Sammy

Reklama na samochodzie

Recommended Posts

Tak się zastanawiam - reklama mobilna - czy jadąc np. do pracy zwracacie uwagę na reklamy naklejone na samochodach? Bo ja jak idę pieszo, to zwracam, a jak jadę, to wolę się skupić na drodze. Pada zatem pytanie - czy reklama na samochodzie na sens? Bo wg mnie starczy już, że są rekl. przy drogach, telebimy, na plandekach czy billboardach.... ech

Powiem szczerze, że reklamy samochodowe często zawierają za dużo informacji i wtedy to chyba sensu nie ma. Logo, nazwa firmy, ewentualnie adres strony wystarczą, wtedy jest szansa, że rzuci się w oczy. Na spróbowanie najlepiej magnetyczne, bo nie ma problemu z drapaniem potem :rolleyes:

taka reklama ma sens. bo i tak jeździsz a przy okazji coś reklamujesz.

U mnie pod domem stoi reklama jakiegoś obozu nurkowego - ładna i efektowna. Choć się tym nie interesuję z ciekawości zajrzałem na ich stronę.

Są też sposoby, aby kupić małą przyczepkę i z nią jeździć, ale przy autach dostawczych to się nie sprawdzi.

Myślę, że reklama na samochodzie ma sens, o ile nie jest przesadzona. Jeżeli będzie fajnie komponowała się z kolorem auta to jak najbardziej. Ponadto jeżeli już to jest np. auto firmowe to warto podać adres, albo stronę internetową i logo. Ludzie przechodząc nawet obok takiego auta na parkingu popatrzą i niektórzy mogą się zainteresować.

Cześć

Reklama na aucie -czemu nie? Ale zrób reklamę, któa naprawdę przyciąga wzrok. Niech tylko telefon będzie podany w widocznym miejscu, reszta jest mniej ważna. Nawet nie musisz nadmiernie eksponować nazwy firmy. Potencjalny Klient, bardziej interesuje się tym co sprzedajesz, niż tym że robi to firma x, y, czy z.

Jeśli oferujesz, jak ktoś napisał, obozy płetwonurkowe - zrób ładnego płetwonurka na pół auta, gdzie doskonale widać cały sprzet do nurkowania, który nurek ma na sobie. A dodatkowo w widocznym miejscu podaj miejsca gdzie uczycie nurkowac:

np. coś w stylu:

"Mazury, Słowacja, a nawet Costa Brava! Naucz się nurkowac bezpiecznie!"

Slogan reklamowy jest wazniejszy od nazwy firmy, jej adresu. Tego zainteresowany dowie sie gdy już zadzwoni do Ciebie.

Czasu na drodze jest niewiele. Musisz uchwycić uwagę przechodnia, przejeżdżającego maksymalnie skutecznie. Pomyśl, co jest najważniejsze w danym , Twoim biznesie. Bo dla mnie w przytoczonym nurkowaniu najwazniejsze byłoby bezpieczeńśtwo i profesjonalizm firmy.

Czyli ładny rysunek, chwytliwy slogan reklamowy, wyłuszczający korzyści Klienta i telefon w widocznym miejscu.

Zainteresowanie czyichś oczu masz gwarantowane. Chociazby stojąc w korku, czy na światłach .... :)

Właśnie, nie może być za dużo informacji. Najważniejsze to sloga, stronka i telefon. Reszta to grafika - i tak nikt przez te klika sekund nie skupi się przecież na niczym więcej. Mój znajomy postanowił właśnie w taki sposób reklamować swoja firmę - reklama miała sens ale... gdy chciał ją zmienić na nową, musiał zdzierać ją razem z lakierem. .. Wtedy to już jego auto nie wyglądało zbytnio reprezentacyjnie... ;/

Właśnie tego się obawiam...

Właśnie, nie może być za dużo informacji. Najważniejsze to sloga, stronka i telefon. Reszta to grafika - i tak nikt przez te klika sekund nie skupi się przecież na niczym więcej. Mój znajomy postanowił właśnie w taki sposób reklamować swoja firmę - reklama miała sens ale... gdy chciał ją zmienić na nową, musiał zdzierać ją razem z lakierem. .. Wtedy to już jego auto nie wyglądało zbytnio reprezentacyjnie... ;/

Zgadza się, zdzieranie jest tragiczne. Gdyby ktoś teraz szukał, to z tego co się orientuję, dobra cena jets tu: [link usunięty]

ja ostatnio na Wildzie mijałam samochód z taką magnetyczną naklejką. W porównaniu do zwykłych naklejek wygląda to bardzo fajnie. Nie ma żadnych bąbelków z powietrzem, a ją samą można nakleić wedle uznania i jak się ma kaprys to przyczepić inaczej :)

jak taka reklama jest konkretna i zawiera tylko najpotrzebniejsze informacje to jak najbardziej się opłaca ;) ja z okien autobusu dosyć często tak sobie oglądam różnego rodzaju reklamy na autach ;)

ja też mam reklamę magnetyczną na samochodzie osobowym.. ale przy wyborze zwaracajcie uwagę, czy ma dobry magnez.... wcześniej kupiliśmy tańszą (żeby oszczędzić:P) i okazało się, że przy prędkości 120 km/h reklama się odkleiła ;/ .... kolejnym razem kupiliśmy droższą :D, ale z leprzym magnezem :)

Reklama na aucie to fajna sprawa ale musi sama reklama być dobra i najlepiej gdy samochód też przyciaga wzrok. Wtedy to nawet głupi pasek na tablicy rejestracyjnej może efektywnie coś reklamować.

