Arabela

Użytkownik
  • Zawartość

28
  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Arabela

• Ranga
    Początkujący
  1. Od 2015 roku stosujemy w naszej myjni urządzenie Fortador. Głównie dzięki niemu wykonujemy kompleksowe czyszczenie samochodów. Według klientów odbierających swoje pojazdy usługi są wykonywane idealnie. Sam sprzęt sprawuje się poprawnie. Borykamy się aktualnie z drobnym problemem, ale wygląda na to, że da się usterkę usunąć przy pomocy wideokonferencji. Mamy wykupioną gwarancję na 36 miesięcy to nie martwimy się o uszkodzenia.
  2. Głęboko zastanawiam się nad otworzeniem własnej firmy zajmującej się montażem instalacji gazowych LPG. Mam doświadczenie, bo pracowałem w jednym warsztacie. Obserwowałem jak działa ten warsztat. Przyglądałem się ilości klientów jacy przyjeżdżają. Mają oczywiście też stronę internetową : http://pansamochodzik.szczecin.pl/montowan...odach-szczecin/ Wszystko wyglądana to, że to opłacalny biznes. Jedyna kwestia jaka mnie nurtuje, to czy wypali taki nowy punkt. Wiadomo ktoś, kto istnieje już kilka lat ma renomę i klientów zapewnionych. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie ? Może zwróciliście uwagę w swoim otoczeniu na kogoś, kto rozpoczynał taką działalność ? Bardzo zależy mi na rzeczowej dyskusji. Mieszkam w sporym mieście - Szczecinie. Jak można się spodziewać to niemały rynek i potencjał jest. Finanse na rozpoczęcie takiej działalności mam. Wstępnie nawet znalazłem już dobry punkt gdzie mógłbym wynająć miejsce na firmę.
  3. Naprawdę niewiele firm pożycza osobom już zadłużonym. Przy wyższych kwotach najczęściej trzeba mieć jakiś zastaw o odpowiedniej wartości. Mimo wszystko warto próbować w wielu firmach, szukając tych najtańszych.
  4. Wszystko fajnie Mariolka, tylko czy pomyślałaś co się stanie w przypadku gdy ktoś wpadnie w nałóg chwilówek i sobie zaszaleje ? Niestety liczba darmowych ofert jest ograniczona i nawet jak powstanie jeszcze jakaś firma kolejna, to prędzej czy później możliwości o których piszesz się skończą. Trzeba by do Twojego opracowania dodać ostrzeżenie : Korzystajcie z tego z rozwagą i opanowaniem. Brak rozwagi może się bardzo źle skończyć - windykacja i komornicy to nic miłego.
  5. Zastanawiałam się właśnie nad minimalizacją kosztów biznesu jaki rozkręcamy. Doszłam do wniosku, że jak się da, to można oszczędzać na wszystkim co nie będzie miało wpływu na jakość usługi. Wasze propozycje typu : prąd , czy telefony są OK. Jestem przeciwna jednak na oszczędnościach na sprzęcie i materiałach na jakich wykonuje się usługi. Najważniejsze to zadowolony klient.
  6. Co byście zaproponowali dla firmy sprzątającej ? Jeśli chodzi o wielkość, to starczy duże kombi, albo mały dostawczak. Zajmujemy się sprzątaniem domów i mieszkań na terenie Szczecina. Dopiero rozkręcamy biznes i dlatego zaszła potrzeba zakupu pierwszeg samochodu. Powinien być raczej nowy. Dopuszczamy formę leasingu. Zależy nam na gwarancji minimum 3 lata. Przebieg w obrębie miasta nie będzie duży. Samochód ma po prostu jeździć, być funkcjonalny, nie być drogi w zakupie i utrzymaniu. W przyszłości może zajść potrzeba dowozu sprzętu myjni parowej do klienta.
  7. Stronę internetową dla firmy spokojnie można założyć zupełnie za darmo. Podstawą jest profil firmy w Google Plus. Już tylko dzięki takiej wizytówce można znaleźć wielu klientów. Do tego na darmowej platformie blogowej także Google można utworzyć profesjonalną stronę z ofertą. Nie trzeba wcale za nic płacić.
  8. Czy polecacie dodatkowe ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej przy prowadzeniu firmy remontowo budowlanej ? Do grona rodzinnych firm jakie zakładamy, należeć będzie przedsiębiorstwo zajmujące się budową domów. Zdaję sobie sprawę z tego, że nieraz coś może pójść nie po myśli i wtedy chyba lepiej, żeby ubezpieczeni pokryło szkody. Jak to wygląda w waszych przypadkach ? Z jakiej firmy ubezpieczeniowej w tym zakresie warto skorzystać ? Ogólnie, to chciałbym, żeby kłopotów nigdy nie było, ale wiadomo - lepiej się ubezpieczyć.
  9. Czy możecie coś zaproponować dla trochę mniejszej skali ? Planujemy w rodzinie otworzyć firmę zajmującą się sprzątaniem domów i mieszkań w Szczecinie. Założenie jest takie, żeby pracę wykonywać szybko i profesjnalnie. Sprzęt musi się naprawdę sprawdzać i być wielofunkcyjny. Nie wchodzi w rachubę żadne zwykłe urządzenie AGD - ma to być maszyna co dobrze poodkurza, będzie w stanie wyprać dywan, tapicerkę, kanapę czy narożnik. Ważna jest także wytrzymałość - wiadomo, że ciągłe przewożenie sprzętu nie sprzyja jego trwałości. Nie chcę żadnych popularnych "karszerow" czy "reinbołów". Póki co skupiamy się na mieszkaniach i domach.
  10. Jak najszybciej i najprościej sfinansować zakup sprzętu do nowo zakładanej firmy ? Potrzbne około 50 tys zł. Wszelkie formalności w urzędach właśnie załatwiamy. Teraz tylko kwestia pieniędzy.
  11. Arabela

