dagmaraer

Użytkownik
  • Zawartość

21
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O dagmaraer

• Ranga
    Początkujący
  1. Najprostszą odpowiedzią jest: bo coraz więcej ludzi korzysta z telefonów do przeglądania Twoich usług. Jak dla mnie to jest standard, a zamawiając stronę internetową, nie widzę inaczej niż nie spytać o to, czy wersja responsywna jest gratis czy dodatkowo - nie ma innej opcji, by jej nie było.
  2. nie patrzę na to czy to są dermo czy zwykłe. Po prostu używam, za dobre i co się na mnie sprawdza. Wydaję mi się, że ten cały szał na dermokosmetyki jest trochę przereklamowany. lepiej sięgnąć po naturę np. olejki, które można używać zarówno na skórę, jak i włosy.
  3. Ulotki mają sens gdy: grupa docelowa jest określona precyzyjnie, np w przypadku reklamy przedszkola, będziemy celować do młodych ludzi, którzy mają dzieci. następnie należy zastanowić się gdzie tacy mogą mieszkać - jeśli reklamujemy miejsce, wiadomo, że musi to być jakiś obszar wokół tego przedszkola dobrze sprawdzają się tez ulotki czasowe z jakąś promocją np. tylko z tą ulotką do końca miesiąca 10% zniżki. przy okazji promocji czasowej możemy od razu spytać się klientów na jakim osiedlu/regionie mieszkają. wtedy możemy określić gdzie był największy odzew i mieć podkładkę do działań w przyszłości sens mają również ulotki, które niosą konkretne informacje: gdzie? kto? za ile? przez jaki czas? co z tego będę miał? warto postawić na nowoczesny design, który zwróci uwagę klienta, a nie sprawi, ze od razu wyrzuci ją do kosza.
  4. Moim zdaniem jeśli nie znasz się na tajnikach reklamy przynajmniej w stopniu średnio zaawansowanym, nie ma sensu brać się za takie tematy, a fakt, iż zadajesz takie pytanie może świadczyć o tym, że owej wiedzy nie posiadasz ( oczywiście z całym szacunkiem). W takim wypadku odradzam budowanie marki, jej wizerunku i prowadzenia kampanii reklamowej samodzielnie. Dlaczego? Przede wszystkim należy zrozumieć, że jest to proces nie tylko dość mocno złożony, ale przede wszystkim długofalowy. To nie jest tak, że wypozycjonujesz sonie stronę do top 3 i masz rozpoznawalną markę. Przede wszystkim należy budować ją poprzez to na czym znasz się najlepiej, a więc prowadzenie własnego biznesu. Tylko zdobywając kontakty, szacunek i dobrą opinię u klienta, możesz mówić o budowaniu rozpoznawalnej marce. oczywiście nie należy rezygnować całkowicie z działań reklamowych czy to online czy offline, jednak próbując brać się za coś na czym się nie znasz, tracisz energię na rzeczy, które niekoniecznie przyniosą efekty. Dlatego polecam specjalistę i rzetelne prowadzenie biznesu.
  5. Wydaje mi się, że wszystko uzależnione jest od branży firmy. Jeśli jest to np. branża IT to wiadomo, że powinny pojawić się gadżety, które dodadzą "świetności" usługom firmy. Jeśli np. jest to branża odzieżowa, jak najbardziej powinny się znaleźć próbki tkanin itp. Obecnie im bardziej gadżety są wymyślne, tym lepiej. Nikt nie zwraca uwagi na tradycyjne ulotki, na tradycyjnych półkach itp. Im bardziej "fikuśnie" tym lepiej.
  6. Jeśli nie jest t zbyt duża miejscowość, warto postawić na media lokalne. Może to być reklama w kablówce (jeśli takowa istnieje, wtedy daje duże zainteresowanie), jak również jakieś portale lokalne ogłoszeniowe. warto wydać troszkę pieniążków na banery. Na pewno warto zrobić prostą stronę, nawet wizytówkową. Ludzie często mają opory żeby pójść i zobaczyć, wolą najpierw sprawdzić w Internecie, dlatego warto dodać cennik, jakieś zdjęcia z wnętrza. Podawać informacje o promocjach, jeśli takowe są. Później pomyśl o dodaniu strony do kilku katalogów firm, z dokładnym określeniem lokalizacji siłowni.
