siutek

Użytkownik
  • Zawartość

5
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O siutek

• Ranga
    Początkujący
  1. witam, chce otworzyc dzialalnosc gospodarcza opierającą się w głównej mierze na uslugach przez www. Czyli posiadalbym strone www, ktorej mechanizmy dostepne są po wplacie np rocznego abonamentu. Zakladam ze większość osob korzystających to osoby ktore posiadaja dzialalnosc, wiec musialbym miec mozliwosc wystawiania faktur VAT, bedzie tez na pewno kilka osob prywatnych, czyli potrzebowalbym mozliwosc wystawienia faktury VAT dla osoby prywatnej, lub paragonu na usluge. owy roczny abonament to stosunkowo niewielka kwota z przedzialu 50 - 100zl (jeszcze nie ustalone) dodatkowo chcialbym miec mozliwosc wystawienia faktury za usluge stworzenia strony www, czyli kwoty >2000zł znajomy ktory posiada firme o podobnym profilu dzialalnosci mowie ze "jest na vacie" - co to cholera znaczy?? :P prosze o rade jaki sposob rozliczenia z US wybrac, bo nie wiem jak podejsc do zagadnienia.
  2. www.servicebook.pl proszę o ocenę pomysłu (jak i wykonania) serwis ten daje możliwość prowadzenia historii serwisowej swojego auta. stanowi alternatywe dla osób, które nie posiadają książek serwisowych wystawionych przez producenta, lub zapisują wszystkie czynności serwisowe gdzieś w zeszycie. Servicebook.pl daje także wgląd w historie auta osobom zainteresowanym zakupem danego pojazdu (o ile pojazd właściciel prowadzi jego historie w tym serwisie).
  3. witam, z tego co mi wiadomo, praktycznie na wszystko w firmie potrzebny jest papierek, zastanawiam sie nad rozpoczeciem DG w zakresie sprzedazy uzywanej udziezy poprzez internet. Odziez ta bylaby kupowana w Wielkiej Brytanii od osob prywatnych, ktore np zalozyly daną rzecz raz i coś im nie pasuje... Pytanie jak ja mam udokumentowac zakup czegos takiego?? A może wcale nie musze? moze wystarczy tylko ze bede mial dokument sprzedazy danego przedmiotu. ale jak pozniej wykazać zysk?? prosze o radę bo nie wiem jak to ugryźć.
  4. Witam, razem ze swoją partnerką zastanawiamy sie nad zalozeniem dzialalnosci (sprzedaz na allegro). Jednak z roznych wzgledow dzialalnosc nie moze byc zarejestrowana na mnie. Dlatego "w papierach" widnialaby moja partnerka. Tak sie zlozylo, ze moja partnerka jest w ciazy, i niebawem przejdzie na zwolnienie lekarskie, bedac zatrudniona na etacie. Chcielibysmy skorzystac z mozliwosci obnizenia skladek ZUS ze wzgledu na zatrudnienie mojej partnerki na etacie. Czy zwolnienie lekarskie nie koliduje z zalozeniem dzialalnosci? Oczywiscie dzialalnosc bylaby prowadzona w miejscu zamieszkania. Czy jest mozliwe polaczenie tych wszystkich elementow w calosc??
  5. witam, przymierzam sie do uruchomienia działalności w formie spółki cywilnej, i od jakiegoś czasu nie mogę się połapać jak wygląda kwestia podatku dochodowego. w różnych źrodłach jest to opisane inaczej. w 2009 roku próg podatkowy będzie wynosił 18% i będzie on obowiązywał do kwoty ok 85 tys złotych. i teraz: czy jest to kwota dochodu CAŁEJ SPÓŁKI? czy też obowiązuje on na każdego ze wspólników z osobna od czesci wypracowanego dochodu, ktory otrzymal wraz z koncem roku . (czyli w przypadku dwoch wspolnikow z równymi udziałami, mogliby oni wypracowac zysk spółki w wysokosci 2 x 85tys, pozostajac nadal na 18% progu podatkowym)