Kasia28

Praca zdalna a szkolenie bhp

Recommended Posts

Czy pracując zdalnie - w domu, ale na standardową umowę o pracy też trzeba przejść http://gdbhp.pl i potem kolejne szkolenia okresowe? Czy za ewentualny brak takiego szkolenia sankcje mogą dotyczyć też pracownika, czy jedynie pracodawcy?

Witaj,

Tak jak napisał wyżej kolega - szkolenia jak najbardziej są wymagane. Z tego co wiem odpowiada za to pracodawca - to on ma za zadanie przeszkolić Ciebie. Jednak według mnie warto jest zrobić to niezależnie od tego czy pracodawca zamierza to dla Ciebie zrobić. Pamiętaj, że bardzo ważne jest zrobienie tych szkoleń przed rozpoczęciem pracy. Ciekawie cenowo i godne uwagi szkolenia BHP dotyczące ochrony danych osobowych w firmie znajdziesz [link usunięty] .

No jeśli na umowę o pracę to na 100% tak, więc może już przy podpisywaniu umowy otrzymaliście jakieś papiery odnośnie szkolenia BHP :-) Często tak się dzieje, zresztą proste szkolenia BHP wyglądają tak, że firma korzysta z gotowych druków do szkoleń, które można pobrać w sieci, chociażby do można poszukać jakiś filmów szkoleniowych online i gotowe. Bardzo częsta praktyka przy pracownikach zdalnych w firmie w ten sposób wygląda.

Gdy podejmujesz pracę na umowę o pracę to zawsze musisz przejść obowiązkowe [link usunięty] , niezależnie od charakteru wykonywanej pracy. Później masz obowiązek podejść do szkoleń okresowych, które odbywają się cyklicznie co jakiś czas.

Ale - super cyrk - i pyta o to osoba co jest ' ekspertem' Z zasady to wiedza którą najłatwiej nabywamy. A le faktem jest że jeśli chodzi o pełny etat to faktycznie - pytanie jest zasadne. I z tego co mi wiadomo o taką pracę jest bardzo trudno, jeśli się nie jest dobrym informatykiem czy tłumaczem. Można jeszcze , też na etat mieć dobrą pracę w odszkodowaniach. Obecnie warunki są bardzo dobre , to mogę polecić http://biznesnalata.pl.tl/Dlaczego-ten-biznes.htm

Oczywiście, że trzeba przejść szkolenie BHP. Ewentualnie może je przeprowadzić Twój pracodawca jeżeli ma certyfikat i odbył takie szkolenie. Ja od lat współpracuję z firmą http://www.konner.pl/Jest rzetelna, fachowe podejście do tematu, rozwieją wszelkie wątpliwości

Przepisy BHP mówią o tym, że podczas pracy przy komputerze należy robić sobie krótkie pięciominutowe przerwy.

http://poradnikpracownika.pl/-praca-przy-komputerze-a-przerwy-5-minutowe

Tego typu zalecenia dotyczą także pracy zdalnej, jest to korzystne dla osoby pracującej przy komputerze.

Nie ograniczajcie się. Teraz to pracodawca musi dopasowywać tryb pracy, żeby pracownik był zainteresowany. Zerknijcie na to - http://www.gowork.pl/praca/bydgoszcz;l Nawet w miastach, gdzie z pracą było kiepsko, w tym momencie jest bez porównania lepiej. Kto chce pracować coś na pewno znajdzie i to nawet w trybie zdalnym. Etaty są w zasadzie dla każdego.

To nie ma sensu, pracując zdalnie nie przebywasz na terenie firmy tylko w swoim domu, więc szkolenie BHP nie ma tutaj sensu. Ja pracuje zdalnie i nie przeszłam żadnych szkoleń akurat w tym zakresie. Poczytaj sobie opinie na tym forum, może dowiesz się czegoś więcej http://zarabiamy.com.pl/opinie/pbr-media-kujawinski-krzysztof/

Ja uczestniczyłam w [link usunięty]  , jest ono dostępne na terenie całego kraju.  Warto czasem sprawdzać ich stronę, bo można trafić na promocyjną ofertę. 

Można również skorzystać z ciekawej [link usunięty] sobie! Można wszystko zrobić przez internet a zaświadczenie dostajesz takie samo, jak w przypadku stacjonarnego szkolenia! :)

Szkolenie pracując w formie telepracy trzeba przejść tak jak każdy inny pracownik. Przestrzegam tylko przed korzystaniem z internetowych szkoleń wstępnych BHP.  Rozporządzenie w sprawie szkoleń w dziedzinie BHP dokładnie określa które szkolenia w jaki sposób mogą być przeprowadzone i na pewno szkolenia wstępne przeprowadzone inaczej niż twarzą w twarz są naciąganiem ludzi. Ostatecznie szkolenie prowadzone na żywo przez skypa może by przeszło ale nawet na to bym palca nie postawił i mówię tu o części ogólnej którą prowadzi służba BHP bo instruktaż stanowiskowy i tak musi być przeprowadzony na stanowisku. Tu można sobie poczytać dokładnie o szkoleniach BHP dla nowych pracowników   [link usunięty]

Niestety często bywa tak, że przymusowe szkolenie z zakresu bhp jest źle prowadzone i nudne. Są oczywiście firmy przeprowadzające takie szkolenia z dużym doświadczeniem, i prowadzą je nietuzinkowo także o nudzie można zapomnieć.

[link usunięty]

Teraz coraz modniejsze stają się szkolenia online. Nie wiem czy takie szkolenie przynosi efekty, ale skoro coraz częściej spotyka się taką właśnie formę to myślę, że efekty musi to przynosić.

Według mnie bez względu na to, jaki charakter będzie miało szkolenie, na pewno warto w nim uczestniczyć. Przy czym jednocześnie dobrym pomysłem będzie odwiedzanie takich miejsc w sieci jak BLOG BHP  [link usunięty]  . Publikowane tam artykuły dotyczą szeroko rozumianych bezpieczeństwa, jak i higieny pracy. Dzięki temu zawarte w nich porady mogą okazać się niezwykle przydatne w wielu sytuacjach.