Kaśka

Użytkownik
  • Zawartość

26
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Kaśka

• Ranga
    Początkujący
  1. Ja myślę, że jest to bardzo wygodna forma - mam imprezę i widzę co chcą dostac mlodzi - super wygodam
  2. A ja myślę, że zamiast czytac te różne e-booki, które zazwyczaj są pisane przez ludzi, którzy zarabiają na pisaniu e-booków lepiej przeczytać dobry podręcznik ekonomi, w którym podane są najważniejsza prawa ekonomiczne - wtedy nauczysz się naprawdę co to znaczy wejść na rynek jako podmiot. Wiele e-booków zakłada, że rózne ponadrozumowe czynniki decydują o sukcesie, ale wszyscy, którzy osiągnęli sukces mówią, że to praca, praca i praca ....
  3. Ja bym Ci jeszcze poradziła rozejrzeć się (jeśłi obojętne Ci miejsce) po niektórych miejscowościach, gdzie są ośrodki wczasowe - tam też zdarzają się wolne domy, które można wynająć.
  4. Mam pytanie co o tym sądzicie. W zasadzie trochę spraw odpada - ja kiedyś byłam na spotkaniu w tej sprawie, zrezygnowałam bo wkład był za drogi. Ale wielu ludzi prowadzi przecież chyba Żabki i wiem to na pewno, że saloniki kolportera. :(
  5. Ja mam pytanie o ten sklep z butami - a jakie masz buciki - jakieś luksusowe,, czy raczej tanie. Interesuje mnie , bo koleżance padł sklep z super butami, ale teraz pozostalości sprzedaje na aukcjach w necie.
  6. Ja kiedyś korzystałam chyba to było forum.prawne.pl tam porady sa za darmo, ale warunek upublicznione na forum
  7. Niekoniecznie musisz zakładać firmę - możesz znaleźć kogoś, kto zajmuję się sprzedażą i wspólpracować z nim na umowę o dzieło. W sumie zależy ile masz tej muzyki do sprzedania i ile możesz na niej zarobić;-)))
  8. Jednak upieram się, że jest o wiele taniej i spróbuję zdobyć wiarygodny cennik i to z Warszawy;))
  9. Jest kilka dobrych biur , a 1500 zł to jakas mała fabryczka płaci za rozliczenie miesięcy, bez przesady, wszystko zależy od ilości faktur itp. na pewno nie taka kwota , no chyba że rocznie.
  10. Mi się wydaje, że tak naprawdę do prowadzenia dobrego biznesu potrzebna jest konkretna wiedza. Znajomość rynku - jak założył 10 piekarnię w rejonie , gdzie jest ich nadmiar to prawie pewna plajta. Trzeba zobaczyć czego brak. A druga część wiedzy to znajomość czystych praw ekonomicznych i słynnego, ze bilans musi wyjść na zero!!!
  11. Dochód z wynajmu jest opodatkowanym dochopdem, ale nie jest działalnością - wiele osób wynajmuje mieszkania leganie i jakby miały płacić i rozliczać się za działalność to pewnie prędzej przeszyłyby do "podziemia"
  12. A kiedyś było tak, że były firmy rozwożące mleko pod drzwi - to też forma handlu obwoźnego. Ludzie za parę groszy chętnie by chcieli, żeby im coś dodtarczać do domu i to nie tylko na wsiach, ale w dużych miastach też.
  13. Uważam, że zależy forma rejestracji od tego, co masz zamiar robić. Jeśli zatrudnia się ludzi to wydaje mi się , że spólka z.oo jest o tyle bezpieczniejsza, że nie odpowiadasz za wewentualne straty własnym majątkiem, ale do wysokości wkładu. To mi się wydaje lepsze. A rozliczenie - są biura, które robią całą księgowośc za niewielkie pieniądze i co ważne robią to bardzo dobrze.
  14. Państwo jest bardzo nieekonomiczne - w zasadzie ja bym zabroniła emerytom, tym "wcześniejszym", zabroniła pracy w zawodzie, dzięki któremu tę wcześniejszą emeryturę dostali. W szkolnictwie to była przez dłuższy czas paranoja - 1/3 pracowników to emeryci. Teraz też tak się dzieje jak ma się znajomą dyrekcje. W zasadzie poiwinna być norma, że najpierw ludzie w wieku produkcyjnym (jak to fatalnie brzmi)są przyjmowani (firma powinna nawet mieć jakiś kontakt z UP), a jak nie ma speecjalistów, wówczas zapraszają emerytów. Ważne jest to szczególnie teraz, gdy jest kryzys
  15. Ja jakieś dwa lata temu korzystałam z bezpłatnych porad prawnych na jakimś forum prawników . Moja koleżanka w tej sprawie była w jakimś biurze adwokackim , gdzie za poradę zapłaciła i co z tego wynikło: porada udzielona przez net była lepsza, bardziej wnikliwa, a co więcej włączylui sioę w radzenie ludzie, którzy mieli podobny problem. Nie zawsze płatne znaczy lepsze.