Zaloguj się, aby obserwować  
drzewko

Mobilna myjnia parowa

Recommended Posts

Witam forumowiczów, zainteresował mnie pomysł na biznes jakim jest mobilna myjnia parowa.

Jest to ciekawa alternatywa dla myjni wodnych czy tunelowych.

Mieszkam w 15tys mieście na wschodzie Polski. Jest tu jedna myjnia tunelowa(rzadko używana), 3-stanowiska myjni bezdotykowej wodnej(częściej używana) oraz jedna myjka na stacji paliw (również rzadko używana).

W mieście jest bardzo dużo samochodów i czasem widzę kolejki w myjniach. Jest tutaj spore osiedle domów jednorodzinnych.

Zaletą myjni parowej jest między innymi jej mobilność, więc mógłbym sprzedawać swoje usługi w każdym miejscu.

Kolejną zaletą jest brak ścieków - podłoże pod samochodem jest suche. Nie potrzeba więc żadnych zezwoleń.

Jak sprawdziłem, w porównaniu do reszty kraju, na wschodzie występuje deficyt tego typu usługi.

Mam dwie opcje, albo próbować tu na wschodzie, lub od razu walić do Warszawy, gdzie chcę studiować, również gdzie jest większa konkurencja.

Jak wygląda cała sprawa:

http://www.steamartmobile.pl/?gclid=CKjbr7...CFcjO3wod5l1cAg

http://www.greensteam.pl/

http://www.7car.pl/

http://www.ecomyjnie.pl/

Zapraszam do dyskusji ;-)

Jeżeli widzisz, że jest popyt, a Twoja działalność będzie konkurencyjna do dotychczasowych myjni to możesz otwierać ją. W Warszawie jak wiadomo jest o wiele większy rynek, ale trzeba się liczyć z konkurencją właśnie. Jeżeli wybierasz stolicę to musisz sobie poszukać dane na temat nasycenia rynku usługami myjni (możesz się spodziewać, że będą tam już mobilne myjnie parowe) poza tym liczyć się trzeba z większą ilością myjni na stacjach paliwowych kolosów.

Nie jestem do końca przekonany co do takiego rodzaju biznesu. 15-sto tysięczne miasto to mały rynek, zresztą w przypadku gdy jest przewaga domków jednorodzinnych, właściciele mogą umyć auto na własną rękę. Moim zdaniem w przypadku Twojego małego miasta jak i stolicy jest dość duże ryzyko i trudno będzie utrzymać biznes na właściwym torze. Może warto zrobić sobie coś na wzór analizy SWOT?

ok, rozumiem. teraz moje drugie pytanie - franczyza, czy otwierać na własną rękę?

Ja mam od kilku miesiecy mobilną myjnie parową i uważam to za nieżły biznes, klientów nie brakuje

Franczyza to dobry pomysł jak nie masz srodków na poczatek. Ja miałem tylko 12 tysiecy i tylko dzięki franczyzie mogłem myjnie otworzyć. Dla mnie to strzał w dziesiatkę, serio

Fajne warunki dała mi http://ecomyjnia.pl/

Urzadzenia świetnej jakości, mocne, sporo pomogli

Jak macie pytania piszcie

ok, rozumiem. teraz moje drugie pytanie - franczyza, czy otwierać na własną rękę?

Ja mam od kilku miesiecy mobilną myjnie parową i uważam to za nieżły biznes, klientów nie brakuje

Franczyza to dobry pomysł jak nie masz srodków na poczatek. Ja miałem tylko 12 tysiecy i tylko dzięki franczyzie mogłem myjnie otworzyć. Dla mnie to strzał w dziesiatkę, serio

Fajne warunki dała mi http://ecomyjnia.pl/

Urzadzenia świetnej jakości, mocne, sporo pomogli

Jak macie pytania piszcie

Mój szwagier otworzył jakies pół roku temu myjnię i jest zadowolony z obrotu sprawy. Biznes mu się kręci, zakupił myjnie parowe z http://7car.pl Doroadzili mu jak powinien działać, jak użytkować taką myjnię. Wziął dotację z Urzędu Gminy na działalność gospodarczą i jest zadowolony. Popyt na nie ma duży, także na brak gotówki ostatnimi czasy nie narzeka. Myśli nawet o otwarciu kolejnych myjni, także jest ok.

Nie ma co ukrywać, że ludzie, którzy korzystają z takich usług zwykle nie mają zbyt wiele czasu, a więc jes to dla nich niesamowita wygoda, kiedy mogą zamówic mycie pod swoim domem. Ja prowadzę taki biznes i jestem bardzo usatysfakcjonowany z tego jak to się kręci, a sezon tak naprawdę dopiero się zaczyna. Na początku bałem się, że próg wejścia będzie dla mnie zbyt wysoki, ale naszczęście firmy takie greensteam dają możliwość wziąć sprzęt w leasing, co znacznie ułatwia start i dalsze prosperowanie na rynku.

