Kos

Użytkownik
  • Zawartość

3
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Kos

• Ranga
    Początkujący
  1. Dziękuję Irku za odwiedź. Zdaję sobie sprawę, że księgowość będzie droższa (w moim przypadku około 700 zł). Spoglądając na ZUS, który będzie kosztować około 500 zł, to niewielka korzyść dla JDG. Rozumiem, że spółka wymaga wspólnika (u mnie wychodzi 70 do 30%) bo tak się zadeklarował wspólnik. Papirologia wiąże się przy założeniu spółki, a później jej prowadzenie, łącznie ze sprawozdaniami (ale to nadal w większości robi księgowa). Chciałbym bardzo usłyszeć reaktywne argumenty, które mówią, że spółka jest dobra bądź JDG. Tak wiem, inna odpowiedzialność. Ale jak wygląda kwestia postrzegania takiej firmy w innych firmach? Jakie są korzyści finansowe gdzie można więcej "zaoszczędzić"? Przy jakiej firmie firma zagraniczna będzie bardziej skłonna do współpracy?
  2. Cześć, stoję przed pierwszym dylematem przy założeniu sklepu internetowego*. Obecnie pracuję na etacie, mam umową o pracę na czas nieokreślony. Co powoduje, że pracodawca opłaca moje składki. *sklep będzie związany z różnymi akcesoriami o tematyce X, które nie są wybitnie drogie w zakupie oraz sprzedaży. Niektóre akcesoria chciałbym pozyskać za pomocą dropshipping, aby nie przepalić gotówki na towar, który będzie leżeć magazynie. Nigdy wcześniej nie prowadziłem swojego biznesu. Zastanawiam się nad założeniem JDG bądź spółki ZOO. O ile JDG prowadzi kilka osób z rodziny i znam tą stronę. Tak o spółce wiem niewiele, a jednak niektórzy stwierdzają, abym założył spółkę. 1. Jaka forma działalności najlepiej wychodzi w sklepie Internetowym gdzie ceny za produkt są na poziomie 10-50 zł? 2. Czy spółka gdzie dochód netto będzie na poziomie 5000 zł miesięcznie pozwoli na odczucie korzyści względem JDG (mam na myśli VAT/ CIT)? 3. Jak wygląda faktycznie postrzeganie spółki względem JDG w firmach? Mam na myśli podpisywanie umów/ kontraktów? 4. Zakup najróżniejszego sprzętu na prowadzenie biznesu jest tak samo "proste" jak w JDG? Każdy wydatek trzeba specjalnie dokumentować lub pisać sprawozdanie? 5. Będąc na etacie i zakładając np. jednoosobową spółkę również muszę opłacać składki?
  3. Cześć, stoję przed pierwszym dylematem przy założeniu sklepu internetowego*. Obecnie pracuję na etacie, mam umową o pracę na czas nieokreślony. Co powoduje, że pracodawca opłaca moje składki. *sklep będzie związany z różnymi akcesoriami o tematyce X, które nie są wybitnie drogie w zakupie oraz sprzedaży. Niektóre akcesoria chciałbym pozyskać za pomocą dropshipping, aby nie przepalić gotówki na towar, który będzie leżeć magazynie. Nigdy wcześniej nie prowadziłem swojego biznesu. Zastanawiam się nad założeniem JDG bądź spółki ZOO. O ile JDG prowadzi kilka osób z rodziny i znam tą stronę. Tak o spółce wiem niewiele, a jednak niektórzy stwierdzają, abym założył spółkę. 1. Jaka forma działalności najlepiej wychodzi w sklepie Internetowym gdzie ceny za produkt są na poziomie 10-50 zł? 2. Czy spółka gdzie dochód netto będzie na poziomie 5000 zł miesięcznie pozwoli na odczucie korzyści względem JDG (mam na myśli VAT/ CIT)? 3. Jak wygląda faktycznie postrzeganie spółki względem JDG w firmach? Mam na myśli podpisywanie umów/ kontraktów? 4. Zakup najróżniejszego sprzętu na prowadzenie biznesu jest tak samo "proste" jak w JDG? Każdy wydatek trzeba specjalnie dokumentować lub pisać sprawozdanie? 5. Będąc na etacie i zakładając np. jednoosobową spółkę również muszę opłacać składki?