Gdy ktoś ma większy budżet i super auto to nawet dobrze jest pomyśleć o oklejeniu samochodu fajną reklamą - jak będzie wszystko zrobione ze smakiem to i reklama będzie spełniała zadanie i sam samochód będzie nadal równie atrakcyjnie wyglądał.

Duży koszt takiej reklamy tygodniowo, miesięcznie???

Koszt miesięcznie nie wiem, ale wiem, że robia coś takiego w Katowicach http://fashioncar.pl/index.php

oklejanie całego auta 2000zł

zazwyczaj sobie firmy biora na swoje auta wtedy bez ryzyka

Ja na reklamy samochodowe zwracam uwagę, nawet jadąc obok/ stojąc oboka takiego auta na światłach itd. Sam dużo jeżdże, bo moja praca tego wymaga, zastanawiam się, czy nie zgłosić się i nie dorabiać sobie w taki sposób, tylko ważne, żeby te naklejki reklamowe nie uszkodziły lakieru, warto zgłosić się do dobrej firmy, ja pytałem o oklejanie tu [link usunięty] , ale oni działają tylko na Łódź chyba.

ja zwaracam uwage i na moim samochodzie też jest reklama na samochód :P jest na całym aucie ale pomaga mi to zdobyć klientów. reklama ne kosztowała nawet dużo i nie psuje lakieru. Samochodzik będzie piękny cały czas. Zachęcam wszystkich do kupienia . [link usunięty] to super plan na reklame! :)

Moim zdaniem reklama taka bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Nie jest to drogie ponieważ zamówienie takich naklejek kosztuje bardzo niewiele, z drugiej strony wiele osob zwróci na to swoją uwagę. Szczególnie jeśli sporo jeździmy w ciągu dnia po mieście.

Ja jakiś czas temu zamawiałem komplet takich naklejek. Kupowaliśmy tutaj: https://www.naklejki-sangraf.pl/ - mają tam dobre ceny.

Reklama na samochodzie w formie naklejki to całkiem dobry pomysł i z pewności tani, choć koszt zależy od tego jakiej jakości naklejki zamówimy. Tutaj http://www.enaklejki.com/pl/naklejki-na-samochody mają spory wybór naklejek, w tym na samochód.

Oklejenie samochodu firmowego to podstawa. Mając duży budżet można okleić go całego łącznie z szybami . A w opcji ekonomicznej wykleja sie samochód częściowo. Można też swój samochód osobowy okleić niewielkimi reklamami na folii magnetycznej i po pracy po prostu schować reklamę do bagażnika:D

Producenci reklam wielkoformatowych mają najtaniej i jeśli siedzą w branży minimum 15 lat to maja pojęcie jak przygotować taki projekt i które folie użyć aby lakier samochodu był dodatkowo zabezpieczony a przy jego demontażu nic się nie uszkodzi. Warto skorzystać z usług profesjonalistów aby reklama była bezpieczna i trwała na minimum kilka lat. W Krakowie zapraszam do kontaktu z załoga naszej drukarni : www.maxtom.com.pl

Zgadzam się, my także mamy obklejony samochód i do tego plandekę na dostawczaku. To taka podstawa w reklamowaniu swojej firmy. Obklejaliśmy w [link usunięty] Solidnie zrobili.

Dla mnie tego typu reklama to dodatek. Jeśli mamy służbowe samochody, na pewno warto je okleić. Wydawanie pieniędzy na oklejanie zewnętrznych samochodów to jak dla mnie przesada.

Z drugiej strony najskuteczniejsze chyba i tak są gadżety reklamowe. Warto zainwestować w te nowoczesne, takie jak np. pendrive z nadrukiem: http://www.polastudio.pl/oferta/gadzety-reklamowe/pendrive-pamieci-usb.html . Klienci na pewno to docenią.

A czy później taką naklejkę można łatwo odkleić? Tak, aby zdjąć reklamę, aby nie było później z tym większego problemu?

Wszystko w zasadzie zależy od tego jaka jest to naklejka. Jak ktoś totalnie spartoli robotę to nic dziwnego,ze trudno jest to odkleić. Są jednak specjalne naklejki specjalnie dedykowane do samochodów Które jednoczęsnie dobrze się trzymają oraz które łatwo jest potem odkleić i nie wymaga to specjalnego czyszczenia.

Proponuję na przykład skonaktowac się z nimi:

http://www.grupafolflex.pl/

Maja spory wybor tego typu reklamy.