freelancer

Prowadzicie własną działalność?

Recommended Posts

Jeśli panujecie założenie sklepu internetowego, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj http://pasejo.pl/ . Propozycja jest naprawdę ciekawa. Warto ją rozważyć. Można mieć bowiem zupełnie za darmo sklep, który z powodzeniem zintegrujemy z innymi narzędziami.

Ja nie prowadzę własnej firmy, ale czasami pomagam siostrze załatwiać kwestie związane z jej firmą. Nie są to jakieś skomplikowane sprawy, ale dzięki temu mogę się wiele nauczyć i dowiedzieć o zaletach, ale i o problemach związanych z prowadzeniem działalności oraz trendach panujących w powiązanych branżach.

Nigdy też nie myślałam, żeby zakładać własną firmę, bo wydaje mi się, że wszystkie te obowiązki i formalności w pewnym momencie by mnie przerosły...

Ja prowadzę od 12 lat firmę handlową. zaczynałam na straganie, teraz mam siec hal namiotowych na wybrzeżu. jedyne co jest wyzwaniem to umiejętność inwestowania, wydawania i oszczędzania. nie zgodzę się, że biurokracja jest duża, bo teraz nawet z domu nie trzeba wychodzić, żeby firmę uruchomić. gorzej jest na początku z zusem, chociaż 2 lata jest niski. od przyszłego roku ma być 22% od przychodzu do 5tys. z tego co wiem, no ale mnie to już nie dotyczy :) młodzi niech korzystają.

Ja byłam pośrednikiem kredytowym przez blisko 8 lat, na początku pracowałam na etacie, w czasach eldorado kredytowego. Wtedy to były czasy, że można było posadzić małpę do samego wpisywania wniosków, bo każdy bank przyznawał kredyty nawet bardzo zadłużonym. Sytuacja zmieniła się po kryzysie finansowym, który na Śląsku odczuliśmy w 2009 roku. W 2012 roku zajęłam się nawet własnym biznesem, prowadziłam własne biuro kredytowe, ale lokalizacja nie była wymarzona, a i zaufanie do pośredników znacznie spadło- głównie przez działalność mediów i nieuczciwych pośredników. Z tego względu zdecydowałam się na otwarcie placówki pod szyldem znanego banku i bardzo się z tego powodu cieszę. Oczywiście, nie jest kolorowo, bo każdy biznes ma swoje plusy i minusy, ale zdecydowanie lepiej mi pod znanymi skrzydłami :) polecam stronę poświęconą franczyzie bankowej i pośrednikom finansowym: https://franczyzabanku.pl/

Ukraina. Import-eksport miesa swiezego i mrozonego. Handel wyrobami przemyslu drobiarsko-jajczarskiego. Chlodnia zakupie filety z kurczaka, mieso wieprzowe w poltuszach, elementach, pakowane oraz luzem. Ceny do uzgodnienia, negocjacji. Handel wyrobami przemyslu drobiarsko-jajczarskiego i miesnego. Mrozenie, chlodzenie, pakowanie produktow zywnosciowych. Do wynajecia 4 zl/m2 pomieszczenia, hale produkcyjno-magazynowe, przemyslowe, inwestycyjne w wysokim standardzie roznych wymiarow. Zajmujemy sie importem-eksportem miesa swiezego i mrozonego. Zapraszamy do wspolpracy producentow, hurtownikow, dystrybutorow z roznych krajow UE. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Ja prowadzę wraz z synem firmę budowlaną. Na szczęście nie narzekamy na brak pracy. Przez długi okres mieliśmy jednak problem ze znalezieniem dobrych fachowców. Znajomy polecił mi “wynajem pracowników” (tu mają coś takiego http://polandworkforce.com/leasing-pracowniczy/) i muszę powiedzieć, że sprawdza się taka opcja. W ogóle każdej dobrze zorganizowanej osobie polecam założenie własnej działalności.

Ukraina. Wegiel, 90 zl/tona + brykiety, 240 zl/tona. Wegiel drzewny, kamienny, brunatny. Oferujemy stala sprzedaz wegla brunatnego z kopalen EIC (60 tys.ton/mies.) frakcje do 300mm na warunkach FCA 90 zl/tona. Oraz brykiety weglowe pakowane siatka 30kg, nadajacy do spalania we wszystkich rodzajach piecow. Cena EXW 240 zl/tona. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Drewno opalowe, tartaczne, budowlane, wiezba dachowa, europalety, sklejki, parkiety, deski paletowe, pellety, brykiety, zrebki, zrzyny, kora drzewna, wegiel, torf, sloma, susz, soja, rzepak, slonecznik, olej itp. non-stop w okresie calego roku.Tanio Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net   Skype:IgorKijow

Prowadziłem firmę, praca po nawet 12 godz. Dochód w granicach 10 tys zł. Non stop robota. Obecnie też biznes ale w 'necie' robota tylko 1 godz. a zarobki te same.  [ a raczej z każdym miesiącem coraz wyższe ]  Tu oferta nawet dla leniwych, czysty dochód pasywny - http://zarabianieodzaraz.pl.tl/Expasset-%2C-biznes%2C-nauka.htm

