Zaloguj się, aby obserwować  
Takeshi

Nowy dom

Recommended Posts

Cześć, planujemy z mężem budowę niedużego domu, ale zastanawiamy się też nas kupnem już wybudowanego w stanie deweloperskim. Polecicie jakąś sprawdzoną firmę deweloperską? Nam bardzo przypadła nam do gustu oferta znajdująca się na https://osiedlesielanka.pl. Czy ktoś z Was poleca taką lokalizację? Może ktoś z Was też zdecydował się na zakup tych domków?

Hejka Wam :) Mam właśnie w tym momencie poważny dylemat z wyborem jakieś porządnej firmy ze śląska, która zajmuje się niklowaniem. Nie jest to może jakaś specjalnie pilna sprawa na ten moment, ale muszę się już zacząć za tym dość poważnie rozglądać... Macie w tym doświadczenie i moglibyście coś zasugerować oraz polecić? Znalazłem w Sieci tę ofertę firmy z Tarnowskich Gór http://obex.pl/ Mają doświadczenie od lat 90-tych, więc myślę, że mogliby być warci rozważenia. Co o tym sądzicie? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady oraz sugestie ;) Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się one :)

Mnie to raczej nie stać na dom ale myślę o mieszkaniu, podobają mi się te mieszkania na osiedlu Atala na Targówku, jak na razie tylko one spełniają warunki jakie określiłam czyli nowoczesne osiedle, przestrzeń do rekreacji, dobra komunikacja

My nie planujemy nowego domu, nawet mieszkania nie chcemy póki co zmieniać, ale za to jest plan na remont i poważniejsze inwestycje  wyposażenie.
Oczywiście ja zajmuję się wyszukiwaniem sprzętu do kuchni, to dla mnie największa frajda, kiedy planuję, jak będzie wyglądała moja nowa kuchnia.
Jestem na etapie wyboru piekarnika właśnie i mam upatrzony model Watch&Touch Candy, wyposażony w panel dotykowy i kamerę.
I zanim kupię, chciałabym się Was podpytać - czy ma ktoś ten piekarnik w domu? Korzystacie z tych wszystkich funkcji, jakie posiada?

A czym inspirowaliście się przy urządzaniu nowego domu? Bo ja niestety nie posiadam zmysłu aranżacyjnego : ( Na szczęście są takie strony jak http://biale-meble24.pl/ i dzięki temu udało mi się urządzić mieszkanie z klasą. Wybrałam białe meble, które są bardzo nowoczesne, schludne i modne :) Cieszę się, że udało mi się znaleźć naprawdę fajne i ciekawe inspiracje. Gdyby nie to pewnie kupiłabym pierwsze lepsze meble i nie miałabym tak pięknego mieszkania jak teraz :)

Moim zdaniem to całkiem dobry pomysł, jednak zanim zdecydujesz się na zakup, dowiedz się czy istnieją możliwości przerobienia mieszkania lub zainstalowania w nim konkretnych systemów. Warto to sprawdzić, ponieważ w dzisiejszych czasach technika coraz bardziej się rozwija, przez co może przynieść sporo oszczędności. Ja np. jestem wielkim zwolennikiem pompy ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Takie roziwązanie jest nie tylko bardzo oszczędne, ale także ekologiczne i co najważniejsze, świetnie pełni swoją rolę. Polecam ci rozeznać się w tym temacie. Możesz zacząc np. od artykułu, który znajdziesz na stronie - https://www.hewalex.pl/porady-i-wiedza/fotowoltaika/dlaczego-warto-wybrac-zestaw-o-zwiekszonej-mocy-paneli-fotowoltaicznych.html co więcej, jest tam także pełna oferta firmy Hewalex. Specjalizują się oni w tej dziedzinie od lat, więc swoim klientom oferują naprawdę dobry sprzęt. Co więcej, sprawdź opcje dodatkowych systemów jak Ekontrol czy Opti-Ener. Pozwalają one na jeszcze lepszą kontrolę systemu grzewczego, a także poprawiają jego wydajność.