślałbym w ostateczności.

Czasami dom czy mieszkanie to jedyne cenne dobro jakie mamy w życiu, i zastawiać go dla niepewnego biznesu.
A jak nie wyjdzie to co? na bruk?

Życie zawsze takie było, kto nie ryzykuje ten nie zyskuje. Sprawiedliwość to jest w filmach.
http://www.porownaniekredytowhipotecznych.com.pl/dwa

+Quote Post
forumiak
post Oct 25 2012, 11:28 AM
Post #19

Ekspert

Nr użytkownika: 933

Spróbuj w parabankach. Zobacz - jedynatakapozyczka.pl Takich ofert nie znajdziesz w tradycyjnych bankach. Nie te oczekiwania. "Normalny" bank będzie cię sprawdzał w biku, oceniał dochody, wkład własny...

--------------------

+Quote Post
blednik
post Nov 24 2012, 12:01 PM
Post #20

Ekspert

Sprawdź na stronie

http://bikbr.pl/
czyszczenie krd

--------------------

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 28th July 2016 - 09:31 AM