Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

AI w edukacji. Google for Startups stawia na technologie ułatwiające naukę i wybiera beneficjentów do programu Growth Academy: AI for Education

AI w edukacji

Do programu Google for Startups Growth Academy: AI for Education właśnie zakwalifikowano 21 startupów z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Wśród nich jest również polskie rozwiązanie.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o nowych beneficjentach programu Google for Startups Ukraine Support Fund. Otrzymają oni finansowanie w wysokości do 100 tys. dolarów oraz wsparcie technologiczne Google’a. Tydzień rozpoczynamy od kolejnej informacji. Tym razem poznaliśmy nowych beneficjentów programu związanego ze sztuczną inteligencją w edukacji.

„21 startupów wybranych z puli ponad 600 kandydatów z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia bardziej integracyjnych, angażujących i skutecznych ścieżek edukacyjnych. Od tworzenia inteligentnych korepetytorów, którzy dostosowują się do tempa każdego ucznia, przez usprawniających zadania administracyjne asystentów opartych na AI, po platformy, dzięki którym edukacja jest dostępna nawet w odległych obszarach – nie możemy się doczekać, aby zobaczyć niesamowite korzyści, jakie przyniosą one uczniom na całym świecie” – czytamy w komunikacie prasowym.

Każdy founder oraz jego zespół w ramach programu otrzyma trzymiesięczną opiekę mentorską ekspertów i ekspertek Google. Mogą oni również liczyć na zasoby, które pomogą im rozwinąć technologię, działalność i osiągnąć globalny zasięg, a także wsparcie społeczności innych założycieli i założycielek.

Warto przeczytać: Nowi beneficjenci programu Google for Startups Ukraine Support Fund. Ukraińskie startupy otrzymają wsparcie w wysokości do 100 tys. dolarów

AI w edukacji

Z 600 kandydatów wyłoniono zaledwie 21 startupów, które będą miały okazje skorzystać z programu Google for Startups Growth Academy: AI for Education. Ma on na celu umożliwiać dostęp do spersonalizowanych ścieżek edukacyjnych. Beneficjentami zostali founderzy zarówno z Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu.

Wśród wyróżnionych firm jest również startup z rodzimego rynku. BLISKO wykorzystuje sztuczną inteligencję, żeby ulepszyć sposób nauczania i podnoszenia kwalifikacji. Jest to sieć żłobków i przedszkoli oferujących opiekę nad dziećmi, skupioną na budowaniu silnych relacji i tworzeniu planów nauczania dopasowanych do unikalnych potrzeb, zdolności i zainteresowań każdego dziecka.

Do pozostałych startupów warto zaliczyć między innymi:

  • Complori (Niemcy) – platforma do nauczania hybrydowego, która wyposaża dzieci w wieku 7–16 lat w umiejętności twarde, takie jak zrozumienie technologii i programowanie, a także w umiejętności miękkie, dzięki lekcjom na żywo i online;
  • Hawkings Education (Hiszpania) – wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania systemów nauczania online, oferując uczniom bardziej spersonalizowane warunki, a nauczycielom lepsze narzędzia do pracy;
  • LearnWise AI (Holandia) – rozwiązanie, które umożliwia uniwersytetom i szkołom wyższym na całym świecie zrewolucjonizowanie obsługi studentów za pomocą spersonalizowanych asystentów AI;
  • MOONHUB (Wielka Brytania) – platforma VR, która pozwala pracownikom i pracowniczkom przechodzić szkolenia tak, jakby byli na stanowisku pracy. Mogą oni szkolić się z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, co pozwala ocenić, jak reagują na zaobserwowane wirtualne sytuacje.

Warto przeczytać: Market One Capital jednym ze wspierających litewski startup. Ovoko otrzymał 20 mln euro

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.