J4wOr

Użytkownik
  • Zawartość

1
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O J4wOr

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam wszystkich. Mam pomysł na mały biznes a mianowicie parking przy lotnisku, lecz byłaby to moja pierwsza działalność i chciałbym prosić o pomoc bądź wskazówki od osób które się na tym znają lub prowadzą podobne działalności Mieszkam niecały kilometr od dość dużego międzynarodowego lotniska. Posiadam działkę na której dałbym rade zmieścić około 40-50 samochodów (a w przyszłości jest możliwość połączenia dwóch działek na około 100 samochodów). Działka jest między domami. Od jednego sąsiada oddziela mnie ogrodzenie, a od drugiego droga gruntowa (działka póki co nie jest ogrodzona). Działkę trzeba by ogrodzić, zamontować oświetlenie, monitoring itd i tutaj się pojawia problem. Czy sąsiedzi mogliby zablokować otworzenie tego typu działalności ? Czy są jakieś wytyczne w jakiej odległości od domów musi znajdować się tego typu parking ? Próbowałem sam dowiedzieć się czegoś na ten temat, ale wszędzie jest napisane co innego. Sprawa numer 2 - finanse. Według moich wstępnych obliczeń koszt takiego przedsięwzięcia to około 30tys zł a w skład w tej kwoty wchodzi: -zakup busa 7-9 osobowego do odwożenia na lotnisko ludzi którzy zostawiają u mnie swój samochód, -ogrodzenie całej działki, -Utwardzenie nawierzchni kamieniem, -Montaż monitoringu, oświetlenia, systemy alarmowe, -ubezpieczenie, pozwolenia itd W przyszłości, gdyby to się udało rozbudowałbym parking o miejsca zadaszone czy zamknięte. Nie byłby to wielki biznes, ale myślę, że warto wykorzystać lokalizacje jak i działkę która póki co się marnuje. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, jeśli czegoś nie napisałem to pytajcie w komentarzach. Pozdrawiam.