BiznesPlan

Mój ojciec planuje otworzyć swój pierwszy biznes. Ma to być lokalna firma remontowa na początek bez zatrudniania pracowników. Na podstawowe maszyny będzie potrzebował około 50 tys złotych. Oczywiście nie posiada wolnej gotówki w takim zakresie i trzeba będzie wspomóc się finansowaniem z banków. Czy w tak prostym przypadku też będzie potrzebny biznesplan ? Jeśli tak, to macie może gdzieś wzór takowego z przeznaczeniem właśnie dla firmy remontowo-budowlanej ?
  12. Wygląda na to, że najczęściej w ogóle nie dają się przedłużyć chwilówki z dowozem do domu. Nie dość, że to jedna z najdroższych opcji, to dodatkowo nie dają możliwości przedłużania. Przynajmniej tak twierdzą w artykule : http://hitbank.pl/parabanki/internetowe-po...ilowki-do-domu/ Ja od siebie dodam tylko, że ludzie, którzy korzystają z takiej oferty chyba są samobójcami. Gdbyby tylko zobaczyli ile naprawdę to kosztuje, to z daleka by omijali takie pożyczki. Rozumiem, że niektórzy mają problemy z bazami i ze zdolnością i dlatego szukają w sektorze pozabankowym, ale dlaczego nie porównują ofert.
  13. Jedyna rada dla osób zadłużonych potrzebujących pożyczyć większą kwotę, to pożycza pod zabezpieczenie ruchomości lub nieruchomości. W wielu miastach są specjalizujące się w tym firmy i przy dobrym zabezpieczeniu, to taki kredyt pod zastaw wcale nie jest drogi. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji i dotrzymywać wszelkich terminów płatności. W przypadku opóźnień można wpaść w niezłe kłopoty.
  14. WIele osób zupełnie lekkomyślnie bierze takie pożyczki. Nie martwią się tym czy spłacą, czy przyjdzie im przedłużać. Nie zdają sobie sprawy z tego ile tak naprawdę kosztuje taka chwilówka przez internet. Wydaje im się, że stówka w tą czy w tamtą stronę to nic wielkiego. Nie umieją szanować pieniędzy i dlatego ich nigdy nie mają. Osobiście nie jestem za odgórnym narzucaniem przez państwo maksymalnego oprocentowania, ale niektórych z klientów, to bym wysłał do psychiatryka.
  15. NIektóe firmy chwilówkowe nie pozwalają przedłużać w nieskończoność - dwa, trzy razy i koniec.