rosa

kasa fiskalna - problem z wyborem

Recommended Posts

Znajomy musi zakupić kasę fiskalną, ponieważ obiecałam mu pomoc przy tym zakupie musiałam przyjrzeć się jak wygląda ten rynek. Zdziwiło mnie, że w internecie na temat kas z kopią elektroniczną są głównie pozytywne opinie - jak się okazało pochodziły od producentów tychże kas... Popytaliśmy znajomych jakie mają opinie i już nie było tak kolorowo: awarie kart SD (zamiast dysku twardego wyposażone są wyłącznie w dysk przenośny); Urzędnik dostaje wszystkie informacje w tabelkach i z całego okresu, w którym trwał zapis na karcie, nawet z kilku lat (przy kasie która ma wyłącznie wydruki to maksymalnie 3 lata); kasa z kopią elektroniczną jest droższa od zwykłej - to tylko najbardziej rzucające się w oczy zastrzeżenia! Po dłuższym przeglądaniu stron natrafiliśmy z kolegą na tę stronę: [link usunięty] - jak się okazało nasze podejrzenia o przereklamowaniu tego produktu okazały się słuszne. Jeśli ktoś z Was zamierza kupić kasę to dobrze się zastanówcie co jest najlepsze dla Was i Waszej firmy - zwykła kasa z drukowanym paragonem czy z kopią elektroniczną?!

Gość Wiesiek

Szkoda, że tak późno to przeczytałem. Niestety już jakiś czas temu zakupiłem tę kasę z kopią elektroniczną paragonu :( i niestety wszystko w poście powyżej się zgadza - droższa i awaryjna kasa, do tego te wizyty pań z Urzędu Skarbowego! aż boje się pomyśleć, że zdarzy mi się jakiś błąd w rachunkowości - od razu go wykryją. Poza tym dopiero teraz powoli zaczynam zdawać sobie sprawę, że prawie każdy może szybko skopiować sobie informacje o mojej firmie.. Drugi raz bym jej nie kupił..

Szkoda, że tak późno to przeczytałem. Niestety już jakiś czas temu zakupiłem tę kasę z kopią elektroniczną paragonu :( i niestety wszystko w poście powyżej się zgadza - droższa i awaryjna kasa, do tego te wizyty pań z Urzędu Skarbowego! aż boje się pomyśleć, że zdarzy mi się jakiś błąd w rachunkowości - od razu go wykryją. Poza tym dopiero teraz powoli zaczynam zdawać sobie sprawę, że prawie każdy może szybko skopiować sobie informacje o mojej firmie.. Drugi raz bym jej nie kupił..

Niestety czasem jest tak, okazuje się dopiero po czasie jak już kupimy że coś jest trefne, dlatego ja chciałem się czegoś więcej dowiedzieć p kasach z kopią i ogólnie o kasach bo muszę kupić a o tych nowych słyszałem parę złych opinii a nie chciałbym popełnić błędu bo wiadomo że jaką kasę kupię taką będę musiał przez dłuższy czas używać. Mam nadzieję że jeszcze ktoś napisze w tym wątku to może się jeszcze czegoś dowiem.

aaa no i może coś podpowiecie jeszcze jaką kasę kupić najlepiej tzn jakiej firmy, ja bym wolał bez kopii elektronicznej bo zdaje mi się że jest prostsza i nie sprawia tyle problemów w obsłudze, a ja się nie znam na tych kartach pamięci, czy tam nośnikach jakby co to nawet nie będę widział co zrobić jak się zepsuje.

bardzo szeroki asortyment kas fiskalnych w swojej ofercie posiada profesjonalne centrum sprzedaży centrumkasiarzy.pl - zajrzyjcie na stronę, na pewno znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie

Jak już mamy kasę fiskalną, to warto jest się zastanowić nad wyborem najlepszego papieru do niej! Ja uzywam tylko tego od Jumpe, żeby moi klienci nie musieli się martwić o paragon i jego znisczenie.

dlatego zwykła http://www.amm.biz.pl/ jest najlepsza. Żadnych udziwnień, jest mniej rzeczy które mogą się popsuć i do tego nie są aż tak drogie. Zazwyczaj proste rozwiązania są najlepsze

ja osobiście kupiłem [link usunięty] od firmy FISKAS - doradzili mi jaką wybrać abym nie musiał dokładać do interesu - jestem w sumie bardzo zadowolony :)

Warto jest wybrać dobrą firmę z przedstawicielem. Tak aby mogli do nas przyjechać, pokazać nam jak obsługuje się kasę ( niby jest to proste urządzenie ale jeśli zrobimy błąd to zawsze może skutkować nieprzyjemnościami .Gdy coś przegapimy i na przykład nie wbije się nam w kasę...).

Sama jestem z Olsztyna, jeśli kogoś zainteresuje gdzie warto jest zamawiać kasę fiskalną w Warmińsko-Mazurskim to polecam tę firmę:

http://www.kasy-fiskalne.olsztyn.pl/

Przyjadą, wszystko podłączą , skonfigurują. Dokładnie powiedzą jak wszystko obsługiwać.