  7. Dzięki za info, ale nadal uważam, że takie informacje powinny być bardziej propagowane. Myślę, że są takie osoby, które czasem nie wiedzą od czego zacząć, a chcą założyć własną działalność. Gdyby nie musieli specjalnie szukać takich informacji, wszyscy by na tym skorzystali - i te osoby i ci którzy takie spotkania organizują. Ale dzięki za info jeszcze raz.
  8. Ok, nie brałam udziału w konferencjach, ale czemu informacja jest o nich tak słaba? Skoro są tacy świetni, to dlaczego nie trąbią o tym w Internecie: HALO! Tu się dobrze mówi o przedsiębiorczości? Czy to kolejne kółko wzajemnej adoracji, robiące coś żeby to robić, a odbiorców tego przekazu tak naprawdę nie ma?
  9. Być może generalizuję, ale Ty również nie podałeś żadnych konkretnych przykładów. Polacy lubią bronić Polaków, ale trochę ciężko to wychodzimy, bo sami widzimy jacy jesteśmy. Podałam uczelnie, bo tak naprawdę stamtąd to wszystko się bierze, niestety cały ten tok myślenia i działania.
  10. Witam. Ostatnio zastanawiałam się na tym dlaczego w Polsce do wszystkiego podchodzi się w taki drętwy, że się tak wyrażę sposób. Na uczelniach wykłada się tylko językiem naukowym, wyjętym niemal żywcem z nudnych ksiąg, których nikt nie ma ochoty czytać, pomimo iż zawarta w nich wiedza, może i jest ciekawa, ale przedstawiona w sposób niemal nie do przyjęcia. Dlaczego ludzie są tak negatywnie nastawieni do innych, że nie chcą się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniami. Mamy przecież w Polsce wielu bogatych ludzi, jednak oni wydają się być samolubnymi gośćmi w wypchanymi portfelami, śmiejącymi się z nas posiadaczy maleńkich, ledwo przędących firm? Czy nie może być inaczej? Czy naprawdę Polacy muszą słynąć ze swojego skąpstwa i jeszcze to udowadniać? Nie mówię o tym, że mają się dzielić z nami statystykami, szczegółowymi danymi odnośnie obrotów i zdradzać najbardziej tajemne taktyki. Chodzi mi o pokierowanie, wskazanie, a nie o przekazywanie powszechnie znanych ogółow.
  11. Zależy od specyfiki zakładu pracy. Wiadomo, że są takie zawody w których z góry wiadome jest, że będzie się pracować pod okiem kamer. Niestety autor tego tekstu nie sprecyzował o jaki rodzaj firmy chodzi. Jeśli to zwykłe biuro, to nie wyobrażam sobie kamer w takim miejscu.
  12. Nie słyszałam nigdy o tej aplikacji. Chętnie przetestuję, skoro piszesz, że podniosło to wydajność Twojej firmy.
  13. Jak można mówić "kara musi być". Czy to szkoła? Pogadaj z nim i wytłumacz mu jego błędy. jeśli jest dobrym pracownikiem, to chyba jest osobą w miarę zorientowaną w sytuacji i zrozumie, że jego czyny spowodowały koszty. Niemniej jednak jeśli chcesz zwalniać ludzi z powodu utraty 1500 i to dobrych pracowników, to już im współczuję.
  14. Nie musi, ale jak pracownik padnie z wycieńczenia, to nie będzie wesoło. Myślę, że wtedy koszty odszkodowania itp. będą duże wyższe niż założenie i używanie klimy.
  15. Można, ale to zależy gdzie są te kamery. jeśli na korytarzach, to w sumie tym lepiej jeśli chodzi o aspekt bezpieczeństwa. Jeśli natomiast w jakimś biurze, to jak dla mnie to jest lekka przesada i zalatuje mi tu łamaniem praw pracownika. Jednak nie znam się. U mnie w biurze są kamery na korytarzach, a budynek jest nowy, więc chyba ok.