kintaro

Użytkownik
  • Zawartość

3
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O kintaro

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam, Mam takie pytanie. Pracuje już w jednej firmie 10 lat - sprzedaż internetowa i allegro. Chce otworzyć swój biznes, też sprzedaż internetowa. Chcę założyć firmę. Na wstępie chciałem zaznaczyć, że miałem już otwartą firmę, mój pracodawca kombinował, że jak mnie zatrudnił, żeby nie płacić pełnego zusu, to otworzyłem firmę. Moja firma funkcjonowała na czas trwania "małego zusu", firma została zamknięta w 2013 roku. Teraz jakbym chciał otworzyć firmę, to jakie miałbym z tego tytułu koszta? Słyszałem, że teraz przy założeniu firmy przez jakiś okres płaci się mniejsze opłaty, ale czy w przypadku jak już miałem firmę mnie też to będzie obowiązywać. Dodatkowo czy przy sprzedaży internetowej potrzebuje kasę fiskalną, Chciałbym sprzedawać nadruki na koszulkach, kubkach itp. Będę wdzięczny odpowiedzi i porady, pozdrawiam
  2. a skąd znaleźć taką hurtownię? Żeby produkty zaimportować na swój sklep ?
  3. Witam, Mam 30 lat, odłożone 100 tys zł. Chciałbym tą kwotę wykorzystać na własny biznes. Da rady coś z takim kapitałem stworzyć? Mieszkam w mieście około 30 tys mieszkańców. Od 10 lat pracuje w sklepie internetowym. Więc najmocniej czuje się w tej dziedzinie,. Ogólnie sprawy związane z Internetem. Po tych 10 lat na pewno nabrałem doświadczenia, ale mam dosyć już, chciałbym spróbować czegoś swojego, żeby być szefem dla siebie. Czy z tą kwotą coś można zdziałać? Myślałem nad otwarciem punktu ksero, itp + kupić ploter i realizować druk wielkoformatowy. Chociaż jest dość mocna konkurencja (jeżeli chodzi o druk wielkoformatowy) w moim mieście, dwie firmy, które są na rynku od dobrych kilku lat, więc mają już renomę mają. Jako typowy punkt ksero, to są też dwie konkurencje, które są od kilku lat. Dorabiam też na allegro na zasadzie dropshoppingu, wyciągam około 500 zł miesięcznie, na nadrukach na koszulkach i kubkach. Pojęcie jakieś mam. Chciałbym się zwolnić i robić coś swojego, dlatego byłbym wdzięczny za porady, może ktoś coś podpowie, chętnie przeczytam każde posty, pozdrawiam i miłego wieczoru