Judyta_Ka

Użytkownik
  • Zawartość

1
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Judyta_Ka

• Ranga
    Początkujący
  1. Dzień dobry, chcę założyć firmę szkoleniową (działalność gospodarczą). Mam trochę pytań dotyczących kwestii księgowości i nie tylko. Znajomi polecili mi bym sama zajęła się tym tematem, np za pomocą programów online (przy okazji możecie coś polecić), ale nie ukrywam, że mam parę pytań. Być może ktoś będzie mógł mi pomóc. :) Czytając różnego rodzaju poradniki itp raz przeczytałam, że przy prowadzeniu szkoleń nie pobiera się VAT a za drugim owszem i to 23%. Rozumiem, że jeśli współpracowałabym z Uczelnią albo prowadziła szkolenia, które dają komuś możliwość przekwalifikowania się to wtedy będę zwolniona z VAT, a co w pozostałych przypadkach np szkolenia miękkie? Co jeśli będę chciała zamówić catering na szkolenie, wtedy faktury są z VATem Pytanie jest takie, czy jeśli wypełnię wniosek, że będę VATowcem to czy za każdym razem na fakturze będzie musiał pojawić się dany procent? Nie ukrywam, że chciałabym mieć możliwość zakupu sprzętu tj laptop czy rzutnik oraz użytkować telefon na firmę. Dodam, że zamierzam rozliczać się na zasadach ogólnych czyli 18 % (nie przekroczę magicznej kwoty 85 tyś.). Mieszkam 500 km od miejsca zameldowania, właściciel mieszkania, które wynajmuje w Poznaniu nie zgodzi się na zarejestrowanie firmy w jego mieszkaniu. Czy korzystaliście kiedyś z biura wirtualnego? Macie jakieś doświadczenie. Czy US nie czepia się takiej formy? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam