szyjut

Budowa budynku wielorodzinnego

Recommended Posts

Witam, chodzi mi po głowie wybudowanie takiego budynku. Mam upatrzony projekt bloku na 12 mieszkań. Koszt wybudowania w stanie deweloperskim to około 1.2mln zł. Działkę która mam upatrzone to 3200m2 za prawie 300tys zł. w Olsztynie. Mieszkania mają mieć metraż od 50 do 65m2. Teraz tak... niestety nie mam ani firmy deweloperskiej ani środków własnych. Moim pomysłem jest wziąć kredyt na start działalności około 450tys zł i z tego kredytu kupić działkę. Na budowę chciałbym wziąść kredyt deweloperski lecz trzeba mieć wkład własny. W wielu przypadkach posiadanie działki odpowiedniej wystarcza jako wkład własny. Załóżmy że potrzebowalbym razem kredytu około 1.7mln zł. W przeciągu max dwóch lat splacilbym kredyt ponieważ jedno mieszkanie srednio byłoby w cenie 220tys zł. 12 x 220tys to 2 640 000zl. Potem już działkę mogę kupić z zarobionych pieniędzy i brać tylko sam kredyt deweloperski.

Myślicie że banki zgodzą się na tak duży kredyt dla nowego przedsiębiorstwa deweloperskiego? Ma to jakikolwiek sens?

Ciekawy pomysł. Taka inwestycja szybko powinna się zwrócić. Na pewno powinieneś rozejrzeć się za odpowiednią firmą, która się tym zajmie. Nie każdy może się podjąć tka dużej inwestycji. Osobiście polecam ci skontaktować się z firmą  https://www.legprzem.com.pl/ Zajmują się między innymi budowaniem dużych budynków mieszkalnych i robią to bardzo dokładnie.

Ale pozytywnie szacujesz. Aż za pozytywnie ;)

Raczej może być ci ciężko o taki kredyt, no, ale jak nie przejdziesz się do jakiegoś banku to nie dowiesz się, czy takowy kredyt dostaniesz, czy też nie :)