Nie jest to urządzenie typu rtv albo agd. Jeśli zamawiasz w sieci nie dostajesz porządnego serwisu a jest to przecież podstawa !

Ja kupowałam kasę fiskalną za pośrednictwem biura usług informatycznych [link usunięty] i bardzo cenię sobie wspópracę z nimi. Naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

Jeśli nadal szukasz kasy fiskalnej to looknij na http://sklep.kotrak.pl/ Widziałam, że mają bardzo duzy wybór. Ja planuje zakup drukarki fiskalnej do sklepu internetowego, kasa nie jest mi potrzebna.

Szukasz dalej kasy fiskalnej? Warto sprawdzić oferte firmy: https://www.dlahandlu24.pl/ , mają najlepsze kasy fiskalne na rynku, do tego konkurencyjne ceny i miła obsługe. Sam korzystam z ich usług od 3 lat i jestem w 100 % zadowolony.

Myślę, że jeśli kupujemy kasę fiskalną, to warto rozważyć także terminal, który pozwoli klientom zapomnieć o kartach http://multikart.pl/ z doładowaniami do telefonów. Dzięki temu zrobią to w szybki i bezpieczny sposób, a Wy zyskacie dodatkowy dochód.

Warto się pospieszyć z wyborem, bo nie wiem do kiedy Urząd Skarbowy będzie dawał ulgę na zakup kasy fiskalnej. Więcej na ten temat można się dowiedzieć tutaj http://aty.pl/ulga-na-zakup-kasy-fiskalnej-wszystko-co-powinienes-o-niej-wiedziec/ . Serwis ekonomiczny A TY? zawiera wiele cennych porad za zakresu podatków i księgowości.

Nie piszcie takich rzeczy o kasach z elektroniczną kopią, bo moja żona później takie rzeczy czyta i się stresuje :D A mamy taką już od ponad roku i żadnych problemów które tutaj piszecie nie mieliśmy ;) Ale kupiliśmy porządną kasę w Procash, nie było do tej pory żadnej awarii (a nawet jakby miało się coś stać, to zdecydowaliśmy się na serwis 24h)

Zaglądaliście już tutaj http://kasawfirmie.pl ? Mają tam ogromny wybór kas fiskalnych oraz drukarek. Są tam różne marki i modele, więc jest z czego wybierać. Poza tym sklep cenowo wypada ok na tle konkurencji. Warto tam zrobić zakupy.

To ja Ci doradzę, że najlepiej wybrać taką kasę, która będzie idealnie pasowała do Twojego biznesu. Przecież nie musisz zbędnie przepłacać. Zajrzyj na http://www.kasiarze.pl/urodziny-fpc/ i sam określ, co będzie dla Ciebie najlepsze. Myślę, że znajdziesz idealne rozwiązanie dla Ciebie.

czy ktoś z was robił zakupy np tu http://www.kasiarze.pl/sklep/ poszukuje małej mobilnej kasy fiskalnej tak do 1300 zł-1500 zł nie chce przepłacać bo aż takich obrotów miesięcznych nie mam, żeby szatać kasa na prawo i lewo. Jestem fryzjerką i często dojeżdżam do klienta, dlatego potrzebuję czegoś małego i poręcznego.

Osobiście polecam zainwestować w system POS. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie niz kasa fiskalna i ma więcej opcji. Sama korzystam z [link usunięty] i jestem bardzo zadowolona. Jak dla mnie to najlepszy producent POS na rynku :)

Kasa fiskalna kasą, ale jakie oprogramowanie w sklepie macie? Czytam na ten temat tutaj - 

http://jantar.pl/branze/handel/oprogramowanie/jantar-retail-management-system/ , ktoś z Was zna tę firmę? Jak oceniacie ich oprogramowania? Są okej?

Ja też stoję przed podobnym wyborem. Od połowy maja otwieram sklep (informatyczny) i zastanawiam się, czy warto zainwestować w porządną kasę, czy też kupić jakąś tańszą, a jak się zepsuje, to kupić inną?
Ponad 2100 kosztuje kasa Novitus Next - [link usunięty]

Poczytałem specyfikacje, opinie, jest to prawdziwy kombajn...
Ale już za 1000 zł możemy mieć coś z Elzabu, np.
[link usunięty]

Czy ktoś może mi doradzić? Na początku zamierzam wystawiać max 10 paragonów dziennie, ale wraz z większą liczbą Klientów, kasa może być bardziej używana... :-)

Nie wiem, czy kasa fiskalna to dobry wybór. Lepszym chyba będzie system POS. Na rynku jest wiele oprogramowań POS, ktoś już wcześniej wspominał o Gastro i z tego co słyszałem, to dobry program.

A jeśli chodzi o sprzęt, który będzie potrzebny (czyt. terminale, czytnik kodów kreskowych czy monitory), to warto wybrać firmę Posiflex. Tu linki dla zainteresowanych:

[link usunięty]

[link usunięty]

[link usunięty]