ag_a

Użytkownik
  • Zawartość

36
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O ag_a

• Ranga
    Średniozaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

1. Musiałbyś zrobić rozeznanie - czy osoby chodzące do biblioteki narzekają na brak czasu, by przyjść, wybrać książki, czy oddać poprzednie? Czy biblioteka jest otwarta w soboty? Wśród osób starszych nie każdy może chcieć czytać - moje babcie nie lubią, oczy już nie te. Macie jakiś internetowy zbiór książek? Żeby ktoś mógł sobie wybrać co chce wypożyczyć? Bo tak zgadywać to nie bardzo;)
  2. Ja bym chętnie widziała w takiej budce hot-dogi lub hamburgery, coś na szybko:) Jak jeżdżę na rowerze do parku to latem też stoi taki mały kiosk, można kupić piwo, napoje, a do jedzenia mają kiełbasy, szaszłyki (z grilla), hot-dogi, zapiekanki, frytki... Ci co są fit niekoniecznie skorzystają, ale Ci co jeżdżą rekreacyjnie mogą się skusić:)
  3. Pomysł niby fajny, ale to w moim uznaniu to nie reklama a gest by zostawić po sobie dobre wrażenie. Gadżetami nie przyciągniemy nowego klienta, co najwyżej sprawimy, że być może ktoś kto został naszym klientem jeden raz, wróci jeszcze. Jeżeli chodzi o nowych klientów to ja raczej stawiam na działania w sieci i pozyskiwanie kontaktów.
  4. Ja lubię bloga SOLV:) o którym pisze hansol. Szkoda tylko, że tak rzadko publikują treści... Ale artykuły mają fajne, merytoryczne, aż chce się więcej:)
  5. Do AdWords'a istnieje mnóstwo poradników, krok po kroku jak tworzyć kampanie. Ale AdWords ma tak wiele ukrytych opcji, możliwości, że ustawienie tego wszystkiego świadomie to nie lada wyzwanie. Dlatego nie robiłabym tego na własną rękę. No chyba, że ktoś czuje się na siłach, żeby zagłębiać temat.
  6. Może dla pracowników wystarczy zwykła kawa, ale można klientowi zaimponować i zrobić kawę z ekspresu:) Więc uważam, że nie jest niezbędny, ale robi wrażenie:) No i kawa lepsza.
  7. Wszystko zależy od profilu firmy, ale jak najbardziej odpowiednio skonfigurowana reklama na facebooku jest skuteczna. Na Facebooku jest naprawdę tyle ludzi, że z dobrze można dotrzeć z przekazem do swojej grupy docelowej.
  8. Powiedzenie, że "szewc bez butów chodzi" jest tu po części prawdą, ale też zwróćcie uwagę, że takie firmy siebie pozycjonują lata - po dwóch latach nawet mniejszych działań i tak są w stanie podnieść swoje wyniki. A co dopiero firmy, które są na rynku długi czas i co miesiąc jakieś tam działania dla siebie prowadzą - nawet w międzyczasie:) Kolejna kwestia - rozliczanie za efekt to bzdura totalna i żadna SZANUJĄCA się firma (oraz z szacunkiem do klienta) nie robi czegoś takiego. Ostrzegam każdego przed tą formą rozliczania, bo można naprawdę się zawieść. Takie firmy to już w ogóle nie szanują klienta. No i trzeba czytać uważnie umowy - żeby się nie okazało, że za zerwanie umowy są jakieś niebotyczne kary! Ale z drugiej strony też nie spodziewajmy się efektów po 3 miesiącach - pozycjonowanie to trudny i ciągły proces, a przy zmieniających się algorytmach Google można albo spaść z pozycji albo dostać ban... I nie zawsze najniższa cena wyjdzie nam korzystnie. Ja wybrałam ofertę firmy nie dlatego, że byli tani, bo nie byli. Wybrałam tę firmę za to co mieli w cenie i co mieli mi do zaoferowania. W cenie miałam audyt, optymalizację, strony, parę stron zaplecza, dostęp do panelu monitorowania pozycji, który mogłam sobie codziennie sprawdzać. Ponad to agencja powinna pomóc w doborze fraz opierając się na rzetelnych danych i poprzeć te wybory jakimiś argumentami (dlaczego te frazy mi proponują? jakie są wyniki tych fraz?). Ostatnia rzecz, która jest też dla mnie ważna to to, czy firma ma ze mną stały kontakt, czy są uprzejmi i pomocni.
  9. To raczej wycenia się indywidualnie. Będzie to zależało od sposobu otwierania się bramy oraz wybór napędu. Kolejna kwestia to oczywiście wymiary oraz ilość (bo można wynegocjować jakiś rabat przy większej ilości bram do hali). Ja zazwyczaj do firm wysyłam maile z prośbą o wycenę - wtedy też wiem na co mogę liczyć w cenie oraz jakie jeszcze usługi firma jest mi w stanie zaproponować (serwis, konserwacja). Tutaj widzę, że w ofercie znajdują się również platformy przeładunkowe i kurtyny uszczelniające, więc można w jednej firmie zaopatrzyć się we wszystko co potrzebne do magazynów czy hal przemysłowych. A wycena i tak najczęściej jest bezpłatna, więc zawsze warto wziąć pod uwagę kilka opcji.
