Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz111

Bar szybkiej obsługi - warto?

Recommended Posts

Witam forumowiczów :)

Mieszkam w dość dużym mieście (około 50 tyś mieszkańców) i wpadłem na dobry wg. mnie biznes. Otóż chcę otworzyć bar szybkiej obsługi (coś jak fast food) dla podróżników i miejscowych. Z zawodu jestem kucharzem i gotowałbym posiłki wraz ze wspólnikiem. Sami byśmy się zajmowali wszystkim, łącznie ze sprzątaniem. W naszym mieście nie ma restauracji MCDonald's i ogólnie miasto jest ubogie w restauracje i tego typu punkty. Jak uważacie - jest szansa, by się udało? ;)

A gdzie chcesz ulokować ten bar? Bo jeśli gdzieś na przedmieściach, to zdajesz sobie sprawę, że nie będzie to dobry pomysł? ;)

Najlepiej usadowić go gdzieś blisko ruchliwej drogi, gdzie podróżnicy często mają myśli o tym, że chętnie zatrzymali by się coś przekąsić. Jeśli zadbasz o odpowiednią reklamę, to czemu nie - fast foody zawsze będą się cieszyć dobrą popularnością.

Tak własnie che zrobić, do tego mam zamiar otworzyc coś na wzór McDrive'a, czyli będę obsługiwał kierowców bezpośrednio przy okienku. Co do reklamy - z tym nie powinno byc problemu. Akurat wiem, że ludzie w moim mieście chętnie widzieli by coś takiego w naszym mieście, dlatego tym bardziej ten pomysł wydaje mi się być dobry :)

niewątpliwie ważna będzie reklama na trasie dla kierowców i czytelny wygląd obiektu, ostatnio trochę jeżdżę po Polsce i zatrzymuję się tylko w miejscach, które znam, bądź których się spodziewam (z reklam na trasie), nie zawracam, nie hamuję gwałtownie, nie zwalniam by wypatrywać

powiem szczerze, że mi to nawet często brakuje takich fast foodów na trasie, a jak już się jakiś znajdzie, to trzeba wystać swoje w kolejce, powodzenia! :]

oczywiście, baner będzie duży, na jakieś kilkadziesiąt metrów, nie ma bata ;)

Cieszy mnie to, że jako kierowca poszukujesz fast foodów, znaczy, że jest Was więcej ;)

Z tym Mc Drivem to genialny pomysł, sam już na to kiedyś wpadłem i dziwiłem się dlaczego to nie powstało w innych fast foodach. Też jestem kierowcą i niestety zawsze wybieram MC ze względu na wygodę. Jeśli niema konkurencji w postaci MC to ja bym zaryzykował.

Witam forumowiczów :)

Z zawodu jestem kucharzem i gotowałbym posiłki wraz ze wspólnikiem. Sami byśmy się zajmowali wszystkim, łącznie ze sprzątaniem.

Jesteś pewien? Fast food przy ruchliwej drodze połączony z daniami z okienka?

Pozdrawiam.

A co w tym dziwnego? ;)

W sumie nic, tylko wydaje mi się że nie obrobicie tego we dwójkę, chociażby za względu na godziny otwarcia.

Pozdrawiam.

Ja też w trakcie podróży skorzystałabym z takiego baru nic tylko drogie restauracje lub MCDonald's do wyboru. Szczerze ani jedo i drugie mi nie pasuje człowiek ma ochote zjeść porządnego hamburgera bądż kebaba a tu nic. Taki bar przy ruchliwej drodze byłby więc bardzo dobry głodny podróżnik z radością skorzysta ;)

Gość rgp

We dwóch FastFooda ("szybkie jedzienie") raczej nie zrobicie ;)... ale czuję, że będzie mi bardziej smakować :). Powodzenia

Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj https://mmgastro.pl/kategoria/produkty/26,przybory-kuchenne-i-drobny-sprzet . Są tam dostępne przybory kuchenne oraz drobny sprzęt, który przyda się w każdym lokalu gastronomicznym. Poza tym plusem jest to, że można tam zrobić naprawdę kompleksowe zakupy.

Myślę, że warto otworzyć tego typu biznes. Najważniejsze, aby zaopatrzyć się w sprzęt najwyższej jakości, gdyż ma on znaczny wpływ na smak przygotowywanych przez nas potraw. Tego typu sprzęt można znaleźć chociażby pod adresem: https://mmgastro.pl/

Jeśli będziesz podawać smaczne, domowe jedzenie, tak jak napisał arekmozer, to pomysł okaże się sukcesem. W ogóle otwierając bar szybkiej obsługi pomyśl o dobrym systemie przywoławczym. Dzięki temu zapewnisz gościom obsługę na wysokim poziomie, a przy okazji unikniesz sytuacji donośnego wzywania po odbiór dania. U mnie w pracy korzystamy z LRS -  [link usunięty]  - i muszę przyznać, że to naprawdę dobry system przywoławczy.

Dobrą opcją na zareklamowanie baru są różnego rodzaju tacki, podstawki pod piwo i inne gadżety reklamowe. Takie gadżety reklamowe można dostać u http://www.noex.com.pl Firma ta zajmuje się produkcją takich rzeczy, warto skorzystać z jej usług.

Fast Foody są chyba najpopularniejszymi restauracjami, więc warto w nie zainwestować. Jeżeli się na to zdecydujecie to polecam wam zajrzeć na stronę http://www.abcpak.pl Znajdziecie tam tacki i talerzyki jednorazowego użytku, które w barze szybkiej obsługi są niezbędne.