Zaloguj się, aby obserwować  
faramir

Kurs informatyczny

Recommended Posts

Chciałbym nauczyć się tworzyć porządne strony www, by później móc czerpać z tego większe zyski. I tu rodzi się moje pytanie - gdzie i za ile taki kurs? Ile trwa i czy faktycznie nauczy mnie tego czego potrzebuję?

Czy może lepiej zakupić dobre książki i poczytać, a potem samemu próbować coś zrobić?

Proszę o rady.

Zwykle kursy trwają 20-40 h, zależy jeszcze co. Nie licz, że zapłacisz kilka stówek za to... Wiedza kosztuje, w tym wypadku nawet powyżej 1000 zł, więc lepiej się zastanowić nad kupnem książek i samouctwem ;)

Również polecałbym zaczęcie od samouctwa, uczenie się na dobrych przykładach (wypróbuj mój krótki kurs XHTML dla początkujących).

Najlepiej wymyślić sobie jakiś prosty projekt i zrobić stronę, żeby nie ćwiczyć tak na sucho.

Zainstaluj sobie WAMP server i na lokalnym komputerze możesz śmiało strony testować, jeżeli chodzi o kursy stacjonarne to nie znam za bardzo takich.

Dobrym pomysłem, jeżeli chcesz robić strony dla firm, jest dokładne opanowanie najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, takich jak Joomla!, Drupal, TYPOlight...

Kursy to sam początek, a początki zawsze związane są z kosztami. Na początku nadkłady finansowe by móc później z tego czerpać korzyści i zyski. W internecie można znaleźć bardzo dużo kursów rożnego rodzaju, czasami bezpłatne, ale najczęściej jednak płatne i tym powinniśmy najlepiej zaufać. No i trzeba pamiętać nim coś kupimy no to trzeba by przeczytać jakąś opinie odnośnie produktu żeby nie kupować kota w worku.

raz się zapisałem na stronie by mi przysyłali kurs odnośnie pozycjonowania, to wysłali mi 4 razy po jednej stronie, gdzie było tylko wytłumaczenie co dzięki temu kursowi mogę się nauczyć. No i zaciekawiło mnie, zamówiłem pierwszą część, a tam co? kolejna strona i to za 9,99. Koniec z zabawą płatnych kursów przez internet.

kursy, kursy... ja zacząłem robić strony jak miałem 12 lat :D nie umiałem HTML'a, nie wiedziałem jak to wszystko działa, a mimo wszystko zrobiłem swoją pierwszą stronę w Frontpage'u. Później skapłem się, że są szablony HTML w sieci, podpatrzyłem kodziki i próbowałem sam, oczywiście kiepsko mi to wychodziło. Nie przeczytałem żadnego kursu HTML, czy CSS, dopiero PHP i Ajax'a uczyłem się z książek. Lata praktyki i nauczysz się wszystkiego. Oczywiście teraz jakbym zaczynał to KSIĄŻKI, KSIĄŻKI i jeszcze raz KSIĄŻKI.

Kursy prywatne od innego webmastera ? Jeżeli stać Cię na to, to na prawdę dużo się możesz nauczyć, jednak obawiam się, że mógłby Cię nauczyć swojego stylu, a każdy webmaster powinien mieć własny styl i samodzielnie dążyć do rozwiązywania problemów.

Naucz się i potem dziel się z tym innymi. Opisz wszystko i wystawiaj to w internecie. Tylko, że kupując taki kurs nie wiadomo czy znajdziemy tam to co nas do końca interesuje.

No i to jest właśnie ten chwyt marketingowy, że tak ładnie wszystko jest opisane co możemy znaleźć, w czym to co znajdziemy może nam pomóc, jakiej to wysokiej jakości jest kura itd bla bla bla ... A jak już kupimy to doświadczamy niezłego szoku, bo kupujemy tzw. bubel no i nie ma tam tego czego tak naprawdę szukaliśmy i było nam potrzebne.

No i to jest właśnie ten chwyt marketingowy, że tak ładnie wszystko jest opisane co możemy znaleźć, w czym to co znajdziemy może nam pomóc, jakiej to wysokiej jakości jest kura itd bla bla bla ... A jak już kupimy to doświadczamy niezłego szoku, bo kupujemy tzw. bubel no i nie ma tam tego czego tak naprawdę szukaliśmy i było nam potrzebne.

trzeba w takim wypadku być choć trochę uważnym, bo wiadomo, że nie każdy kurs oferuje to samo. Według mnie na bubel ciężko trafić, bo taki webmaster nie utrzymał by się zbyt długo na rynku. By zarabiać musi być fachowy i dobrze 'nauczać'. Tak myślę i wiem (poniekąd) z doświadczenia.

oczywiście, że warto! Wystarczy mieć pieniążki, a taki kurs może naprawdę pomóc. Co prawda znam osobę która korzystał z innego, nie informatycznego, ale bardzo dobrze na tym wyszła, choć płaciła koło 400 zł. Myślę, że daje to szybszy efekt niż książki, nie każdy jest samoukiem...