Ukraina. Pasza granulowana w workach, premiksy zbilansowane 350 zl/tona, do negocjacji. Produkcja granulatu z pasz sypkich i biomasy. Skladniki: jeczmien, pszenzyto, kukurydza, otreby pszenne. Mieszanki objetosciowe soczyste, sianokiszonka pelnoporcjowa, melasa, karma dla zwierzat hodowlanych zywieniu bydla mlecznego. Dobre pokrycie 9,5 MJ/kg zapotrzebowania energetycznego, wapn calcium 0,50%, protein 16%, fosfor 0,50%. Koncentraty uzupelniajace wapna i zelaza, pasze tresciwe, fermowe w workach 10, 20, 25, 40kg dla trzody, bydla i drobiu. Wytwornia pasz oferuje karmy dla zwierzat, material siewny, nasiona, nawozy, produkty pochodzenia roslinnego, zwierzecego oraz mineralnego. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow 

Ja prowadzę własną działalność i wiem, że jedną z ważniejszych rzecz w biznesie jest posiadanie własnej strony internetowej. tanie strony dla mnieszych i większych przedsiębiorców widziała na stronie https://heronart.pl/tanie-strony-internetowe/ .Jeśli zdecydujesz się na taką stronę to zapłacisz około 600 zł netto, to jedna z lepszych cen na rynku jak za taki pakiet.

prowadzenie wlasnej firmy to niestety duże wyzwanie i często wiąże się z dodatkowymi obowiązakmi. Na szczęscie trafiłma na program, który pomaga się z tym uporać. Nazywa się CRM ( https://kamflex.pl/blog/69#cena-crm ) jest tani, dostosowany zarówno do małych jak i dużych firm, każdy może coś znaleźć dla siebie. A  dodatkowo co kwartał pojawiają się nowe funkcje. Słyszeliście o tym? MOże macie jakieś inne progarmy? Co polecacie? 

Ukraina. Meble, nierdzewka, nawiazemy wspolprace, otworzymy przedstawicielstwo. Producent wyrobow metalowych, ze stali i aluminium wedlug potrzeb zamawiajacych. Meble, stolarka, urzadzenia gastronomiczne, biurowe, motoryzacyjne, elementy, ramki, bariery drogowe, szafy, sejfy, wozki, kontenery, stoly przemyslowe. Na zamowienie nierdzewka, piecy do chleba, sprzet piekarniczy, rolniczy itp. Zajmujemy sie kompleksowa obrobka metali od projektowania przez ciecie, giecie, spawanie, malowanie, lakierowanie bram, altan, wyrobow z blachy, lekkich konstrukcji stalowych oraz produkcja metalowa krotkoseryjna. Otworzymy przedstawicielstwo na zasadzie franczyzy, warsztaty, 350 pracownikow, pomieszczenia techniczne o pow. ponad 20000m2. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow

Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania ścieżki biznesowej dla siebie. Obecnie pracuję na etacie w korporacji, ale delikatnie rzecz ujmując trochę mi się przejadło. Mam kilka swoich pomysłów, jednak postanowiłem zajrzeć m.in. na to forum aby znaleźć jakieś inspiracje bądź przestrogi.

Korzystał ktoś z Was z refinansowania kosztów poniesionych na zatrudnienie pracownika do 30 roku życia z UP? Jakieś minusy?

Ukraina. Brykiety RUF, Nestro, PiniKay 250 zl/tona + surowce do produkcji biopaliw. Tanio Kostka, walcy o dlugim czasie spalania z rozdrobnionego, wysuszonego drewna iglastego, lisciastego. Sprasowane pod wysokim cisnieniem z ekologicznych materialow opalowych wiorow i trocin. Sa biopaliwem znakomicie sprawdzajacym sie w ogrzewaniu pomieszczen poprzez spalanie w kominkach, piecach i kotlach. Wartosc opalowa 20,07 MJ/kg; wilgotnosc 5,8%; zawartosc popiolu 1,3%; gestosc 1,47 g/cm3. Wymiary 15*6*10cm; waga 0,84kg. Oferujemy takze surowce do produkcji biopaliw z przemyslu drzewnego zrebki, sciny, pyl, kora oraz rolniczej trzciny cukrowej, slonecznik, zboza, kukurudzy, slomy, siana. Nowe i uzywane maszyny, linie technologiczne, brykieciarki, suszarnie itp. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.),  E-mail: nieruchomosci@ukr.net  Skype:IgorKijow

Dnia 14.08.2017 o 00:27, jedrekm napisał:

Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania ścieżki biznesowej dla siebie. Obecnie pracuję na etacie w korporacji, ale delikatnie rzecz ujmując trochę mi się przejadło. Mam kilka swoich pomysłów, jednak postanowiłem zajrzeć m.in. na to forum aby znaleźć jakieś inspiracje bądź przestrogi.

Korzystał ktoś z Was z refinansowania kosztów poniesionych na zatrudnienie pracownika do 30 roku życia z UP? Jakieś minusy?

Wszystko zależy od tego jaki biznes będzie prowadzony. Jak masz chęci do pracy i rozwoju, to śmiało próbuj i nie daj się zniechęcić! Wszystko jest do przeskoczenia. Jak będziesz miał jakieś pytania, to daj mi znać na PW. Wymienimy się mailami i podyskutujemy :)

Dnia 23.08.2017 o 16:36, verdacon.net napisał:

Wszystko zależy od tego jaki biznes będzie prowadzony. Jak masz chęci do pracy i rozwoju, to śmiało próbuj i nie daj się zniechęcić! Wszystko jest do przeskoczenia. Jak będziesz miał jakieś pytania, to daj mi znać na PW. Wymienimy się mailami i podyskutujemy :)

OK :) w razie pytań skorzystam...