Piotr Jarząbek (Netinside)

Użytkownik
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Piotr Jarząbek (Netinside)

 • Ranga
  Początkujący

Contact Methods

 • Website URL
  Array
 1. Świetnie powiedziane, Jowita. Oriflame i nie tylko Ori ale i pozostałe firmy MLM są miejscem, w którym zarabia się najwięcej nie na własnej sprzedaży ale na budowaniu grupy przedstawicieli. Od dawna uważam, że Oriflame to świetna okazja dla młodych osób - jeśli dobrze pamiętam mozna zacząć już w wieku 16 lat i jednocześnie już wtedy rówieśnicy są potencjalnymi klientami czy współpracownikami (trudno sobie wyobrazić np: szesnastolatkę organizującą prezentację np: suplementów diety). Czyli jeśli dobrze zacząć można wejść w dorosłość osiągając już niezłe dochody, podczas gdy rówieśnicy zaczną w ogóle pracować dopiero za kilka lat.
 2. Bar czy sklep wymagają inwestycji rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, to z pewnością wiesz. Ale zwróć uwagę na jeszcze jeden aspekt takiego biznesu - będziesz musiał poświęcić mu wiele czasu i to niekoniecznie wtedy, gdy Ty będziesz tego chciał. Jasne, może planujesz zatrudnić pracownika/ów ale jak stwierdził kiedyś pewien znajomy restaurator: "Jeśli nie ma Cię na miejscu to na Twoim biznesie zarabiają wszyscy oprócz Ciebie". Coś w tym jest. Poza tym nie można nie wspomnieć o tak ważnym czynniku przy wyborze biznesu, którym zechcesz się zająć, jak Twoje zainteresowania. Można robić coś, czego się nie lubi ale na pewno nie tak efektywnie jak realizowanie swojej pasji i nie przez dłuższy czas bo nie chodzi o to aby mieć swoją firmę i czuć się niezależnym a jednocześnie wstawać rano z łóżka z nastawieniem człowieka niezadowolonego z życia bo musi chodzić do pracy, której nienawidzi... to nie o to chodzi. Jeśli brakuje Ci pomysłu poszukaj najpierw czegoś co nie wymaga dużego wkładu - jeśli stwierdzisz, że to nie to czego szukałeś rzucisz to bez wyrzutów sumienia i większych konsekwencji. Co na przykład ? Może coś związanego z handlem ? Zostań agentem wiekszej firmy i zdobywaj dla niej Klientów. Wystarczy biuro we własnym domu, telefon i czasami samochód. Komputer i telefon już z pewnością masz, samochód być może też a jeśli nie to na początek wystarczy nieduży i używany model za kilka tys zł, które są niczym w porównaniu z wydatkami na sklep czy bar. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość dostosowywania czasu pracy do swoich możliwości. Trzeba jednak dość dużo wytrwałości bo doświadczenie przyjdzie z czasem. Co myślisz o takim rozwiązaniu, jak czułbyś się w tej roli ?
 3. Ja również postanowiłem promować swój biznes za pomocą bloga (link w stopce więc nie powielam). Branża, w której zdecydowałem się działać nie ma najlepszego PR-u, dlatego uważam, że bardzo potrzebne są źródła rzetelnej informacji na temat MLM abyśmy w koncu zrozumieli, że to nie ten system dystrybucji towarów zawiódł ale ludzie realizujący ten biznes dziwnymi metodami. Prowadząc bloga staram się przekazać, że Network Marketing to uczciwy i dajacy pewne możliwości pomysł na własny biznes. Ale jest to też biznes wymagający wiedzy, profesjonalizmu i oczywiście pracy (czyli jak każdy inny biznes). Dlatego nie mogę pojąć jak to możliwe, że ludzie biorą się za mlm myśląc, że nie potrzebują wiedzy o marketingu, technikach sprzedaży, że wystarczy jak poświęcą na pracę pół godziny dziennie i tym podobne bzdury. Efekt: nastawienie społeczeństwa co najmniej wrogie, opinie typu "akwizycja' albo "sekta" lub "piramida". Wniosek: przede mną dużo ciężkiej pracy.
 4. Do listy można jeszcze dodać -Bonii, -ATW -Mentor Cosmetics -Collagen Beauty -Collway -Mary Kay Cosmetics Poland Nie mogę nic powiedzieć na temat tych firm czy ich produktów, wiem tylko, że zajmują się sprzedażą kosmetyków w systemie MLM czyli podobnie jak Oriflame czy FM. W pełni też zgodzę się z Joala - Betterware to róznież ciekawa propozycja a i konkurencja dużo mniejsza niż w przypadku kosmetyków. Można również pomyśleć o podjęciu współpracy z np: Oriflame i do tego z Betterware. Niedość, że system sprzedaży ten sam, oparty na katalogach to jeszcze grupa docelowa taka sama.
 5. W pełni zgadzam się z kad48 (Allegro). Na Nexto da się zarobić ale za pomocą linków w tekście czy boxów reklamowych. Natomiast sklep to porażka – takich samych sklepów jest obecnie ponad trzynaście tysięcy więc ciężko odróżnić się od konkurencji. Pozycjonowanie to w tym wypadku też niemały problem. Druga sprawa to podejście Polaków do e-wydań – niedość, że takowe nie przyjęły się w takim samym stopniu co np w USA to jeszcze nie ma najmniejszego problemu aby na forach warezowych znaleźć linki do praktycznie każdej książki, audiobooka czy czasopisma...
 6. @Dawid Kowalski - sirmickowi chodziło chyba o prezentacje multimedialne np w Power Poincie a nie prace maturalne. @sirmicek - Muszę Cię zmartwić, taka strona istnieje od ponad roku: http://prezentacje.prestigo.net/