Web-księga

Użytkownik
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Web-księga

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dobrze jest podjąć współpracę z firmą, która pisze wnioski unijne. Siedzą w niej specjaliści, którzy monitorują na bieżąco programy z PARP, znają wytyczne, terminy jak i wymogi. Polecam na początek przeczytać Pozyskaj dotacje z unii - 6 kroków Teraz (24 czerwca 2016) np. rusza świetny konkurs poddziałania 3.3.3: „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand", skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Pozyskać można spore dofinansowanie na promowanie marek na rynkach zagranicznych. Go to Brand - dotacje na promocję marki za granicą
 2. Targi to dobra metoda aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Teraz od 24 czerwca można się starać o dotacje z unii w ramach poddziałania 3.3.3: „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand" Beneficjentami programu są MŚP (sektor małych i średnich przedsiębiorców) i umożliwia pozyskanie dofinansowania do promowania marek produktowych (wyrobów/usług) na rynkach zagranicznych. Można sfinansować udział w targach zagranicznych, reklamę w w mediach targowych, udział w seminariach, konferencjach itp. Dowiedz się więcej Jakie branże mogą starać się o dotację Go to Brand?
 3. Czy ktoś słyszał o "Wsparciu MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand"? Właśnie ruszył (24 czerwca 2016 r) nabór wniosków na konkurs w ramach PO IR 3.3.3. Można uzyskać środki unijne do promowanie marek produktowych za granicą. Więcej o o Go to Brand - kto może ubiegać się o dofinansowanie itp.
 4. Domena to jedna sprawa, a hosting to inna. Domena powinna być przemyślana, bo to nazwa adresu, która zostanie na lata. Hosting zawsze można zmienić, a stronę przenieść. Dobierz hosting do potrzeb. Każda firma hostingowa oferuje różne pakiety.... Jak ktoś dopiero zaczyna i chce posiadać pierwszą stronę firmową, to zazwyczaj wystarczy jakiś minimalny/standardowy pakiet (koszt w granicach 80-150zł rocznie). Nie są to wielkie pieniądze, więc warto. Na darmowym hostingu zasypują Twoją stronę reklamami, a to nie wygląda profesjonalnie. Pamiętaj www Twojej firmy ma być wizytówką Twojego biznesu. E-mail marketing można wypróbować za darmo. Udostępniają konto na platformie do wysyłania kampanii mailingowej. Dobry pomysł na ściągnięcie ludzi do Twojej strony. Gdy już masz stronę firmową, dobrze jest poinformować klientów o tym :) Profesjonalna kampania mailingowa to dobre narzędzie.
 5. Spółka z o.o. Przeczytaj Spółka z o.o. czy działalność gospodarcza - porównanie, koszty prowadzenia Zwóć uwagę na komentarz pod artykułem "...czemu w tabeli w pozycji koszt ZUS przy sp. z o.o. jest 0.." :P
 6. Jeśli znasz się na rachunkowości w firmie to śmiało skorzystaj z księgowości online. W przeciwnym wypadku odradzam. Księgowość online to zazwyczaj tylko dostęp do programów księgowych, czyli narzędzi. A narzędzia jak to narzędzia, same wiele nie zrobią. Owszem czasami dodają jakiś support, ale raczej nie jest on od uczenia co i jak zafakturować, czy odliczyć. W razie błędów koszty ponosisz tylko Ty. Inaczej jest przy księgowości w biurze rachunkowym. Każde przyzwoite biuro księgowe jest ubezpieczone. Najważniejszy argument: dokumenty księgowe powierzaj w ręce specjalisty :) Przeczytaj zanim podejmiesz decyzję Księgowość online - dlaczego tak tanio!
 7. E-mail marketing to skuteczne narzędzie pozyskiwania klientów, ale jest sporo ALE... Na co uważać kupując czy korzystając z cudzej bazy: Nie kupować baz danych z niepewnych źródeł. Czyli jeśli firma nie potrafi wyjaśnić jak zbiera adresy mailowe, lepiej zrezygnować z jej usług. Spamerska baza to tylko kłopoty. Jakość bazy może być wątpliwa. Mailing nie jest drogi, ale po co angażować środki w kampanie z odzewem w granicach mikro (np. 1 promil). Każda baza maili musi być zarejestrowana w GIODO (Generalny Inspektor Danych Osobowych) Segmentacja, w skrócie, czy to są nasi potencjalni klienci? Jeśli sprzedaję urządzenia do salonów kosmetycznych to potrzebuję dotrzeć do kosmetyczek czy pokrewnych zawodów, ale już nie do piekarzy czy hut. Najlepiej samemu zbierać listy mailingowe. Profesjonalny, tani program do mailingu - możesz już dziś wypróbować.