Gość rgp

Warto.

Najpierw dowiaduję się max na dany temat, jak bardzo dobry mogę być i co mi jeszcze potrzebne :). Potem idę na kurs, zadaję pytania i rozwiązuję wątpliwości. Wszystko własnym i dogodnym rytmem, bo przecież bardzo dużo już o tym wiem :)... Zdaję egzamin, odbieram papier, dopisuję do CV i ide do nowego pracodawcy :)...

Takie coś możesz dostować do wszystkiego :)

Gość rgp

Jest taka anegdotka...

Dwóch dzieciaków ma urodziny. Jeden jest urodzonym pesymistą, a drugi optymistą. Otrzymali prezenty...

- Oooo, dostałem kolejkę... Taka skomplikowana zabawka, dużo części, pewnie niedługo się zepsuje...

Ty pewnie dostałeś coś lepszego...?

Optymista otwiera swój prezent i patrzy na wielką kupę...

- Oooo! A ja dostałem konia! Tylko gdzieś mi właśnie zwiał :) :) !

Wyciągnij wnioski i głowa do góry :)

Edison, jak TWORZYŁ żarówkę, tak naprawdę nauczył się przy okazji jak jej nie robić :) :)

Ja chodząc na szybki kurs komputerowy praktycznie niczego się nie nauczyłam. Dopiero jak sama wziełam książke i metodą prób i błędów coś umiem. Obecnie zapisałam się w ESKK na kurs grafiki komputerowej zobaczymy czy coś z tego będzie ale bez książek i tak pewnie się nie obejdzie. Książki i pomoc kogoś kto na tym się znna powinno zaowocować.

Same ksiązki Ci nie wystarczą, choć na pewno duzo pomogą. Najlepiej poszukać wśród znajomych może ktoś się zna na tym i by pokazał Ci pewne wskazówki, a jak nie to pomyśl o jakimś kursie, choć to wyjdzie dość drogo bowiem specjaliści każą sobie słono płacić.

Jeżeli chodzi o kurs tworzenia stron internetowych to w sieci jest wszystko co potrzebnie i to nieodpłatnie. Wystarczy tylko poszukać i włożyć trochę czasu i energii w przyswojenie i przećwiczenie dostępnej wiedzy. Jeżeli ktoś chce być dobry w tworzeniu stron to musi się liczyć z tym iż czeka go duuuuuużo nauki. Trzeba pamiętać iż strona internetowa to nie tylko kod, to również grafika i tekst.

Co do kursów pozycjonowania - <_< żaden fachowiec nie zdradza swoich sekretów. Na kursie można dowiedzieć się tego co jest już oczywiste i często przestarzałe. Pozycjonowanie to bowiem ciągła walka z algorytmem Google który nie stoi w miejscu. To co było dobre rok temu dziś już może nie przynosić efektów lub prowadzić wręcz do zbanowania strony za praktyki niezgodne z etykietą Google. Oczywiście w internecie można znaleźć dużo informacji. W tym wypadku trzeba jednak naprawdę dobrze poszukać. Dodatkowo poeksperymentować i paru rzeczy domyślić się na własną rękę. W tym wypadku wiedza to bardzo konkretne pieniądze. Rozdawanie tej wiedzy to dla zawodowego pozycjonera samobójstwo.

Jeśli jesteś z Krakowa, Wieliczki, Olkusza, Katowic lub Bielska-Białej to słyszałem, że ciekawe i skuteczne kursy informatyczne organizuje AXON. Mają placówki w tych miastach, szkoła ma własny autorski program, chyba nawet własny podręcznik. Wiem, że oferują też kursy językowe, podobno na wysokim poziomie.

Witam...jestem pracownikiem tej strony do oceniania stron i pracuje juz tam jakis czas. wyplacalem pieniadze 4-krotnie i bez problemow. polecam to jako dodatkaowa prace. tutaj macie link i to nie sciema.... oto link: http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=konrad4233 naprawde polecam wystarczy kliknac wcreate free account i zrobic konto. wszystko jest w jezyku angielskim ale bardzo latwe w obslucze w oceni mozna wpisywa tylko 1solwo np. good, bad albo cos takiego zarejestruj sie to cie nic nie kosztuje. Naprawde polecam, bo placa naprawde duzo za 2 oceny placa 4-6$! a dziennie mozna zarobic nawet 30$.

Gość s109

Zgadzam się, że HTML-a można sie samemu nauczyć (na boo.pl są świetne porady), nie trzeba koniecznie iść na płatny kurs.

Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby uczyć się samodzielnie metodą prób i błędów np.: nie potrafi się zmusić do tego, żeby poślęczeć trochę przed kompem to i tak warto przed pójściem na szkolenie coś już umieć.

Z drugiej strony jednak początek w zabawie w tworzenie stronek B) jest chyba najtrudniejszy i może to być coś w rodzaju muru nie do przebicia bez pomocy kogoś kto się na tym zna.