bohun84

Użytkownik
 • Zawartość

  79
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Posty napisane przez bohun84


 1. Jeśli będziesz pracował na etacie to Twój pracowdawca zapłaci za Ciebie cały ZUS - wszystkie składki, Ty będziesz opłacał jedynie składkę zdrowotną.

  Nie musisz informować o tym pracodawcy chyba że prowadzisz firmę, która jest dla niego działanością konkurencyjną a np w umowie masz zakaz konkurencji

  Możesz podjąć każdą inną pracę

  Zamarzam rozpocząć własną działalność gospodarczą.

  Aktualnie nie pracuję, ( ale mam za to rentę rodzinną - w takim przypadku już teraz opłacał bym tylko ubezpieczenie zdrowotne ok 225 zł).

  Co jednak w przypadku gdybym chciał się zatrudnić na etacie w trakcie prowadzenia już własnej działalności gospodarczej??

  1) Czy zatrudniając się na etacie będę opłacał tylko składki zdrowotne (co w mym przypadku z uwagi na rentę mam zdaje się już załatwione)??

  2) Czy o tym że prowadzę DG muszę o tym poinformować swego pracodawcę zanim się u niego zatrudnię?

  3) Czy prowadząc działalność gospodarczą będę mógł podjąć pracę na etacie jako "PRACOWNIK TYMCZASOWY"??

  no i na koniec takie już bardzo nietypowe pytanie:

  4) Czy takie podwójne zwolnienie z ZUS poprzez rentę rodzinną i pracę na etacie nie niesie za sobą jakiś innych komplikacji (korzyści) ?? (poza oczywiście możliwością zawieszenia renty -ale to ze względu na dochody). Bo w końcu w tej niebywałej sytuacji składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne będą opłacane za mnie 2x??


 2. Zgadzam się z przedmówcą. Moim zdaniem właściciel domeny powinien ją sprzedać komuś bardziej "obrotnemu" jakiś czas temu na tym forum dało się naprawdę sensownie podyskutować. A teraz sporo ludzi z racji spamu i wiadomości...hmmm..typu "szybki biznes w internecie" stało się śmietniskiem, a wielu z jego użytkowników przeniosło się na konkurencyjne biznesforum, które moim zdaniem jest BEZNADZIEJNE.


 3. Szczerze mówiąc to pomysł z firmą sprzątającą bardzo mi się podoba,nie każdy ma czas na to aby zadbać o własne mieszkanie i wynajmuje właśnie taką firmę. To bardzo dobrze sprawdza się szczególnie w tych większych miastach.

  Popieram. Bardzo dobry pomysł, do mojej firmy która nie zajmuje się tego typu działalnością często są telefony z pytaniami o polecenie jakiejś sprawdzonej firmy sprzątającej lub osoby która zrobi to solidnie.

  Nakłady finanoswe przy tego typu firmie to głównie reklama oraz sprzęt - nie będzie to dużo kosztowało.

  Najtrudniejsze moim zdaniem będzie znalezienie dobrych pracowników. Znalezienie dobrego odpowiedzialnego pracownika jest naprawdę bardzo trudne, choć komuś kto nie miał z tym styczności wydaje się to sprawą najłatwiejszą. Tak nie jest.


 4. Wszystko zależy od branży. W mojej najlepszą weryfikacją są rozmowy z ludźmi wystawiającymi referencje kandydatowi do pracy

  Rozmowa kwalifikacyjna rzeczywiście dużo daje, jednak nie sądzę, żeby pracodawca przeprowadzał zawsze takie rozmowy, w większych przedsiębiorstwach mają od tego dział HR. Co do kwestionariuszy - różnie bywa. Dobre sa kwestionariusze biodata - zbierasz więcej informacji o kandydacie. Nazwa nie jest każdemu znana, tutaj poczytasz więcej o takich kwestionariuszach: [link usunięty]

  Generalnie lepiej sprawdzać ludzi przed zatrudnieniem ich, żeby potem uniknąć przykrych sytuacji.


 5. Nie zgadzam się z przedmówcą. Jeśli nie masz swojego biura jesteś niewiarygodny. A jeśli nie jesteś wiarygodny jako Agencja to tracisz swój główny atut dla którego rodzice rezygnują z poszukiwań na własną rękę i decydują się na SPRAWDZONĄ I PEWNĄ firmę która zapewni bezpieczeństwo ich najbliższym


 6. Bardzo proszę o fachową pomoc w kwestii przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę cywilną. Chciałem konkretnie zapytać czy da się zrobić to bez konieczności zamykania działalności jednoosobowej i otwierania wszystkiego od nowa. Chciałbym uniknąć takiej operacji, gdyż wymaga ona zamykania konta bankoweo, otwierania nowego, i wiele wiele innych rzeczy, które wymagają czasu i załatwiania. Dodatkowa kwestia to obniżony ZUS, który przepadnie mi po zamknięciu działalności jednoosobowej. Stąd moje pytanie do forumowiczów, czy istnieje inny sposób przekształcenia jednoosobowej działalności w spółkę cywilną? Będę wdzięczny za każdą pomoc


 7. Nie ma gotowej recepty. Nie zgodzę się z osobami, które piszą że najlepsze jest pozycjonowanie, dobra strona www, czy kampania internetowa.

  Wszystko zależy od grupy docelowej do której kierujemy produkt. Wszystko można zrobić samemu - jeśli nie stać nas na wynajęcie profesjonalnej firmy polecam zacząć od określenie idealnego klienta. Później grupy pozostałych klientów i zależnie od tego skierowac kampanię w odpowiednim kierunku.

  Można zaczynac nawet od darmowych serwisów ogłoszeniowych, forum w internecie.

  Nie było o tym mowy w tym temacie ale ja polecam również współpracę między firmami, które kierują swoje usługi do tej samej grupy klientów, a nie są dla siebie konkurencją.

  W moim przypadku to się bardzo dobrze sprawdza. Polecam kontakt osobisty z właścicielem firmy np. prowadzimy przedszkole --> idziemy do kierownika sklepu z zabawkami, wymienamy się ulotkami, zamieszczamy reklamy wzajemne na stronach www, wszystko za darmo.