BLAZO

Użytkownik
  • Zawartość

4
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O BLAZO

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam. Chciałbym pozyskać funduszę z jakiegoś programu unijnego na otworzenie pierwszej działalności i mam kilka pytań. Jak długo muszę być bezrobotny ? Słyszałem że można skrócić okres zarejestrowania do nawet miesiąca. Czy mogę mieć wspólnika który ma działalność gospodarczą o takim samym profilu ? Bardziej chciałbym żeby działalność była na mnie a on daj pieniądze na działalność tj jakieś 20-25 tyś. Jeżeli mam część pieniędzy (tj jakieś 30 % ) na otworzenie gastronomii to czy to muszę pisać w projekcie i czy to znacznie zwiększy moje szanse na otrzymanie pieniędzy ? Czy muszę podawać w projekcie nazwę firmy czy może to być nazwa "na brudno" ? Doświadczenie 2 letnie w pracy o takim samym profilu będzie atutem ? I najważniejsze pytanie. Czy będą sprawdzali moją zdolność kredytową bo nie ukrywam że mój BIK jest raczej słaby(nigdy nie brałem kredytu, mam kilka nieopłaconych mandatów i mały dług w firmie pożyczkowej )
  2. Co do specalizacji to jest to kuchnia chińska, tajska, japońska i wietnamska i w tej kuchni raczej się specjalizujemy. Nie za bardzo wiem jak się reklamować na fejsie. Co i jak kiedy o czym pisać. Nie za bardzo wiem co dociera do klienta. Jeżeli chodzi o biurowce i firmy to jest najlepsze rozwiązanie. Wiem ze muszę się na tym skupić. Od połowy września ruszamy również do akademików, przyjeżdzają studenci a że jedzenie jest tanie to wydaje mi się że popyt powinien występować z ich strony. Co do turystów. Sezon to oprócz nadmorskich miejsc(Nie chcę tutaj używać słowa restauracja) to totalna pustka, wszyscy na urlopach albo na plaży. Średni spadek utargów w trómieście to ok 15%. Czy reklamę AdWords mogę zrobić sam ? Nie wiem jak się to robi i na czym to polega ale nie chcę nikomu tego zlecać bo narazie nie stać mnie po prostu na to. Ile kosztuje taka reklama w google ?
  3. Witam Chciałbym na poważnie zająć się reklamą małej orientalnej knajpki którą prowadzę na terenie trójmiasta. Chciałbym na początku zająć się reklamą na własną rękę ale nie do końca wiem jak działa nakręcanie takiego czegoś. Gastronomia to ciężki biznes jeżeli chodzi o reklamę i dlatego zgłaszam się do was. Jeżeli chodzi o ulotki to czy macie sprawdzoną i tanią firmę która mi to wszystko wydrukuje ? Jak powinno wyglądać reklamowanie knajpki na facebooku ? Gdzie jeszcze uderzyć ? Jakieś akcje promocyjne :D ? Wprowadzam niedługo nowe dania do karty i w tym momencie chciałbym właśnie trafić do jak najszerszej grupy klientów. Nie ukrywam również że najbardziej interesuje mnie dotarcie do firm które będę zamawiały jedzenie na dowóz. Pozdrawiam
  4. Witam. Kupiliśmy ze znajomym małą knajpkę orientalną. Firma oczywiście przynosi zyski narazie w granicach 5-6 tyś miesięcznie i zyski rosną z miesiąca na miesiąc. Wcześniej pracowałem tam jako kucharz i wiem jakie były obroty. Miejsce z potencjałem, no i oczywiście ja tam gotuję :). Potrzebujemy kredytu na ok 100 tyś iż chcemy spłacić pieniądze od których pożyczyliśmy i zainwestować w coś z czym chcemy ruszyć w przyszłym roku. Jak i gdzie możemy uzyskać kredyt i na jakich warunkach jeżeli firma zarejestrowana jest na nas przez 2 miesiące ? Obroty miesięczne to ok 20-22 tyś. zł.