deurse

Użytkownik
  • Zawartość

2
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O deurse

• Ranga
    Początkujący
  1. Witam Po tytule uznacie, że to kolejny nudny pomysł młodego, gniewnego „informatyka”. Poświęćcie mi jednak chwilkę i przeczytajcie to, co mam do napisania oraz proszę o opinie, sugestie, rady etc. związane z tym. Przez kilka miesięcy rozmyślałem, planowałem nad pomysłem na biznes. Jako, że interesuje się trochę informatyką i e-sportem (jest to sport elektroniczny, a inaczej jest to rywalizacja komputerowa, w której gracze rywalizują między sobą za, często duże profity), wpadłem na pomysł aby połączyć to, czym się interesuję w jedno przedsięwzięcie. Chciałbym otworzyć sklep komputerowy oraz kafejkę internetową. Teraz wielu pomyśli, że to się nie sprzeda. Temat zatem ugryźmy troszkę inaczej. W sklepie komputerowym chciałbym udostępnić możliwość zakupu sprzętu skierowanego bardziej ku graczom. Tego typu sprzęt jest dostępny w niewielu sklepach w naszym kraju, często trzeba zamawiać poprzez serwisy typu Allegro czy Ebay i to po naprawdę wyśrubowanych cenach. Rynek graczy e-sportowych w naszym kraju niesamowicie szybko rośnie. Oczywiście, nie chcę zapomnieć o pozostałej części społeczeństwa, dla której komputer i wszystko, co z nim związane służy do pracy. Dla tej grupy również będzie dostępny sprzęt. Drugą częścią tej idei jest kafejka internetowa. Fakt, jesteśmy w XXI wieku i teraz prawie każdy ma internet w domu. Tu się zgodzę, ale często zdarza się, że ktoś jest na mieście i nagle potrzebuje coś na szybko ściągnąć z Internetu i wydrukować, czy to CV czy inne treści. I wówczas zamiast wracać do domu 30 minut, idzie do kafejki i załatwia to wszystko w 5 minut. Aby zapewnić większy popyt to udostępnić możliwość wynajmu kafejki dla większej grupy osób. Tu znów powrócę do wcześniej wspomnianego e-sportu. Często zdarza się tak, że drużyny jeżdżą na turnieje po kraju i świecie w różne gry komputerowe. Mimo, iż wcześniej zawodnicy trenują w domu przy komputerze, za pomocą internetu to i tak często potrzebują miejsca, w którym mogą się spotkać twarzą w twarz i potrenować by poprawić wspólne relacje. Tak pokrótce przedstawia się pomysł, co sądzicie o tym? Jakie mam szanse na otrzymanie dotacji? Chciałbym poznać wszystkie opinie na ten temat. Dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Pozdrawiam!
  2. Witam... Zacznę od tego, że chciałbym założyc studio informatyczne, ogólnie usługi (projektowanie stron, grafiki, etc) i handel (komputery, urządzenia peryferyjne, itd)... czytałem wiele na temat założenia biznesu, lecz wciąż jest to dla mnie nie do końca jasne, mianowicie: 1. Jeśli uczęszczam do LO zaocznego dla pracujących, mogę się zarejestrowac w UP jako bezrobotny!? 2. Jakie są większe szanse, otrzymanie dotacji z UP czy z dotacje europejskie!? Czy pieniędzmi z dotacji mogę opłacac lokal firmy, internet, telefony, etc!? 3. Co powinien zawierac biznes plan pod tego typu działalnośc!? (pytanie do tych, którzy otworzyli/otwierają coś podobnego) 4. Czy jeśli chcę prowadzic także sprzedaż internetową, to muszę składac jakieś dodatkowe podania, pisma!? 5. Czy należy gdziekolwiek w tej całej "biurokracji" podac dokumenty o niekaralności!? Jeśli tak, to gdzie oraz jak na to reagują!? 6. I Ostatnie, czy jeżeli chcę zatrudnic jakąś firmę, która mi pomoże przy jakimś projekcie, to mogę zapłacic jej pięniędzmi z dotacji!? Wybaczcie za dział, nie trafiłem chyba dobrze...