Zaloguj się, aby obserwować  
mupiczekaj

E-apteka

Recommended Posts

Witam

Mam pomysł na firmę, a dokładnie na sklep internetowy. Mowa o e-aptece. Wiem, że jest już takich sporo. Ale może mi podpowiecie czy wogóle jest sens się w to angażować?

Mój kolega jest właścicielem 3 aptek w dużym mieście. Tak się składa, że nie ma sklepu internetowego. Pomyślałem, że mógłybm taki sklep poprowadzić. Nie musiałbym się martwić o zatowarowanie bo już jest. Trzebaby się zająć założeniem e-sklepu itd, ale o tym już czytałem i chyba nie miałbym problemu.

Proszę o opinie, czy to dobry pomysł?

Pozdrawiam

Według mnie wszystko jest kwestią czy będziesz się a raczej twoja e-apteka będzie wyróżniać się na tle rynku.

Z pewnością plusem będzie zaplecze w postaci dostaw z aptek znajomego co praktycznie likwiduje koszty które musiałbyś ponieść na magazynowanie i przechowywanie leków. A tak praktycznie zbierasz zamówienia leki bierzesz od znajomego i wysyłasz. To wielki plus.

Koszty jakie będziesz musiał ponieść to oprogramowanie sklepu są też darmowe rozwiązania ale nie oszukujmy się nawet korzystając z darmowego skryptu sklepu, musimy zakupić miejsce czyli hosting gdzie będzie zainstalowane oprogramowanie do handlu w internecie.

No i chyba najważniejsze reklama i marketing sklepu.

Na początku musisz ponieść koszty reklamy chyba najlepsze rozwiązanie to adwords płacisz za kliknięcia w swoje reklamy i wejście do sklepu.

Zapraszam również na moja stronę link w stopce

Pewnie, ze to dobry pomysł jednak weź pod uwagę jakich narzędzi marketingowych trzeba będzie użyć już na starcie aby interes był widoczny w sieci i ruszył pełną parą :) Najlepszym sposobem na reklamę sklepu internetowego są kampanie w google - http://adwordsgroup.pl/remarketing/ . To dzięki nim firma staje się widoczna w sieci przez co pozyskuje nowych klientów.

Ja uważam to za świetny pomysł. Korzystam z aptek w sieci coraz częściej. Ostatnio kupowałem dla babci suplement, o którym czytałem na stronie https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/magne-b6-cardio . Myślę, że teraz coraz więcej osób korzysta z takich usług.

Posiadam sklep internetowy w którym sprzedaję odzież damską. Myślę, że jest to bardzo dobry interes dla kobiet. Myślałem, że to jest bardzo trudne, ale okazało się, że da się. Znalazłem osobę w sieci, która stworzyła mi stronę. Polecił mi kupić hosting i domenę [link usunięty] . Od tego czasu po prostu dostaję powiadomienia o zakupach, sprawdzam czy dotarła płatność i wysyłam produkt. Jest to bardzo proste, myślę, że nawet moja matka na urlopie macierzyńskim może tym się zajmować.

Mi bardzo dużo pomógł przyjaciel jeśli chodzi o otwarcie sklepu. Ma w tym duże doświadczenie i podpowiedział jaki hosting wybrać czy domenę.  Stwierdził też, że warto dodać jako opcje dodatkowe jak   [link usunięty] i mikropłatności sms . Stwierdził, że klienci w tych czasach oczekują wygody i prostoty i dlatego trzeba im to zapewnić. 

Ja się coraz bardziej przekonuje do aptek internetowych, chociażby takich jak ta https://eapteka.pl/ po prostu lepsze ceny często są, a jak człowiek chory albo zabiegany to też się nie chce z domu wychodzić 

świetny pomysł, ale czy na pewno wypali? jak rozwiążesz problem recept? Skanowanie i dodawnaie do zamówień? w sumie to byłuby chyba najlepsze wyjście. Jeśli będziesz sam prowadził firmę, przyda ci się na pewno jakaś pomoc. ja polecam program CRM, który jest stworzony właśnie do tego. świetnie się sprawdz, jest tani i możesz, dzięki kilku wariantom, dopasować go odpowiednio do swojej firmy. tutaj więcej info:  www. [link usunięty]  

Dnia 7.01.2011 o 12:29, mupiczekaj napisał:

Witam

Mam pomysł na firmę, a dokładnie na sklep internetowy. Mowa o e-aptece. Wiem, że jest już takich sporo. Ale może mi podpowiecie czy wogóle jest sens się w to angażować?

Mój kolega jest właścicielem 3 aptek w dużym mieście. Tak się składa, że nie ma sklepu internetowego. Pomyślałem, że mógłybm taki sklep poprowadzić. Nie musiałbym się martwić o zatowarowanie bo już jest. Trzebaby się zająć założeniem e-sklepu itd, ale o tym już czytałem i chyba nie miałbym problemu.

Proszę o opinie, czy to dobry pomysł?

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o zakładanie aptek internetowych to tutaj musiałbyś posiedzieć nieco w przepisach. To jest wątek regulowany przepisami prawa. E-apteka musiałaby działać pod Twoim kolegą. Ty jeżeli nie masz uprawnień do jej prowadzenia, tego nie możesz założyć.

Co innego jest prowadzenie sklepów zielarskich w internecie. Dopóki nie sprzedajesz produktów będących lekami (leki mogą być tylko dostępne w aptekach) to nie powinno być żadnych problemów. W internecie jest pełno sklepów zielarskich i "paramedycznych". Ja ostatnio najczęściej korzystam ze sklepu zielarskiego [link usunięty]  (kwestia szerokiego asortymentu i szybkiej wysyłki). Myślę, że mają spory obrót bo często rano patrzę na dany produkt i mówię sobie że wieczorem zamówię, po czym wieczorem jest już wyprzedany. Coś chyba w tym musi być.