Zaloguj się, aby obserwować  
eurolider2012

Pomoc w pozyskaniu dotacji z UE

Recommended Posts

EUROLIDER jest firmą wyspecjalizowaną w kompleksowym doradztwie w zakresie pozyskiwania i rozliczania funduszy oraz dotacji europejskich, współpracy w UE oraz doradztwie inwestycyjnym.

Siłą naszej firmy są jej pracownicy – wysoko wykwalifikowani konsultanci, którzy ukończyli szkolenia w Polsce i za granicą.

Oferta firmy:

- dobór odpowiedniego programu

- pomoc w uzyskaniu dotacji unijnej

- sporządzenie wniosku i biznes planu

- rozliczenie projektu

Zapraszamy do współpracy:

tel:71 367 17 90

eurolider@eurolider.pl

eurolider.pl

facebook.pl/Eurolider

oczywistym jest, że dotacji z UE nie pozyskują amatorzy, bo by nie wiedzieli jak.

Najważniejszy jest biznes plan, bo bez niego tak naprawdę nie uzyskamy żadnej dotacji.

Polecam przeczytać Dotacje unijne - co warto wiedzieć.

W 3 krokach jak sięgnąć po dotacje 2014-2020:

1. Wyszukaj program w ramach którego otrzymasz pomoc z Unii na http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/
  2. Przygotuj zawczasu wniosek pod dotacje i niezbędne dokumenty.
  3. W momencie naboru złóż wniosek.

Jeśli potrzebujesz pomocy to skorzystaj z usług specjalistów. Dotacje, wnioski unijne - pomoc oraz porady w ramach godzin eksperckich.

a może czasem dobrze pomysleć o jakieś małej pożyczce MIXPOZYCZKA.PL? bo czasem z tą UE to jest tyle bawienia się że w połowie śie odechciewa

A ja myslę o mobilnej myjni - nie tylko samochodowej, mam szersze pomysły na pozyskanie klientów. Proszę o informacje czy uda mi isę na to uzyskać dotację? Firma maszynyparowe która rozmawiałem zaproponowała mi pomoc w w uzyskaniu dotacji. Może tez ktos miał z nimi kontakt i czy podpowie czy się na tym dobrze znają?

... bo czasem z tą UE to jest tyle bawienia się że w połowie śie odechciewa

Prawda, zachodu jest dużo. Wniosek unijny i załączone dokumenty musą być bezbłędne i kompletne. Niestety łatwo coś przeoczyć. Warto skorzystać z pomocy specjalisty zarówno w momencie starania się o dotacje jak i przy rozliczaniu pieniędzy unijnych.

Jeśli ktoś sam stara się o dotacje radzę czytać dokładnie wszystkie podpisywane umowy, regulaminy i inne dostępne materiały. Potem pytać urzędników i wyjaśniać wszelkie niejasności.

Pomoc firmy specjalizującej się w dokumentacji projektowej jest nieraz bezcenna, w sytuacji, kiedy trafimy na mur nie do przeskoczenia, np. wynikający z nomenklatury, jaką należy stosować podczas wypełniania w/w dokumentacji. Taka porada / konsultacja jest wtedy nieocenionym źródłem wiedzy. Jednak zawsze musimy pamiętać, że żadna taka firma nie da nam gwarancji, że wniosek zostanie pozytywnie zweryfikowany, nawet, jeśli przedstawią nam świetne statystyki.

Dobry pomysł na biznes to nie wszystko, trzeba mieć głowę na karku, żeby ogarnąć papierkową robotę i pozyskać potrzebną kasę na zrobienie jeszcze większych pieniędzy. Osoba która się nie zna powinna zlecić napisanie biznes planu, tak właśnie robi wiele osób i problem z pozyskaniem dotacji z UE się rozwiązuje.

Najprościej w tej chwili na rozpoczęcie działalności pozyskać dotację z urzędu pracy. Środków unijnych na ten cel w wielu województwach nie ma, a ponadto są bardziej okrojone, niż miało to miejsce wcześniej w przypadku dotacji z PO KL 6.2. 

Dnia 2.06.2014 o 12:10, Thierry napisał:

Pomoc firmy specjalizującej się w dokumentacji projektowej jest nieraz bezcenna, w sytuacji, kiedy trafimy na mur nie do przeskoczenia, np. wynikający z nomenklatury, jaką należy stosować podczas wypełniania w/w dokumentacji. Taka porada / konsultacja jest wtedy nieocenionym źródłem wiedzy. Jednak zawsze musimy pamiętać, że żadna taka firma nie da nam gwarancji, że wniosek zostanie pozytywnie zweryfikowany, nawet, jeśli przedstawią nam świetne statystyki.

Zgadza się, ale i tak zdecydowanie większa szansa jest dostać kasę z firmą niż samemu. Jednak biurokracja rządzi się swoimi prawami. Nawet dobrze złożony wniosek przez przedsiębiorcę może zostać odrzucony, bo nie spełnia "standardów" lub nie jest pisany według "klucza" uznanego przez biurokratów. Chociaż te firmy doradcze biorą za wnioski kasę to jeśli już startujemy do konkursu to jest to kasa do przejścia. Mi składała wniosek inservices z wrocławia - no i udało się środki na zakup maszyny dostać. I chociaż trzeba było firmie zapłacić to i tak wyszedłem na swoje.

na wszelkiego rodzaju doradców odnośnie dotacji trzeba uważać. Już kilka razy spotkałem takich, co wgl  nie znają się na przepisach i właśnie przez nich nie dostałem dofinansowania. OD tego czasu wole sam zajmować się tymi sprawami.