Zaloguj się, aby obserwować  
firmowiec

Kurierzy godni zaufania

Recommended Posts

Potrzebuję współpracować z firmą kurierską, ale wciąż zastanawiam się której mam zaufać i się jej 'oddać'. Raz bardzo zawiodłem się na UPS kiedy nie doszła zamówiona przeze mnie paczka dlatego mam duży uraz. Ponadto myślę o Schenkerze, z którym miałem raz styczności byłem zadowolony. Negatywne opinie słyszałem o GLS, dlatego ta firma odpada na starcie.

najbliżej mi chyba do Schenkera, chyba,m że ktoś udowodni mi wyższośc UPSa albo innej firmy.

Ja zwykle korzystam z UPSa i jestem bardzo zadowolony. Pocztex też jest ok. Te dwie firmy stosowane na przemian jeszcze mnie nie zawiodły. W zasadzie nie korzystałem z innych kurierów, bo i po co, skoro Ci sprawdzają się doskonale? ;)

Na czym polegał Twój problem z UPSem? Jeszcze nie spotkałem się, żeby ktoś na nich narzekał ;)

Z UPSem było tak, że zakładałem produkt z jednego ze sklepów internetowych i przesyłka nie doszła. Mimo dziesiątki telefonów nikt nie wiedział nic, a potem jeszcze dostałem bana na stronie sklepu, że nie odebrałem przesyłki. To było bardzo nie w porządku i od tej pory wolę Pocztę Polską, mimo, że nie są jacyś specjalnie szybcy, to chociaż paczki dochodzą.

No a ostatnio Schenker, więc chyba na nich się zdecyduję.

Ja zawsze, od samego początku mam problemy z kurieram. Nie wiem z czego to wynika, ale po prostu zawsze łatwiej było mi korzystać z Poczty Polskiej. UPS mnie zraził tym, że strasznie wszystko opóźniał, a DHL, że mój produkt przyszedł wymiętolony, jakby nim rzucali i wciskali do bagażnika pełnego produktów, gdzie nic już nie mogo się zmieścić :)

O Schenkerze nie słyszałem, tzn nigdy nie korzystałem, więc sie nie wypowiem...

W takim razie jestem coraz bliższy wyboru Schenkera. Wczoraj w sieci spędziłem troche czasu szukając opinii o tym kurierze i słyszałem wiele pochwał, które zdecydowanie pokrywały narzekania. A o UPSie wiele niedobrego się naczytałem. Niby największa firma, ale z profesjonalizmem u niej chyba nie zawsze najlepiej ;)

Nie wiem dlaczego narzekacie na UPS - ja zawsze mam jak najlepsze doświadczenia związane z tą firmą. Wszystko szybko i solidnie, bez zbędnego gadania. Zupełnie odwrotnie niż Poczta Polska, która potrafi przyprawić o spory ból głowy ;)

Ja za to preferuję Pocztę Polską. jeszcze się nie zawiodłem, mimo złowrogich głosów. Dla mnie Poczta Polska to solidnośc i szybkie dostawy. A kurierzy są drożsi i ak widzicie - nie zawsze skuteczni ;)

Wysyłam rzadko, cześciej otrzymuje wysyłki i jeszcze nigdy nie miałem NAJMNIEJSZYCH problemów z czasem czy jakością przysłanego towaru. Wg. mnie narzekanie na Pocztę Polską to głównie moda i stereotyp niż rzetelna krytyka. Często zamawiam nawet w okresach przedświątecznych i zawsze jest na czas.

Popieram tradycjonalistę, a jednocześnie nie mogę powiedzieć złego słowa na UPS. Częściej co prawda korzystam z tego pierwszego, ale i kuriera zdarza mi się gdzieś pognać i nie mam żadnych problemów z przesyłkami. Póki co nic tragicznego mnie nie spotkało, oby tak dalej ;)

A ja powiem, że UPS to najlepszy kurier jaki w Polsce istnieje. Korzystać z usług tej firmy to czysta przyjemnośc i nie wiem, jak możecie na niego narzekać. Wszystko błyskawicznie, w miarę tanio i profesjonalnie.

u mnie z UPS bez problemu, nie jedna paczka dochodziła na czas i bez żadnych uszkodzeń

DHL - najczęściej także bez żadnych problemów. Inne, póki co nie przypominam sobie żebym z innych korzystał. Poczta Polska traci monopol i na moje to fascynująca rzecz, niech rozwijają się firmy kurierskie.

