Zaloguj się, aby obserwować  
0prawca

Nazwa firmy bez specjalizacji

Recommended Posts

Witam

Od ponad roku prowadzę działalność gospodarczą, na początku była ukierunkowana na serwis komputerowy. Nazwa firmy jest więc związana z serwisem, ale przez ten czas stworzyłem dwie marki handlowe, które działają w całkowicie innej branży, jedna w branży automotive (sklep z akcesoriami moto), druga coś w stylu handlu obwoźnego. Chciałbym zmienić nazwę firmy na taką, która nie będzie związana z żadną z tych marek, neutralną nazwę, którą będę mógł się posługiwać. Od dwóch tygodni myślę, korzystam z generatorów, czytam fora i nic. Czy ktoś bardziej kreatywny w zakresie języka polskiego mógłby pomóc? 

Pozdrawiam

Ogólnie nazwa firmy jest raczej mało znacząca. Biedronka to tak właściwie Jeronimo Martins.  W Twoim wypadku, poszedłbym w jakąś nazwę, która niczego nie sugeruje. Coś w stylu 'Fedex'. Do takich nazw generatory są w porządku. Podrzuć tutaj jakieś propozycje to coś wybierzemy.

Właśnie o to mi chodzi, żeby była mało znacząca, tylko te generatory "wypluwają" nawet nie wyrazy, a ciągi liter, więc ciężko tutaj mówić o nic nie sugerującej nazwie.. Poniżej kilka "nazw":

atecee

bezzy

medita

gendo

genore

triva

homodeo

regen

katz

comill

manupe

dla mnie np "profesjonalizmu" nadaje dopisek "holding SA", wiadomo, że to tyczy się spółki, ale sami powiedzcie.. Ktoś Was pyta jak nazywa się Wasza firma, a Wy: Murawski Holding S.A.

Michał Jezierski, właśnie to jest powód zmiany nazwy. Pierwotnie miał być to serwis i nazwa jest związana z serwisem  i właśnie to chciałbym zmienić. Nazwać firmę niezależnie od tych dwóch "brandów" - jak to nazwałeś, które stworzyłem. Obie marki handlowe mają swoje nazwy i są pod tymi nazwami promowane, ale ponadto chciałbym nazwać firmę niezależnie od nich, stąd ten pomysł

Dnia 8.09.2018 o 13:57, 0prawca napisał:

Michał Jezierski, właśnie to jest powód zmiany nazwy. Pierwotnie miał być to serwis i nazwa jest związana z serwisem  i właśnie to chciałbym zmienić. Nazwać firmę niezależnie od tych dwóch "brandów" - jak to nazwałeś, które stworzyłem. Obie marki handlowe mają swoje nazwy i są pod tymi nazwami promowane, ale ponadto chciałbym nazwać firmę niezależnie od nich, stąd ten pomysł

Ok, jasne, teraz rozumiem:).