Rynek start-upowy powoli zaczyna odczuwać spowolnienie

Blisko połowa młodych spółek rozważa wyprowadzkę z Polski

Finansowy zastrzyk dla początkujących start-upów od UE. W drugim kwartale '23 ruszą pierwsze konkursy

Unijne dofinansowanie przekazywane poprzez programy inkubacyjne lub programy wsparcia mniej rozwiniętych regionów kraju pozwalają młodym biznesom przejść przez najtrudniejszy początkowy okres działalności. Przykładem są Platformy Startowe finansowane z Programu Polska Wschodnia.

Ostatnie lata przyniosły wysyp start-upów sektora foodtech

Rynek foodtech może zanotować w najbliższych kilku latach ponad 50-proc. wzrost przychodów – przewidują analitycy. Innowacje w sektorze żywności kreują dziś przede wszystkim start-upy, których nie ma może na rynku dużo, ale w szybkim tempie ich przybywa.

O zapachach potrafią pisać manifesty. Mood Scent Bar rozwija sieć niszowych perfumerii

Czy kupowanie perfum, od których przecież uginają się półki w drogeriach i sklepach wielkopowierzchniowych, może mieć w sobie jeszcze coś z celebracji? Odpowiedź brzmi: tak, ale tylko jeśli oddamy się w ręce pasjonatów, którzy są przekonani, że zapach opowiada inną historię. Trudno znaleźć kogoś, kto byłby o tym bardziej przekonany niż Victor Kochetov, twórca perfumerii…

Coraz mocniejszy segment baby tech. Inteligentna butelka podgrzeje pokarm w kilkadziesiąt sekund

Obyte z nowymi technologiami i używające ich na co dzień młode pokolenia oczekują cyfrowych rozwiązań w każdym aspekcie życia, również przy wychowywaniu dzieci. Rynek rozwiązań z zakresu baby tech oferuje coraz więcej innowacji, które mają ułatwiać opiekę nad niemowlakami i starszymi pociechami. Przykładem może być inteligentna butelka podgrzewająca pokarm do odpowiedniej temperatury i alarmująca, gdy zajdzie ryzyko poparzenia dziecka przy karmieniu.…

Jak stworzyć biznesplan? Dobry biznesplan krok po kroku

Biznesplan nie jest co prawda niezbędnym dokumentem w przypadku otwierania firmy, ale bez wątpienia opłaca się go przygotować. Pozwoli jeszcze lepiej poznać swoje realne potrzeby i możliwości, ale również zwrócić uwagę na potencjalne zagrożenia. Jeżeli planujesz rozpocząć działalność, warto wobec tego dowiedzieć się, jak napisać biznesplan i co będzie potrzebne.

Pomysł na biznes. Znajdź swoją inspirację

Dzięki rozwojowi technologii niemal każdy może założyć własną firmę w ciągu kilku minut za pośrednictwem Internetu. Bycie przedsiębiorcą daje świetne perspektywy, jednocześnie jest jednak bardzo wymagające. Przede wszystkim nie możesz zacząć bez pomysłu na biznes. Jak go znaleźć? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które sprawdzą się na nowoczesnym rynku.

Własny biznes w ciąży i na macierzyńskim. "Kontrole ZUS-u bardzo restrykcyjne". Jak się przygotować?

Jeśli prowadzisz własny biznes i planujesz powiększenie rodziny, warto z wyprzedzeniem przygotować się do tego okresu. Pobierz poradnik, w którym prawniczki radzą, jak zaplanować nieprzerwane działanie firmy oraz określoną wysokość zasiłku macierzyńskiego.

Jak zarabiać w Internecie, nie mając 18 lat?

Internet daje niemal nieograniczone perspektywy. Niemal każdy może w nim także zarobić pieniądze. Oczywiście większość ofert pracy jest adresowana do osób pełnoletnich, ale coraz częściej dodatkowych zarobków poszukują również młodsi internauci.

Jak założyć firmę w Czechach?

Rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej sprawiają, że wielu polskichprzedsiębiorców zaczyna poszukiwać alternatyw. Sporą popularnością cieszy sięzałożenie firmy w Czechach. Poniżej przeczytasz, co trzeba zrobić, ile to kosztuje i zjakimi konsekwencjami może się to wiązać.

Jak zarabiać na grach? Prawdziwe pieniądze dzięki grom wideo

Gry wideo kojarzą się głównie z rozrywką. Stoi jednak za nimi olbrzymi przemysł, który generuje miliardowe zyski. To natomiast przekłada się na świetne perspektywy zawodowe. Jak zarabiać, grając, i w jaki sposób zamienić granie w gry wideo w pełnoprawny zawód? Istnieje kilka poprawnych odpowiedzi na te pytania.

Jak założyć hodowlę kotów? Hodowla kotów rasowych krok po kroku

Miłość do zwierząt pozornie trudno pogodzić z zarabianiem pieniędzy. Wcale nie musi tak jednak być. Jednym ze sprawdzonych sposobów na biznes jest założenie hodowli kotów rasowych. Może być to bardzo dochodowe przedsięwzięcie, trzeba jednak dobrze się do niego przygotować.

Biznes stabilny i elastyczny jednocześnie

Radykalna zmiana sytuacji społeczno-gospodarczej, pojawiający się strach, a nawet panika związana z brakiem stabilności zmieniają nastroje konsumentów. We współczesnym świecie, który charakteryzuje się szybkim tempem rozwoju, ciągłymi zmianami i nieprzewidywalnością, to odwaga i elastyczność dają szansę na przetrwanie i stabilność ekonomiczną.  

Koszty działalności gospodarczej. Ile kosztuje własna firma?

Prowadzenie działalności gospodarczej to oczywiście znakomity sposób na osiąganie wysokich przychodów. Aby móc zarabiać, konieczne jest jednak poniesienie pewnych kosztów. Ich charakterystyka przekłada się bezpośrednio na rentowność całego przedsięwzięcia, dlatego warto spróbować przewidzieć je już na etapie tworzenia założeń przyszłego biznesu.

Działalność nierejestrowana. Realna alternatywa dla działalności gospodarczej?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z określonymi kosztami i obowiązkami. Zwłaszcza początkujący przedsiębiorcy woleliby ich uniknąć. Ciekawą alternatywą, przynajmniej dla części z nich, może okazać się działalność nierejestrowana.

Jak założyć sklep internetowy? Własny sklep internetowy krok po kroku

Założenie sklepu internetowego to wyjątkowo kusząca perspektywa dla wielu przedsiębiorców. Niskie koszty początkowe oraz dobra koniunktura sprawiają, że interesuje się tym również wielu początkujących biznesmenów. Od czego zacząć i jak założyć sklep internetowy? Poniżej dowiesz się, jak zrobić to krok po kroku.