szyjut

Użytkownik
  • Zawartość

1
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O szyjut

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam, chodzi mi po głowie wybudowanie takiego budynku. Mam upatrzony projekt bloku na 12 mieszkań. Koszt wybudowania w stanie deweloperskim to około 1.2mln zł. Działkę która mam upatrzone to 3200m2 za prawie 300tys zł. w Olsztynie. Mieszkania mają mieć metraż od 50 do 65m2. Teraz tak... niestety nie mam ani firmy deweloperskiej ani środków własnych. Moim pomysłem jest wziąć kredyt na start działalności około 450tys zł i z tego kredytu kupić działkę. Na budowę chciałbym wziąść kredyt deweloperski lecz trzeba mieć wkład własny. W wielu przypadkach posiadanie działki odpowiedniej wystarcza jako wkład własny. Załóżmy że potrzebowalbym razem kredytu około 1.7mln zł. W przeciągu max dwóch lat splacilbym kredyt ponieważ jedno mieszkanie srednio byłoby w cenie 220tys zł. 12 x 220tys to 2 640 000zl. Potem już działkę mogę kupić z zarobionych pieniędzy i brać tylko sam kredyt deweloperski. Myślicie że banki zgodzą się na tak duży kredyt dla nowego przedsiębiorstwa deweloperskiego? Ma to jakikolwiek sens?