lesnajagoda

Użytkownik
  • Zawartość

20
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O lesnajagoda

• Ranga
    Początkujący

Profile Information

1. A co to za różnicowanie na biznes dla kobiety i mężczyzny? :D przecież kobieta równie dobrze może być mechanikiem, a mężczyzna szyć ubrania ;) Jak ktoś ma do czegoś smykałkę to sam sobie znajdze biznes. Dlaczego od razu kosmetyki dla kobiety? Ja mam znajomą, której bardzo dobrze idzie prowadzenie sklepu z biurowym asortymentem, dźwiga ryzy papieru i zawsze sprowadzi do siebie jakieś fajne nowe produkty, na przykład wyrabia niestandardowe pieczątki z obrazkiem spod znaku Modico i ludzie do niej przychodzą, bo chcą mieć na pieczęci logo firmy
  2. No ja nie wiem, czy to by zaskoczyło w Polsce... Osobiście nie oddałabym swojego pupila do żadnego hotelu... A na pewno nie na jakiś długi okres.
  3. A może jakieś promocje, degustacje, ewentualnie proszona kolacja dla wybranych przechodniów. Tego typu akcje mogą skutecznie przekonać do knajpy.
  4. My ostatnie plakaty i ulotki na konferencję drukowaliśmy w mdruku, a wcześniej też zamawialiśmy tam wizytówki i ogólnie polecam. Szybko i niedrogo, druk dobrej jakości, żadnych opóźnień i miła obsługa. Teraz będę drukować tylko tam.
  5. Dokładnie tak. Rabaty i reklama w necie powinny pomóc. Może jakieś zniżki dla fanów na FB?
  6. UW to chyba najbardziej znana humanistyczna uczelnia w stolicy i tam bym radziła sie wybrać
  7. Pomysł na biznes wydaje się całkiem rozsądny, trzeba jednak zainwestować w dobrą reklamę. Jesli meble będziesz miał dobre jakościowo i w rozsądnych cenach, to myślę że nie będzie problemu ze sprzedażą. No i faktycznie dobrze tu zauważyli ze trzeba jeszcze mieć jakieś miejsce składowania towaru. Hale magazynowe faktycznie nie są takim złym pomysłem, tym bardziej że nie są to jakieś olbrzymie koszty, a myślę że na początku interesu każdy grosz się liczy. Sama miałam okazję przez rok wynajmować taką halę od Trans Hall i zdecydowanie mogę polecić, tego typu hale sprawdzają się nieźle.
  8. Jako dobrze? Najlepiej zatrudnić fachowego ksiegowego z doświadczeniem. Laik będzie miał problem z ogranieciem wszytskich formalności itp
  9. Teraz to strasznie modny temat. W Polsce też powoli raczkuję więc myślę że za parę lat moze to być naprawdę opłacalna inwestycja.
  10. Przede wszystkim trzeba mieć dużą powierzchnię aby część roślin trzymać w pomieszczeniach (te które tego wymagają) a część na zewnątrz. Wniosek z tego że takie miejsce to raczej na obrzerzach miasta lub pod miastem
  11. A co to za działalność? I ile tej gotowki potrzebujesz? Z tego co się orientuję w niektórych bankach dają kredyt dopiero po 12 miesiącach od założenia działalności. Kiedyś sama przez to przechodziłam, więc pamiętam. Teraz moja firma liczy sobie już ponad 3 lata, ostatnio wziąłam niewielką (15 tys. PLN) pożyczkę na dalszy rozwój, wynajęłam dodatkowe biuro, muszę je jeszcze wyposażyć we wszystkie potrzebne rzeczy, bo nawet mebli tam nie ma. Pozyczkę wzięłam w FinUp, udzielają pożyczek tylko wybranym grupom zawodowym, w razie czego zawsze możesz się z nimi skontaktować przez ich stronę www. Ile chcesz wziąć?
  12. Mieszkanie nad morzem. Ehhh marzenie :) Codzienne spacery po polaży. :D
  13. Totalnie się nie zgadzam. Podpisuję się pod tymi co są na "nie". Pizzeria pizzerię pogania. Tak wygląda Polska. Myślę, że nie masz szans z sieciówkami.
  14. Mi sie bardzo podobają wiklinowe meble, mają swój urok i kojarzą mi się z czasami dzieciństwa, gdy wakacje spędzałam u babci :)