Zaloguj się, aby obserwować  
pitahaja

Restauracja- co na początek?

Recommended Posts

Planujemy otworzyć własną restaurację, czas trochę nagli bo sezon już trwa a mamy dobrą lokalizacją i menu, potrzebujemy tylko dobrego sprzętu i wyposażenia kuchni, co radzicie żeby nie zaliczyć jakieś wtopy?

Najlepiej zacząć od początku, zrobić sobie spis tego co trzeba mieć, lodówek, zmywarek, blatów itd. Żeby niczego nie pominąć. A jak chcecie dobrą firmę to na pewno Winterhalter ma świetne urządzenia do takich firm 

Jak restauracja to trzeba pomyśleć o wyposażeniu.  Warto wejść  na stronę firmy Revinex z Warszawy z Małcużyńskiego 9/42.   Firma Revinex zajmuje się kompleksowym wyposażeniem w sprzęt gastronomiczny restauracji, barów i innych lokali gastronomicznych.  Firma zajmuje się sprzedażą  urządzeni  gastronomiczne , chłodnictwo, lady,  zastawy stołowe oraz meble technologiczne. 

jak ktoś chce prowadzić restaurację to musi pomyśleć  o tym w różnych aspektach...restauracja to nie tylko gotowanie, menu ale też  profesjonalna obsługa gości dobry menager i tym podobne. Moja znajoma  prowadzi restauracje dość dużą i zapomniała o jednym bardzo ważnym szczególe - gdzie będzie oddawała obrusy  czy pokrowce  na krzesła.  Na szybko musiała to wszystko prac u siebie w domu bo nie miała z nikim podpisanej umowy .  Dopiero razem znalazłyśmy pralnie  w Łodzi  Elbo, która specjalizuje się  miedzy innymi w praniu  w branży hotelarskiej i gastronomicznej. 

W małej  czy dużej restauracji musi być kasa fiskalna bo bez tego to można zapłacić karę.  Dla tego ja pierwsze co to kupiłem do mojej kawiarenki kasę fiskalna o takim własnie przeznaczeniu do małego lokalu i wybrałem kasę fiskalna typu SENTO E. Kasa typu SENTO E jest dedykowana małym i średnim punktom handlowo – usługowym,     można na niej prowadzić  rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych (karta SD). Kasa posiada bazę towarową 7000 towarów,  możliwość drukowania grafiki w nagłółwkuparagonu ,  ustalania waluty głółwnej. Kasa umożliwia drukowanie wielu definiowanych. 

Do kazdej firmy, która obraca pieniędzmi na co dzień przydało by się takie wyposażenie jak kasetka, sejf lub szafa pancerna na dokumenty.  Takie akcesoria można kupić w od firmy  firmy SYSTEMY ZABEZPIECZEŃ BANKOWYCH z Katowic. W tym sklepie można zamówić również  szafy na broń  oraz zamówić systemy alarmowe i nie tylko. 

Sejf to też jedna z podstaw w firmie i takie zabezpieczenie trzeba mieć. My tez mamy takie zabezpieczenia w domu i w biurze w postaci sejfu z firmy Konsmetal z Warszawy. Mój teść tez ma od nich ale szafę na broń bo jest myśliwym. 

No przede wszystkim bardzo dobre, nieniszczące wyposażenie. To podstawa do przechowywania żywności i jej przygotowania. Potrzebne też jest wyposażenie socjalne dla pracowników. Tu polecam zajrzeć do Probox. Masa towaru, dobrej jakości, w różnym przedziale cenowym. Na początek potrzebowałem szafy chłodnicze, lady chłodnicze, dobrne wyposażenie. Zakupiłem też szafki socjalne BHP. Dostałem towar następnego dnia. Bardzo szybko. Teraz planuję dalsze zakupy.

Pamiętajcie, że nie zawsze lokalizacja jest kluczem do sukcesu. Myślę, że dobra reklama jest najważniejsza, zachęcenie klienta czymś czego nie mają inni ;)

to ja dodam jeszcze od siebie, że warto się zaopatrzyć w sprawdzone narzedzie do zarządzania codzienną pracą. My korzystamy z darmowej aplikacji Barfitter. Do jej użytkowania potrzebny jest tylko dostęp dpo sieci i jakakolwiek przegląrka internetowa. W programie jest kilka ciekawych modułów jak zarządzanie czasem pracy, statystyki sprzedaży czy moduł związany z zamówieniami. Mega przydatny a przy tym prosty w obsłudze.

W temacie własnej restauracji to polecam firmę z Wałbrzycha, która oferuję sprzedaż ciekawych rzeczy do restauracji i nie tylko.  Firma Decorest  oferuję drewniane serwetniki, karty płatnicze dla kelnerów, drewniane karty menu, tabliczki " rezerwacja", opakowania na butelki i tym podobne. 

Dobra lokalizacja i dobre menu to już połowa drogi. Bardzo ważny jest też odpowiedniej jakości sprzęt i umeblowanie firmy. Do tego zapanowanie przestrzeni i jej estetyka również odgrywają dużą rolę.

Lokalizacja, czy też menu mają oczywiście ogromne znaczenie, jednak jeśli ma ktoś zamiar przygotowywać naprawdę wyjątkowe dania, to musi mieć na uwadze, że dostęp do solidnego wyposażenia jest niezbędny. Jeśli szukacie sprawdzonego miejsca, to poleci Wam mogę sklep Qgast - https://qgast.pl/. Jest tam wszystko - zarówno podstawowe przedmioty, jak i zaawansowane urządzenia.

jak planujecie otworzyć własną restaurację to koniecznie wejdź sobie na Barfitter https://barfitter.net/ i zobacz tą apkę :) my z niej korzystamy w naszym barze i jest bardzo przydatna. Plusem jest to, że nie trzeba nic ściągać, bo jest dostępna przez przeglądarkę online. A co jeszcze do samej apki to dla nas jedna z najważniejszych rzeczy w niej to statystyki zamówień :)

Na pewno musicie nawiązać współpracę z odpowiednią firmą, która będzie wam dostarczać zaopatrzenie. Ja korzystam z usług www.agnes.waw.pl Oferują świetne wyroby garmażeryjne i wiem że zaopatrują w jedzenie nie jedną restaurację i firmę cateringową.

To bardzo fajny pomysł. Podstawą sukcesu, jest gotowanie "jak w domu" - trzymaj się takiej zasady, że dania muszą być z dobrej jakości składników i dobrze smakować. Skorzystaj przy tym z przepisów ze strony: https://basiazsercem.pl/ , które zaskoczą Twoich klientów wyrazistym smakiem i ciekawą recepturą.