Majątku mycie nie kosztuje, wg mnie korzystne i dla klienta i dla usługodawcy. i jeden zadowolony i drugi, coś o tym wiem bo klienci wracaja, polecaja nas innym. Mnie nawet we franczyzie z ecomyjnią sie to opłaca B)

Ja ze swoich obserwacji dostrzegłem, że w tym biznesie, że samochody to tylko jakiś % zleceń, jakie otrzymuje. Okazuje się, że na wiosne ludzie równie chętnie myją fasady i inne rzeczy. Tylko podobna nie każde myjki dają radę z trudniejszymi elemantami. Ja jadę na sprzęcie od Greensteam i jeszcze nie miałem sytuacji, żeby czegoś nie dało się dokładnie umyć

powiem szczerze, ze mnie nigdy nie jest po drodze do myjni i chętnie skorzystałabym z takiej opcji, ze myjnia przyjedzie do mnie ;)

powiem szczerze, ze mnie nigdy nie jest po drodze do myjni i chętnie skorzystałabym z takiej opcji, ze myjnia przyjedzie do mnie ;)

Wiele jest osób, które cenią sobie możliwośc skorzystania z tego typu usługi. Zresztą dlaczego ograniczać się tylko do czyszczenia aut, trzeba myśleć out of the box. Jest wiele możliwości wykorzsytania takiego sprzętu. Fajnie, że można u nich na stronie przeczytać jak rozpocząć taki biznes. http://www.greensteam.pl/finansowanie.html

Na http://www.ecomyjnia.pl/

masz nawet przykładowy biznes plan punkt po punkcie no i nie tylko "piszą"na stronie jak rozpocząć biznes ale pomagają realnie, nawet w pozyskaniu dotacji

Maszyny z tego co się orientowałem u ludzi co korzystaja z obu marek mają podobnej jakości i mocy chociaz ecomyjnia ma jeszcze inne rzeczy przydatne jakby się chciało rozwinąc biznes bo i maszyny i chemia samochodowa , no ja akurat sprzet z ecomyjni mam i narzekac nie mogę

Czesiek i co z tego, że mają rozpisany biznes plan? Biznes planem będziesz czyścił auta? Dobrej jakości sprzęt, to jest najważniejsze! Trzeba brać sprzęt, który pomoże zarobić konkrenty pieniądz, taki jak Optima. Każdy kto pracuje w tej branży powie Ci, że to są liderzy.

Czesiek i co z tego, że mają rozpisany biznes plan? Biznes planem będziesz czyścił auta? Dobrej jakości sprzęt, to jest najważniejsze! Trzeba brać sprzęt, który pomoże zarobić konkrenty pieniądz, taki jak Optima. Każdy kto pracuje w tej branży powie Ci, że to są liderzy.

A co Ty sie tak przekrzykujesz?

Wiadomo że potrzebne do tego dobre maszyny - jestem widzisz tym co na maszynach pracuje a nie tylko je chwali i nie mam nic do zarzucenia urzadzeniom które kupiłem. Przed zakupem widziałem pokazy, czytałem opinie i nie jestem przekonany co do tego że optima jest taka najlepsza, jest moim zdaniem tylko dobrze wyreklamowana i tyle.

Ja mam bardzo mocną maszynę dieslowską kupioną w ecomyjni co i myje i pierze i jej mocy nie dorówna żadna inna, podpinam 4 pistolety - w żadnej innej firmie takiej mi nie zaproponowali.

A to ze maja binzesplan na stronie to to wg mnie swietna sprawa dla osób co o tym myslą a nie wiedza jak podejśc do sprawy - wszystko rozpisane czarno na białym i warto o tym pisać bo kolejnej osobie moze pomóc

Bardzo się ciesze, że jesteś zadowolony ze swojego sprzętu, ja jednak będę optował za greensteam, bo na własnej skórze się przekonałem, że im również zależy na sukcesie klienta, którym w tym przypadku jestem ja. Sprzęt jest pierwsza klasa i wątpie, żeby twoje pistolety były lepsze od optimy. Dane nie kłamią.

Fakt jest taki, że sprzęt Optima jest bardzo ceniony u naszych zachodnich sąsiadów, a moim zdaniem to dla niego najlepsza reklama. Moim zdaniem jak już rozpoczynać przygodę z biznesem, to trzeba pracować z najlepszymi.

Fakt jest taki, że sprzęt Optima jest bardzo ceniony u naszych zachodnich sąsiadów, a moim zdaniem to dla niego najlepsza reklama. Moim zdaniem jak już rozpoczynać przygodę z biznesem, to trzeba pracować z najlepszymi.

O proszę! Widzę, że nie tylko ja nabrałem zufania do Optimy! Fajnie, może uda się przenieść europejskie standardy do naszego kraju!

Sprzęt to jedna sprawa, druga zać to odpowiednie środki, których będziemy używać. Z moich doświadczeń wynika, że nie ma sensu oszczędzać na tym elemencie. Osobiście używam firmy Premo. Cenowo nie są najdrożsi, a jakoś jest naprawdę imponująca.

To fakt. Powinno zwracać się dużą wagę na środkich na jakich się pracuje, bo w sumie sam sprzęt też nie daje gwarancji. Sam korzystam też z Premo i uważam, że jest to tzw.złoty środek pomiędzy ceną i wyoską jakością. Z tego co wiem to już kilka innych osób przejechało się na środkach od innych producentów, zarówno tych droższy jak i tańszych.

Sam sprzęt i środki to nie wszystko do tego jeszcze trzeba mieć odpowiednie podejście (profesjonalizm) bo nawet najlepszymi kosmetykami możesz marnie wykonać taką usługę.

Oczywiście Darku masz bardzo dużo racji, jednak używając takich środków, jak Premo, moge mieć pewność, że wysiłek jaki włożę w tą pracę zostanie doceniony i dostrzeżony, co później może zaowocować kolejnymi klientami.