Zaloguj się, aby obserwować  
danadana

Strona internetowa

Recommended Posts

Chciałabym poruszyć temat stron internetowych. Myślicie, że to konieczność kiedy posiadamy firmę? Zauważyłam, że coraz więcej firm decyduje się na założenie swoich własnych witryn internetowych, a na wizytówkach coraz częściej pojawiają się adresy url.

Zaciekawił mnie ten temat i znalazłam tanie strony www  [link usunięty]  . Teraz już wiem, dlaczego firmy decydują się na takie strony. Ta usługa jest stosunkowo nie droga, a niesie za sobą wiele korzyści.

A jakie jest wasze zdanie?

Każda firma raczej powinna mieć swoją stronę internetową oraz wizytówkę w Google Firma. Teraz i tak wszystko sprawdza się w internecie - opinie o firmach, ich zakres usług, porównywanie ofert. Firma, która nie dostosuje się do takiego stanu rzeczy zostanie w tyle, bo konkurencja już dawno pewnie działa na tym polu, a potem będzie trudno ich działania przebić. Dlatego założenie firmy powinno także składać się od założenia strony internetowej. Ja osobiście wybór firm uzależniam właśnie od ich stron - wychodzę z założenia, że skoro dbają o swój wizerunek to zadbają również o klienta. No bo skoro firma nie postarała się o swoją wizytówkę, żeby zrobić dobre pierwsze wrażenie (strona to zazwyczaj pierwsza rzecz jaką widzą użytkownicy) to jaką mam pewność, że z klientem nie postąpi tak samo? Może szczędzi środków? Więc może na mnie też będzie próbował "zaoszczędzić" wyceniając drogo usługę a tak naprawdę wykonanie będzie robione po kosztach. No taka jest moja subiektywna opinia. 

W dobie interentu nie wyborazam sobie zeby jakas szanujaca sie firma nie miala swojej strony internetowej. Niestety to moze bardzo negatywnie odbic sie na wynikach sprzedazy oraz przyciagnieciu potencjalnych klientow. Wystarczy rozejrzec sie dajmy na to po konkurencji w branzy w ktorej dzialamy .. zaloze sie, ze wiekszosc ma wlasny serwis. Przygotowanie jednak zostawilbym komus kto specjalizuje sie w takich projektach .. calosc musi sie naprawde dobrze prezentowac i miec przejrzysty intefejs. Wazna kwestia od strony technicznej jest takze szybko dzialania oraz wczytywania. W tym celu proponuje wybrac jakis serwer znajujacy sie w Polsce - ciekawe opcje mozecie znalezc w wiekszych firmach zajmujacych sie hostingiem np.  [link usunięty] Plusem takiego rozwiazania sa takze pelne zasoby maszny jakie mamy do naszej dyspozycji .. czesto kupujac sam hosting musimy dzielic sie z nimi miedzy innymi uzytkownikami co potrafi spowolnic dzialanie naszej strony w godzinach szczytu .. na co nie mozemy sobie pozwolic.

Nie jest konieczne zakładanie strony internetowej, chociaż w dzisiejszych czasach stanowią one dobrą podstawę, jest takie powiedzenie nawet " jeżeli nie ma Cie w sieci, znaczy, że nie istniejesz" i jest w tym dużo racji :)

4 godziny temu, Sushi21 napisał:

Nie jest konieczne zakładanie strony internetowej, chociaż w dzisiejszych czasach stanowią one dobrą podstawę, jest takie powiedzenie nawet " jeżeli nie ma Cie w sieci, znaczy, że nie istniejesz" i jest w tym dużo racji :)

Faktycznie, są branże, które mogą się obejść bez strony internetowej, aczkolwiek dobrze zawsze mieć zwykłą stronę wizytówkową, nawet tzw. one page, chociażby z lokalizacją, godzinami otwarcia i zakresem usług. Bardzo często wyszukuję firm w sieci i kieruję się tym, by strona była estetyczna wizualnie. Firma, która nie ma swojej strony, albo ma ją bardzo brzydką to według mnie firma, która nie chce wywołać dobrego wrażenia, a więc nie zależy jej na klientach. Smutne, ale prawdziwe. Strona to pierwsze wrażenie, jakie wywołujemy u klienta. Brzydka strona kojarzy mi się też z źle wykonaną robotą, więc w moim przypadku takie firmy tracą klienta. A np. szukając ostatnio włoskich delikatesów w okolicy trafiłam na fajną stronę, właśnie typu one page. Ładna grafika, krótki tekst co można u nich kupić, godziny otwarcia i mapka. Oczywiście wybrałam się tam, żeby kupić parę włoskich przysmaków. 

Również uważam, że w dzisiejszych czasach strona internetowa to podstawa. Nie ważne czy chcę kupić jakąś książkę czy szukam złotej rączki zdolnej naprawić przeciekający kran. Poszukiwania zawsze rozpoczynam od wpisania odpowiedniego hasła w wyszukiwarkę google. Nie mam żadnych ulotek z kontaktami do pizzerii czy wizytówek z numerem telefonu do sieci taxi. Dużo wygodniej jest mi znajdować towary i usługi w Internecie. Tam od razu mogę porównać ceny i sprawdzić opinie. Myślę, że wielu młodych ludzi postępuje podobnie i zamykanie się na tak szeroki kanał sprzedażowy jest nierozważne.

Nie ma Cię w internecie znaczy, że nie istniejesz.

Strona internetowa tak, choć nie w każdej branży jest potrzebna.

W wielu w zupełności wystarczy FB. Strona na FB świetnie może pełnić rolę strony www.

Natomiast jeśli już decydujemy się na tradycyjną stronę www, to musi ona spełniał określone warunki.

Przede wszystkim powinna być responsywna, zawierać najważniejsze dla klienta zakładki, ułożone w odpowiedniej kolejności.

Ważna jest grafika, a także odpowiedni dobór kolorów. Czcionka i tło nie mogą ze sobą bardzo kontrastować. Najlepiej sprawdza się ciemna czcionka na jasnym tle.

Zdjęcia powinny być wysokiej jakości. Nie mogą być ze stocka, bo zmniejszają wiarygodność i zaufanie do strony. Na stronie nie powinno być muzyki, intro i zbyt dużej ilości kolorów. 3 w zupełności wystarczą.