Szary_Polak

Użytkownik
 • Zawartość

  91
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Szary_Polak

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. To zależy jaki ma się budżet - jak mały to głównie media społecznościowe i net, jak miliony to kampanie w TV i mediach krajowych połączone z konkursami itp. Wirtualne spacery dobre są dla muzeów, czy jakiś galerii. W przypadku szkoły czy miasta to miły dodatek i nic więcej.
 2. "Za polecane lub wyróżnione chciałbym brać pieniądze" ... czyli to jest dochód i DG musi być. Każdy by chciał zarabiać i nie płacić podatków, ale tak się nie da. Co prawda post już ma 2 lata, ale to info dla innych.
 3. Miesięczny ZUS to ok 900 zł lub ok 300 zł dla początkujących. Jakby żona otworzyła sklep to pewnie musiałaby migrować z KRUS do ZUS. Co do formy opodatkowania to najlepiej zasady ogólne ze względu na liczne jeszcze ulgi.
 4. Dla kilku osób skończyło się to tragicznie. Ruch w sklepach przed Świętami był kiepski, nastroje też. Nie wróży to najlepiej naszej gospodarce. Zielona Wyspa to już mit, bezrobocie pokazuje zęby. 2013 rok będzie niestety pechowy.
 5. Założenie konta na FB jest proste, ale trudniej je rozkręcić. Po prostu takim kontem należy opiekować się jak kwiatkiem w doniczce. inaczej to po prostu nie ma sensu.
 6. Szansa na powodzenia... zero. kto kupuje drzwi z dostawą do domu?. Jeśli ktoś decyduje się na drzwi to razem z usługą montażu. Nawet drzwi antywłamaniowe trzeba czasem przyciąć, a to musi zrobić ekipa z certyfikatem producenta inaczej żegnamy się z gwarancją.
 7. Kursik pozycjonowania coś jak jazda na wrotkach zamiast na motorze? Nie dziękuję, lepiej zlecić pozycjonowanie komuś kto się na tym zna. Takie pozycjonowanie to nie zabawa i nie trwa 1 dzień tylko czasem pół roku, więc samemu to sobie można np. zrobić kawę a nie wypozycjonować stronę.
 8. Jak nie poseł to może stworzyć jakiś lek na kaca. W ciągu jednej nocy można by zostać milionerem albo nawet miliarderem. I to nie jest przesada, taki lek rozchodziłby się jak woda.
 9. fajny pomysł na wyjazdy integracyjne lub biznesowo-szkoleniowe. Nie ma co ukrywać, że nawet poważni dyrektorzy czy prezesi lubią się bawić, tylko nie zawsze mają sposobność. Jeśli już jakiś ośrodek coś oferuje to jakiś basen lub kort ziemny dla seniorów, ale nie quady. Obawiam się tylko, że nakłady 100 tys. zł są niewystarczające. Strzelnica w mieście to dobry pomysł, ale lokal musiałby być duży, a to znowu koszty.
 10. Ceny są rzeczywiście, ale to są inwestycje idące w miliony złotych. czasem trzeba zamrozić kapitał na kilka lat. Tak zrobili deweloperzy, nakupowali działek i teraz mają problem, bo jest zastój.
 11. Wchodzić zawsze można, ale małe stacje padają, bo nie są wstanie kupować hurtowych ilości. Teraz liczą się sieciówki, a i te mają konkurencję ze strony choćby ... Tesco, które nijak nie kojarzy się z gigantem paliwowym. PS. taka autoreklama z czyszczeniem zbiorników już od dawna jest nieskuteczna.
 12. Mnie instaler kojarzy się z hydraulikiem. Jeśli biuro projektowe to pewnie jakiś coś tam coś tam + design, bo to tak angielskawo wygląda. Mnie się podobają polskie nazwy np taka mogłaby być biuro projektowe Ładny Dom albo Cichy dom coś w tym stylu.
 13. ??? no popatrzcie na datę postu, już chyba rozpoczął biznes, miał ponad 2 lata !!!!!!
 14. Na zachodzie coś takiego działa i nie wydaje mi się aby nie było to legalne. Wirtualne biuro ma też zalety 1) Migracja podatkowa, czyli kwestia podlegania pod bardziej przyjazny dla biznesu Urząd Skarbowy 2) Kwestia kontroli i zdobycia czasu na przygotowanie się do kontroli 3) Kwestia braku konieczności zmian w KRS przy zmianach rzeczywistej siedziby No kwestie związane z Inspektorem danych osobowych Art. 14. W celu wykonania zadań, o których mowa w art. 12 pkt 1 i 2, Generalny Inspektor, zastępca Generalnego Inspektora lub upoważnieni przez niego pracownicy Biura, zwani dalej „inspektorami”, mają prawo: 1) wstępu, w godzinach od 6.00 do 22.00, za okazaniem imiennego upoważnienia i legitymacji służbowej, do pomieszczenia, w którym zlokalizowany jest zbiór danych, oraz pomieszczenia, w którym przetwarzane są dane poza zbiorem danych, i przeprowadzenia niezbędnych badań lub innych czynności kontrolnych w celu oceny zgodności przetwarzania danych z ustawą.
 15. Szary_Polak

  Sport

  Życie to jeden wielki sport. Jak wpada kontrola skarbowa do firmy to zaczynają się wyścigi, a jak chcesz załatwić sprawę w urzędzie to pokonuje maraton. No tyle sportu to chyba każdemu wystarczy.