UPS to fest wielka zadyma, przywieźli mi kiedyś zamówienie po 2 tygodniach. Aukcja jasno mówiła, że maks 48 godzin od zamówienia. No ale cóż firma kurierska zepsuła całą radość zakupów online. Nie to co DHL, od roku już polegam tylko na nich, opyla się jak nie wiem co.

Korzystam z usług 'prywatnego' kuriera, więc nie mogę narzekać i wszystko jest bardzo szybko. Swojego czasu tylko Poczta, później tylko UPS, ale zarówno jedno jak i drugie nie sprawiało mi wielkiej satysfakcji. Który jest najlepszy? Nie ma ;)

Ja korzystam z Poczty Polskiej i jak narazie wszystko dobrze. Paczki dochodzą na czas i nie ma problemów. Najlepiej to dodatkowo można paczke ubezpieczyc, koszt nie wielki a w razie sytuacji konfliktowych można dostać odszkodowanie. Kurierzy jak dla mnie jeszcze są za drodzy choć Poczta Polska chyba już nie długo ich dogoni ze swoimi cennami.

powiem tak z UPS-a korzystałam i tak jak kilka osób już wspominało zawiodłam się bo paczka dotarła po 2 tygodniach i to w niezbyt ciekawym stanie. DHL według mnie jest bardzo profesjonalną firmą kurierską jeszcze nigdy się nie zawiodłam a paczki wysyłam i dostaje bardzo często dotsaje nawet z USA i są w czasie odpowiednim. Mogę polecić jeszcze firmę kurierską Riders spelniają wszystie wymagania i są bardzo rzetelni....

Witam

Mam pytanie, mam zamiar sprzedawać na allegro. Jak lepiej wysyłać towar Pocztą Polską, która jak wiadomo nie cieszy się dobrą opinią czy kurierem. Jak wygląda taka współpraca z kurierami. Czy trzeba podpisać jakąś umowe zaznaczam że będę wysyłał często towar, gdyż chcę założyć sklep i mam nadzieje, że będe mieć klientów.

Dzięki za odpowiedzi

Zakłądając że będziesz sprzedawał dużą ilość towaru w miesiącu to lepiej podpisać umowe z firmą kurierską. Z pocztą polską bym nie zaryzykowała. Jeżeli chodzi o firme to trudno powiedziec, która jest najlepsza każdej bowiem zdarzają się wpadki wkońcu pracują tam tylko ludzie. Najlepiej zajrzyj na ich strony i wybierz tą, która będzie miała najkorzystniejsze cenny dla Ciebie.

UPS odradzam - np. rok temu zgubi mi 6 palet z towarem:) przez tydzień nie wiedzieli gdzie są. Niestety nie poinformowali mnie o tym fakcie, dopiero odbiorca do mnie zadzwonił i poinformował że nie ma palet. Niski poziom obsługi klienta.

słyszałem ze DHL jest lepszy. Na terenie Wawy polecam Ridersów.

UPS odradzam - np. rok temu zgubi mi 6 palet z towarem:) przez tydzień nie wiedzieli gdzie są. Niestety nie poinformowali mnie o tym fakcie, dopiero odbiorca do mnie zadzwonił i poinformował że nie ma palet. Niski poziom obsługi klienta.

słyszałem ze DHL jest lepszy. Na terenie Wawy polecam Ridersów.

No fakt sytuacja nie zbyt przyjemna, a jak wyglądała procedura reklamacji? robili jakieś problemy i najważniejsze zapłacili Tobie jakieś odszkodowanie za straty?

Tylko nie korzystajcie z "Siódemki" -moj maż czekał dwie doby na przesyłkę nadaną z innego miasta jako pilna i w zasadzie trzeciego dnia rano musiał sam pojechać do ich sortowni bo przesyłka , która miała być do 24 godzin na miejscu wędrowała trzy doby. Nie usłyszał nawet przepraszam za złą usługę.