  10. Można jeszcze zastosować manicure japoński. Polega on na wcieraniu w paznokcie pasty z witaminami i minerałami. Taki zabieg wzmacnia i nabłyszcza płytkę paznokcia. Te pasty zawierają w sobie krzemionkę, pyłek pszczeli, keratynę, witaminę A i E. Zabieg należy powtarzać 3-4 razy w odstępie 3 tygodni. Po takim zabiegu nie można zrobić manicure hybrydowego, bo płytka jest tłusta i hybryda nie będzie się jej trzymać. Nie wolno go też wykonywać na zniszczone paznokcie zaraz po zdjęciu hybrydy - wtedy należy odczekać też jakiś czas, żeby nie wyrządzić większych szkód.
  11. Ja również jestem zdania, że oszczędności należy szukać dzięki audytom. Audyt energetyczny budynku dokładnie wskaże co można zrobić, aby zaoszczędzić na energii i ogrzewaniu. W sumie bez tego to tylko puste domniemania. Niby wystarczy ocieplić budynek, ale to też nie zawsze wystarcza. My zrobiliśmy taki audyt, zlecony firmie Ellipsis Energy i też z ich pomocą będziemy się starali o premię termomodernizacyjną.
  12. Faktycznie, są branże, które mogą się obejść bez strony internetowej, aczkolwiek dobrze zawsze mieć zwykłą stronę wizytówkową, nawet tzw. one page, chociażby z lokalizacją, godzinami otwarcia i zakresem usług. Bardzo często wyszukuję firm w sieci i kieruję się tym, by strona była estetyczna wizualnie. Firma, która nie ma swojej strony, albo ma ją bardzo brzydką to według mnie firma, która nie chce wywołać dobrego wrażenia, a więc nie zależy jej na klientach. Smutne, ale prawdziwe. Strona to pierwsze wrażenie, jakie wywołujemy u klienta. Brzydka strona kojarzy mi się też z źle wykonaną robotą, więc w moim przypadku takie firmy tracą klienta. A np. szukając ostatnio włoskich delikatesów w okolicy trafiłam na fajną stronę, właśnie typu one page. Ładna grafika, krótki tekst co można u nich kupić, godziny otwarcia i mapka. Oczywiście wybrałam się tam, żeby kupić parę włoskich przysmaków.
  13. Cóż. Trzeba po prostu uważać na to co się robi w sieci. Każda strona, aplikacja, nawet FB wykorzystują nasze dane osobowe, jednak tylko w ograniczonym zakresie. Na szczęście ogranicza je jeszcze prawo. Regulamin regulaminem, ale musi być zgodny z prawem. Ale ostatnio powstał "łańcuszek" na FB, do wklejenia, żeby fb nie mógł wykorzystywać naszych zdjęć i danych umieszczanych na tablicy. Ciekawe kto czytał regulamin facebooka... "W przypadku treści objętych prawem własności intelektualnej (IP, ang. intellectual property), takich jak zdjęcia i filmy, użytkownik przyznaje nam poniższe uprawnienia zgodnie z wprowadzonymi przez siebie ustawieniami prywatności i ustawieniami aplikacji: użytkownik przyznaje nam niewyłączną, zbywalną, obejmującą prawo do udzielania sublicencji, bezpłatną, światową licencję zezwalającą na wykorzystanie wszelkich treści objętych prawem własności intelektualnej publikowanych przez niego w ramach serwisu Facebook lub w związku z nim (Licencja IP). Licencja IP wygasa wraz z usunięciem przez użytkownika treści objętych prawami własności intelektualnej lub konta, o ile treści te nie zostały udostępnione innym osobom, które ich nie usunęły. Gdy użytkownik publikuje treści lub informacje, korzystając z ustawienia Publiczne, zezwala wszystkim, w tym osobom niebędącym użytkownikami Facebooka, na uzyskiwanie dostępu do tych informacji i wykorzystywanie ich, a także na wiązanie tych informacji z użytkownikiem (tj. jego imieniem i nazwiskiem oraz zdjęciem profilowym)." https://www.facebook.com/about/privacy/
  14. Odpowiednie nastawienie, herbatki ziołowe na spokojny sen, sport, hobby - każdy sam powinien wiedzieć, co lubi robić by oderwać myśli od problemów. Trzeba niestety sobie umieć radzić ze stresem, bo długotrwały może mieć przykre konsekwencje zdrowotne.
  15. Znajoma korzystała z pomocy https://www.ellipsisinnovations.pl/ - pomagali jej w zdobyciu dofinansowania - analiza koncepcji biznesowej pod względem możliwości wdrożenia na rynek + pomoc w złożeniu wniosku. Bardzo sobie chwaliła tę współpracę i polecała mi tę firmę. Z informacji na stronie wyczytałam też, że analizują projekty, które nie otrzymały środków i pomagają w ponownym pozyskaniu środków albo inne źródło finansowania.