NarzeczonaFranka

Czy imprezy integracyjne są potrzebne?

Recommended Posts

Myślę, że są potrzebne i ważne. Dzięki nim pracownicy poznają siebie nawzajem - troszkę od innej strony. Jednakże moim skromnym zdaniem warto przemyśleć przebieg imprezy, a nie liczyć na to, że wszyscy się napiją i jakoś to będzie. Dobrym rozwiązaniem jest zakup bum bum rurek. Te plastikowe rurki można wykorzsytać na wiele sposobów do różnych zabaw. Mogą więc towarzyszyć nam na każdej takiej imprezie. Na YT są filmiki z wesela oraz zabawy z dziećmi, które świetnie sprawdzają się również wśród dorosłych :)

Polscy pracodawcy muszą się jeszcze wiele nauczyć, m.in. tego, że inwestowanie pieniędzy w pracowników się zwraca, bo pracują chętniej i z większym zaangażowaniem. Może się kiedyś nauczą...

Polscy pracodawcy muszą się jeszcze wiele nauczyć, m.in. tego, że inwestowanie pieniędzy w pracowników się zwraca, bo pracują chętniej i z większym zaangażowaniem. Może się kiedyś nauczą...

Zgadzam się, u nas jest jeszcze inna mentalność ale powoli się to zmienia, na szczęście ;)

Tutaj macie rację, ale do tego najpierw trzeba mieć odpowiednią kadrę, a z tym są przecież spore problemy.

Ale zasada jest taka, że pracownik pod dobrze zrealizowanej integracji rzeczywiście inaczej będzie podchodził do pracowników i pracy w firmie. Przynajmniej u nas to widać.

Na pewno imprezy integracyjne nie są niezbędne, ale jednak działają pozytywnie na pracowników i atmosferę w pracy - a to ma swoją wartość.

Jeżeli firma ma odpowiedni fundusz to warto wygospodarować z niego pieniądze właśnie na taką imprezę.

Imprezy integracyjne są jak najbardziej potrzebne. Ale jak już wspomniano kręgle to słaba rozrywka. U mnie ostatnio było wyjście do Exit roomu. Jak graliście w gry przeglądarkowe Exit the room to takie coś, tyle, że na żywo.

Zabawa przednia, potem jakieś piwka i team bardziej zżyty.

Nie trafiamy w przypadkowe miejsce - chcemy się dobrze bawić i móc zapamiętać te wypady.

Przy okazji udaje się tematy załatwiać po sensownych cenach, a głównie o to nam chodzi.

Myślę, że są bo rozładowywują trochę pracowników z codziennych stresów, atmosfera podczas takich spotkań zazwyczaj jest luźna i przyjemna więc i ludzie mogą się lepiej poznać. Zależy też jaką firmę się prowadzi bo inną imprezę zorganizuję dla pań pracujących za biurkiem a inną dla mężczyzn pracujących na produkcji-to też trzeba mieć na uwadze. Taka moja sugestia.

W mojej firmie w zorganizowaniu imprez integracyjnych pomagał 4mat, oni załatwiali wszystkie formalności, znajdywali miejsce i zapewniali taki atrakcje, żeby wszyscy rzeczywiście się bawili a nie stali pod ścianą z kubkiem w ręku. Dużo oczywiście zależy od firmy, ale nie wierzę że są takie, gdzie zorganizowanie takiego eventu jest niemożliwe.

Jest opcja na niepogodę, bo biegać z karabinami na kulki, po deszczu i błocie, nie każdemu się chce. Każda itegracja ma sens, nawet te 2 dni.

Są firmy które to rozumieją i inwestują w integrację pracowników - bo wiedzą, że lepsza atmosfera w pracy to bardziej wydajna praca. Inni pracodawcy uważają natomiast, że faktycznie to zbędny wydatek - i praca nie jest po to aby się w niej bawić. Odsyłam pod tego linka http://www.praca-sucha.pl/porady-dla-praco...chwilowe-trendy w którym autor prezentuje korzyści płynące z imprez integracyjnych.

Ja nie jestem fanką takich imprez. Jeżeli ze znajomymi z pracy chcę się spotkać po pracy to nie potrzebuję do tego imprezy pracowniczej. Co innego pracownicze wigilie i tego typu sprawy.

Oczywiście są potrzebne - pomagają fajne relacje między współpracownikami budować.

Myśmy kiedyś bylu na fajnej imprezie pod stolicą i było super - od razu się kontakty w grupie poprawiły, a po paintballu jak wrócilismy do hotelu (http://www.bwfelix.pl/) to pół nocy jeszcze przegadane - nie służbowo:)

Ciężko jest powiedzieć czy faktycznie takie wyjazdy są przydatne. Najgorzej jest w sytuacjach, gdy pracownicy za bardzo nie chcą jechać, ale po protu z musu muszą odbębnić tego typu wyjazd. To jest po prostu bez sensu. Dlatego tak istotne jest to, aby ją ciekawie zorganizować. W tym tekście przedstawiono jak może wyglądać ciekawa impreza tematyczna w ramach takiego wyjazdu, który na pewno zainteresuje pracowników.

Oczywiście, że są - tylko muszą być atrakcyjne. Raz, że budujesz w ten sposób pozytywny wizerunek firmy, a dwa - ludzie inaczej na siebie patrzą. No i kiedy szefowie fundneli nam pobyt w Zielonej Polanie w Bieszczadach, to sami inaczej do nich podchodziliśmy, bo miejsce faktycznie fantastyczne!

jak najbardziej. Wyjazdy integracyjne jeśli są dobrze zorganizowane przynosza bardzo wiele dorbego firmie :) zintegrowani pracownicy lepiej pracują, lepiej współpracują ;) wiem z doświadczenia :) byłam kiedyś na wyjezdzie organizowanym przez dział kadr, który kompletnie nic nie dał, a później byłam z agencją power. I to była integracja. Wspólpraca, zabawa, kupa śmiechu i wspomnień. I naprawde na tym polega integracja i takie imprezy sa bardzo potrzebne ;)

Istotne jest tylko miejsce, a nie organizator, tj. jakie atrakcje to miejsce zapewnia. No właśnie - jeśli na miejscu do dyspozycji jest mnóstwo zabawy i atrakcji, to warto z tego korzystać, wiadomo. Integracja musi być pełna atrakcji, nie może być przepełniona nudą!

Imprezy i wyjazdy integracyjne to domena dużych kjkorporacji i firmw mniejszych przedsiębiorstwach raczej się tego nie spotyka ponieaz jest to spory wydatek.,a pieniądze lepiej pzreznaczyć na kursy i premie motywacyjne dla pracowników.

już gdzieś tu chyba to pisałam, że premie dla pracowników są motywujące tylko w pewnych okolicznościach. Oczywiście Jan zarabiający 1200 zł ucieszy się bardzo z dodatkowego 1000. Ale Krzysztof zarabiający 12000 to już ten 1000 mu różnicy nie robi i trzeba inaczej motywowac. I takei wyjazdy integracyjne czy motywacyjne to własnie fajna opcja. My z wspólpracy z agencją power jesteśmy bardzo zadowoleni. Jak integracja to integracja. Mało, że świetne miejsce, ludzie też są w porządku, to jeszcze super atrakcje. U nas się to świetnie sprawdza